Tom Pidcock megnyerte a Baby Giro d'Italia címet domináns teljesítmény után

Videó: Tom Pidcock megnyerte a Baby Giro d'Italia címet domináns teljesítmény után

Videó: REVAN - THE COMPLETE STORY 2024, Április

Yorkshireman lett az első brit versenyző, aki összesített győzelmet aratott a 23 éven aluliak rangos versenyén

Tom Pidcock a 2020-as 'Baby Giro d'Italia' bajnoka, miután az utolsó két napon kiemelkedő teljesítményt nyújtott a magas hegyekben.

A 21 éves versenyző megszerezte a rangos, 23 év alatti szakaszversenyen a 7. és a 8. szakaszon aratott egymás elleni győzelmeket követően. Ez egy lenyűgöző versenyhét zárta le, és Pidcock is megnyerte a szakaszt. 4.

A yorkshire-i ezzel a győzelemmel először került a futam élére, Bonferraro di Sorgától Bolcáig. Pidcock 22 másodperccel verte a legközelebbi riválisát, Kevin Colleoni-t, miután egyedül ment az utolsó emelkedőn, így 58 másodperces versenyelőnyre tett szert.

Pidcock ezután 1:28-ra növelte előnyét a 7. szakasz csúcsán, miután ismét legyőzte Colleoni-t, ezúttal 26 másodperccel.

A verseny utolsó napján, egy 107 km-es, Aprica körüli szakaszon, amely magában fogl alta a Mortirolo emelkedőjét is, Pidcocknak csak a vezető mezét kellett megvédenie.

A kemény tempó miatt azonban a verseny eleje mindössze hét versenyzőre csökkent, 70 km-rel a vége előtt. Végül Pidcock és Colleoni megszöktek a szűkített csoportból, bár az olaszok küszködtek.

Az utolsó 30 km-en Pidcock elkapta Henri Vandenabeele-t, a Lotto Soudal U23-as csapatából, a páros együtt lovagolt a célig, Pidcock pedig a belgát verte a sprintben.

Pidcock közvetlenül azután beszélt az ITV4-nek, hogy a célegyenesben összesítette a címet, és azzal viccelődött, hogy még a családjával sem beszélt, mielőtt Ned Boulting és David Millar interjút készített vele.

A Trinty Racing versenyzője számára a Baby Giro d'Italia összesített győzelme szilárdan csatlakozik a 2019-es Paris-Roubaix Espoirs futamon aratott diadalához, mint eddigi legnagyobb győzelmeihez.

A Giro d'Italia U23-as versenyén az elmúlt évek során lenyűgöző győztesek sora következett, köztük Alekszandr Vlaszov, Pavel Sivakov és Carlos Betancur.

Pidcock ezentúl továbbra is megosztja a figyelmét az országúti versenyzés, a cyclocross és a mountain bike között. Idén februárban a 21 éves játékos a cyclocross elit férfi világbajnokságon a második helyen végzett Mathieu van der Poel mögött.