Tartalomjegyzék:

Videó: Nézd meg: Froome távol tartja Aru riválisát, miközben Roglic megnyeri az első szakaszt

Videó: Roglic Wins Title In The Final Stage Of Volta Ciclista A Catalunya | Eurosport 2024, Lehet

Aru leesett a dobogóra, miközben Bardet és Uran küzd a második helyért Froome mögött

Kiemelések – 17. szakasz – Tour de France 2017, tourdefrance_en

Egy hegyvidéki napon az Alpokban, beleértve a Croix de Fer és a Galibier megmászását, a Team Sky megerősítette dominanciáját azzal, hogy az elejétől a végéig irányította a versenyt, és növelte Chris Froome előnyét a GC-n.

Most 27 másodperccel megelőzi Rigoberto Urant (Cannondale-Drapac) és Romain Bardet (AG2R La Mondiale), akik holtversenyben állnak a második helyen. Fabio Aru (Astana), aki 32 másodperccel Froome mögött jött a mai szakaszon, most a negyedik helyre esett vissza a GC-n, 53 másodperccel lemaradva az éllovastól.

A 17. szakasz nagy nyertese azonban Primoz Roglic volt, aki szólóban emlékezetes győzelmet aratott 1 perc 13 másodperccel a sárga trikós csoport előtt. Ez az első győzelme az első Tour de France-on, és az első szakaszgyőzelem egy szlovén számára.

Alberto Contador (Trek-Segafredo) élénknek tűnt, megtámadta a pelotont, és felszáguldott a Croix de Fer-en (nyilván egy új, leggyorsabb időben), hogy egy ideig vezetni tudja a versenyt. De a kedvencek elkapták a Galibier csúcsán, és meg kellett elégednie a nyolcadik hellyel, miközben átvette a harci díjat.

A nap legszomorúbb híre Marcel Kittel (Quick-Step Floors) feladása volt, aki 20 km után balesetet szenvedett, és később sérülései miatt ki kellett állnia a versenyből. Ennek eredményeként a zöld mez Michael Matthewshoz (Team Sunweb) költözik.