Videó: Nézze meg: A Zwift versenyzője több mint 9000 versenyzőt állít ki, hogy profi kerékpáros szerződést szerezzen

Videó: Mr Average takes on the BEST RIDERS on Zwift 2024, Lehet

Új-zélandi nyerte meg a versenyt, és mostantól az UCI U23-as csapatméretadatokkal fog versenyezni Qhubeka számára 2018-ban

A Zwift-en végzett többórás kimerítő munka után az új-zélandi Ollie Jones-t kihirdették a 2017-es Team Dimension Data Zwift Academy győztesének, aki profi szerződést szerzett a 23 éven aluli Dimension Data profi kerékpáros csapattal.

A 9200 jelentkezőt leküzdve a Kiwinek sikerült átverekednie magát egy hathetes edzési programon, beleértve a strukturált edzéseket, csoportos túrákat és versenyeket, hogy bejusson a döntőbe, amelyet a Dimension Data csapattáborban rendeztek meg. Dél-Afrikában.

A döntőben Jonesnak sikerült kivédenie honfitársát, Sam Mobberley-t és az ausztrál Nick White-ot, hogy megszerezzék a Zwift Academy első férfi bajnoki címét, miután lenyűgözte a Dimension Data WorldTour csapat és edzőcég, a TrainSharp bírálóbizottságát.

Kép
Kép

Jones, a korábbi gyorskorcsolyázó most egyéves profi szerződést kap a 23 éven aluli Dimension Data fejlesztőcsapattal, amely az African WorldTour névrokonaihoz csatlakozik.

Míg egyesek szkeptikusak maradnak a tehetségek virtuális valóságból való felkutatásának koncepciójával kapcsolatban, a Dimension Data csapat vezetője, Doug Ryder határozottan hangsúlyozta a győztes Jones tehetségét.

'Természetesen semmi sem helyettesítheti azt a taktikát, kerékpárkezelést és képességeket, amelyekre a versenyzőknek szüksége van a valós versenyzés során, de ezek a döntősök megadták nekünk azokat a nyersanyagokat, amelyekre szükségünk van a világszínvonalú tehetségek következő generációjának megtalálásához – mondta Ryder.

'Ez nem marketingtrükk; sok versenyzőnk rajong a Zwift lovaglásáért, és első kézből látták, hogy Ollie milyen tehetséges versenyző. Nagyon büszkék vagyunk rá, hogy a csapat tagja lehet.'