12 érem, köztük 8 arany a Team GB paralimpiai kerékpárosainak

Videó: 12 érem, köztük 8 arany a Team GB paralimpiai kerékpárosainak

Videó: More gold for Wiggins as GB cyclists win men's pursuit 2024, Április

A riói paralimpián a pálya száguldásával Nagy-Britannia csúcstartó éremszerzéssel végzett

2016-09-13

A riói paralimpián a pályakerékpározás még sikeresebbnek bizonyult, mint az előző olimpiai játékokon a Team GB számára, összesen 12 érmet szerzett, köztük 8 aranyat.

A verseny szeptember 8-án kezdődött, az üldözőversenyekkel. Megan Giglia aranyat nyert a női C1-2-3 3000 méteres egyéni üldözésben, Sarah Storey és Crystal Lane pedig C5 3000 méteren, Steve Bate pedig a férfi B 4000 méteres üldözésben.

A második nap több egyéni versenyszámból állt, a sprinterek Sophie Thornhill és Jody Cundy aranyérmet szereztek a női B 1000 méteres időfutamban, a férfiaknál pedig a C4-5 1000 méteres időfutamban. Louis Rolfe ezt követően a nap folyamán a férfi C2-es 3000 méteres időmérőn bronzéremmel támogatta.

Kadeena Cox új világrekordot állított fel a női C4-5 500 méteres időfutam aranyában – a bravúrt még figyelemreméltóbbá teszi, hogy a győzelmet kevesebb, mint 24 órával azután aratta, hogy Cox bronzéremig futott. egy atlétikai esemény, a női T38 100 méteres sprint.

Az utolsó versenynapon, szeptember 11-én Neil Fachie ezüstérmet szerzett a férfi B 1000 méteres időfutamban, majd Sophie Thornhill a B 3000 méteres egyéni üldözési bronzérmével növelte a találatait, Lora Turnham pedig aranyat nyert. abban az esetben.

A hét utolsó versenye a férfi C1-5 750 méteres csapatsprint volt, és a Louis Rolfe, Jon-Allan Butterworth és Jody Cundy alkotta brit csapat nyerte meg új világcsúcsot. 48,635 folyamatban.

2016-08-17

Hétfőn Mark Cavendish kilóval kezdte az omnium második napját, amelyen 1:02.86-os idővel hatodik lett. Növelte esélyeit a dobogóra azzal, hogy később harmadik lett a repülő körben. Annak ellenére, hogy minden erőfeszítést megtett, hogy elmeneküljön az élről, és egy kört nyerjen a pontverseny során, a legjobb, amit tudott, az volt, hogy a negyedik helyen végzett a sok sprint prímjén. Összesítésben a második helyen végzett, ezüstöt szerzett, élete első olimpiai érmét.

Laura Trott a női omniumban indult, első helyezést ért el a kieséses versenyben és az egyéni üldözésben is, valamint megszerezte a második helyet a scratch versenyben. Összességében a riói játékokon szerzett második aranyérmével megszerezte a dobogó legfelső fokát. Jelenleg Nagy-Britannia legsikeresebb női sportolója, négy aranyéremmel a neve mellett.

Jason Kenny, Trot vőlegénye is több olimpiai dicsőséget szerzett. Nem sokkal Trot omniumon aratott győzelme után Kenny pályára lépett, hogy a férfi keirinben versenyezzen. Az első helyen végzett, ezzel megszerezte harmadik aranyérmét Rióban. Most hat aranyérme van, ami Sir Chris Hoy számával egyenlő. Kenny és Trott most 10 olimpiai éremmel büszkélkedhet.

Rebecca James növelte a Team GB kitűzött 48 érmet Rióban azáltal, hogy ezüstérmet szerzett a női sprintben, Katy Marchant pedig szorosan a háta mögött szerezte meg a bronzérmet.

A GB csapat összesen 12 olimpiai érmet szerzett kerékpározással. 11 a pályán, Chris Froome pedig bronzérmet szerzett az országúti időmérőn, így ez a Team GB kerékpárosainak legsikeresebb tengerentúli éve.

