Videó: Jon Dibben aláírt a Madison Genesishez, miután hét hónapig távol volt az országúti versenyzéstől

Videó: Paris Roubaix 2017 | LAST Finisher | Jon Dibben 2024, Lehet

A Team Sky úgy ítélte meg, hogy 2018 végén a Rider többletet kapott a követelményekhez képest

A Madison Genesis profi kerékpáros mentőövet ajánlott fel a tehetséges fiatal Jonathan Dibbennek, aki azonnali hatállyal csatlakozik a Continental csapatához.

A korábbi pályavilágbajnok csapat nélkül találta magát, miután a brit WorldTour csapata a Team Sky úgy döntött, hogy nem hosszabbítja meg szerződését 2019-ig.

Mivel a döntés a szezon végén megszületett, Dibben látta, hogy csatlakozik számos WorldTour versenyzőhöz, hogy 2018-at csapat nélkül fejezze be a következő szezonban.

A 25 éves játékos ezután a szezon első felét több Six Day versenyen töltötte a londoni, hongkongi és ausztrál pályán, mielőtt a Madison Genesishez szerződött.

A lépés azután történt, hogy a jelenlegi nemzeti bajnok Connor Swift a múlt héten távozott a ProContinental csapatához, az Arkea-Samsichez.

Dibben utoljára októberben versenyzett a Tour of Guangxi versenyen, de azonnali hatállyal visszatér a versenybe a Tour Series-en.

Dibbennek sikerült megszereznie a WorldTour győzelmet a 2017-es kaliforniai Touron, amikor egyéni időmérőn vett részt a Big Bear Lake-en, azonban a korábbi pontszerző világbajnok 2019-ben többletet kapott.

Miután hét hónapig távol volt az országúti kerékpározástól, Dibben köszönetét fejezte ki azért, hogy újra versenyezhetett. „Nagyon hálás vagyok Rogernek [Hammondnak], hogy behozott, és izgatott vagyok, hogy újra versenyezhetek” – mondta Dibben.

'Valószínűleg ez a legmasszívabb csapat az Egyesült Királyság szempontjából az egész csomagot tekintve. Mivel Roger ott van és a történelem, ez egy jó csapat a fejlődéshez.'

A Madison Genesis sportigazgatója, Hammond is kommentálta a lépést arról a tehetségről, amelyet Dibben hozhat a csapatba.

'A nehéz átigazolási piac lehetőséget adott nekünk, hogy megszerezzük Jont – a WorldTour-győztes képességekkel rendelkező versenyzőt. Ez a tapasztalat felbecsülhetetlen, és a csapat többi tagja valóban profitálhat belőle” – mondta Hammond.

'Connor [Swift] továbbjutott, és ez rést nyitott valaki előtt, aki hasonló képességekkel rendelkezik, hogy bekerüljön a csapatba – aki gyors a versenyek végén, és megvan a képessége. befejezni a versenyeket.'