Videó: Nem tökéletes, de elég közel': Dan Evans megnyeri a Hill Climb Champs-t; Jocelin Lowden nyerte a női bajnoki címet

Videó: Free to Play 2024, Lehet

Dan Evans és Jocelin Lowden domináns teljesítményt nyújtott a brit nemzeti hegymászó-bajnokság megszerzéséért. Fotó: Craig Zadoroznyj

Dan Evans és Jocelin Lowden domináns teljesítményt nyújtott a Hedley Hillen a férfi és női brit nemzeti hegymászó-bajnokságon.

Mindkettőjük beváltotta a verseny előtti számlákat, mint kedvencek, hogy megszerezzék a bajnoki címet vasárnap Northumberlandben.

Második országos bajnoki címét megszerezve Evansnek sikerült öt másodperccel megelőznie a címvédő Adam Kenwayt a második helyre 3:54:3 idővel.

Az Evans által beállított négy perc alatti időnek sikerült 15 másodpercet lefaragnia a jelenlegi Strava KOM-ból.

A férfiaknál a dobogón Kieran Savage zárt, aki 20 évesen lenyűgöző teljesítményt nyújtott, hogy a verseny előtti favoritokat a harmadik helyre védje.

Evans egy 44-es, 11-28-as hátsó kazettával rendelkező láncszetten azt mondta a Cyclistnek, hogy annak ellenére, hogy tempója nem a tervek szerint haladt, még mindig képes volt meggyőzően legyőzni a második Kenwayt.

'Az első percben megpróbáltam leplezni az erőfeszítésemet, de szerencsétlenül sikerült. Idén négyszer versenyeztem Ádámmal, öt másodperces győzelmi különbséggel” – mondta Evans.

'Az ingerlésem nem volt tökéletes, de elég közel. Bízom az erőben és a lendületben, és az emelkedés nem volt meredek a szokásos hegymászási szabványokhoz képest.'

A női versenyszámban Jocelin Lowden folytatta gazdag formai erét, zsinórban hatodik hegymászó győzelmével megszerezte első országos címét.

4:53:4-es időt beállítva Lowdennek sikerült meglepnie a második helyet, Mary Wilkinsont egy másodperces különbséggel.

Lenyűgöző teljesítménnyel a többszörös országos időmérő bajnok és profi versenyző, Hayley Simmonds felállt a dobogóra, két másodperccel lemaradva Lowdentől.

A junior versenyszámokban George Kimber és Corinne Side szerezte meg a férfi és a női bajnoki címet.