Videó: Rohan Dennis megnyerte az ausztrál időmérő bajnoki címet a Team Ineos debütálásakor

Videó: Rohan Dennis Is The World Time Trial Champion! 2024, Lehet

A Mithelton-Scott-féle Luke Dubridge lenyűgöző módon védi meg a címet

Rohan Dennis azzal indította Team Ineos pályafutását, hogy a második helyen végzett a Mitchelton-Scott-s Luke Durbridge mögött az ausztrál időmérő nemzeti bajnokságon Ballaratban, Victoria.

A világbajnokot immár második éve Durbridge nyerte, aki 46 perc 19 másodperc alatt tette meg a 37,5 km-es pályát.

Durbridge-nek sikerült 18 másodpercet találnia Dennisnél a pályán, ezzel megszerezte pályafutása negyedik országos időmérős címét.

Ez egy szoros verseny után történt egy olyan pályán, amelyen a két versenyzőt mindössze három tized másodperc választotta el egymástól a félidei ellenőrzésnél. Durbridge azonban az utolsó szakaszban fel tudta venni a sebességet, és végül határozott győzelemmel lépte át a vonalat.

Az új Jumbo-Visma szerződtetése, Chris Harper felért a dobogóra, bár Durbridge-től 1 perc 52 másodperccel lemaradva, ezzel az all WorldTour első három helyezettje.

A női versenyben a 19 éves Sarah Gigante, a Tibco-SVB-től lenyűgöző győzelmet aratott az elit és a 23 éven aluliak kategóriájában, és legyőzte a WorldTour versenyzőit, Grace Brownt és Amanda Sprattet az első elit címért.

Gigante kilenc másodperccel verte Brownt a 28,6 km-es gördülő pályán, Emily Herfoss pedig csak egy másodperccel lejjebb került a dobogóra. A világbajnoki bronzérmes Spratt további 31 másodperces hátránnyal ért célba.

Ezek az időmérős eredmények az első ízelítő a nagyobb versenyhírekből az újév fordulója óta. A következő női és férfi Tour Down Under szakaszversenyek lesznek Adelaide-ben, január 16-án, illetve 21-én.

A kerékpáros közösség bizonyos részei azonban megkérdőjelezték ezeknek a versenyeknek a lebonyolítását, tekintettel a jelenlegi futótűz-válságra, amely Ausztrália nagy részét sújtja.

Szeptember óta a tüzek 25 ember és több száz millió állat életét követelték, és közben 2000 otthont tettek tönkre.