2016-08-15

A férfi csapatüldözés újabb aranyéremmel, valamint 3:50.26-os új világrekorddal indult a hétvégén. Szoros volt a futás, az ausztrálok korán megszerezték a vezetést, de hamarosan három főre estek vissza, és a végére megbosszulta magát a brit csapat metronómiai hatékonysága. A csapatot Sir Bradley Wiggins, Owain Doull, Ed Clancy és Steve Burke alkotta. Ezen a versenyen Sir Bradley Wiggins megszerezte az ötödik aranyérmét, így a történelem legsikeresebb brit olimpikonja lett nyolc olimpiai éremmel.

Szombaton a női csapatüldözés újabb 4:10.23-as világcsúccsal megőrizte az aranydicsőséget. Joanna Roswell, Laura Trott, Elinor Barker és Kate Archibald két teljes másodperccel verték meg az amerikai csapatot, miután az amerikai „gyorsindítás” taktika összeomlott. Laura Trott történelmet írt, mint az első brit női olimpikon, aki három aranyérmet szerzett.

Rebecca James a női keirin során debütált az olimpián, ezzel megszerezve első olimpiai ezüstérmét, miután előző napi sikerét újabb olimpiai rekorddal, 10,72 másodperccel megszerezte a női sprintre.

A vasárnap egy újabb sikeres napnak bizonyult a brit sportolók számára, mivel Jason Kenny és Callum Skinner egymás ellen vívott egy brit döntőt a férfi sprintversenyben. Kenny taktikailag és fizikailag is jobbnak bizonyult Skinnernél, és megszerezte ötödik aranyérmét. Csak Sir Chris Hoy nyert több aranyérmet (egyelőre - Kenny holnap versenyez a Keirinnel), így ha sikeres lesz, nem tehetjük meg, hogy vajon rátalál-e az újévi kitüntetések listájára.

A férfi omnium is elindult vasárnap, Mark Cavendish a Team GB képviseletében. A scratch futamban a hatodik helyen végzett, miután 13 körrel a vége előtt megtört a kitörés. Az egyéni üldözésben második lett, csak a dán Lasse Norman Hansen előtt, aki új olimpiai rekordot állított fel. Cavendish kiesési versenye nem egészen a tervek szerint alakult, mivel a rosszul időzített banki ugrás során elakadt a forgalomban, aminek eredményeként bejutott a kék „Côte d'Azur” festékcsíkba, és mindössze 10 alatt kiesett. th hely.

12/08/16

Csapatsprint

Csütörtök este aranyérmesnek bizonyult a Team GB számára a velodromban, a férfi csapatsprinterek pedig megszerezték a Nagy-Britanniában rendezett játékok első pályakerékpáros aranyérmét. Annak ellenére, hogy a korábbi világbajnokságokon nyújtott kevésbé látványos teljesítmények miatt nem számítottak favoritnak, ez nem akadályozta meg Nagy-Britanniát abban, hogy új, 42,440 másodperces olimpiai rekorddal legyőzze a jelenlegi világbajnok Új-Zélandot.

A Jason Kennyből, Phillip Hindesből és Callum Skinnerből álló csapat a 2016-os riói riói versenyen eddig a negyedik aranyat hozta haza a Team GB számára, így az összesített szám 15 érmet hozott. Ez volt Jason Kenny negyedik olimpiai aranyérme is, amivel a valaha volt egyik legtöbbet kitüntetett brit olimpikon, olyanok mögött, mint Sir Steve Redgrave és Chris Hoy.

Skinner nagy nyomást gyakorolt rá, hogy betöltse azt a harmadik helyet, amelyet a hatszoros olimpiai bajnok Chris Hoy hagyott az üldözőcsapatban. – Nem volt könnyű az út – mondta. „Szóval eljönni ide és olimpiai bajnoknak lenni hihetetlen. Annyira keményen dolgoztunk, és ez azt mutatja, hogy kifizetődik.'

Team üldözés

Ezelőtt azonban a velodrom sikere már úgy kezdődött, hogy a női csapatüldözés világcsúcsot állított fel a selejtező során. A csapat kilenc csapat közül a hetedik lett, és négytizedmásodpercet sikerült lefaragnia a korábbi, 4:13.683-as rekordidőről, amelyet Ausztrália állított fel 2015-ben. Most Kanadával találkoznak a második körben a döntőbe jutásért.

A férfi csapatüldözés is elérte a leggyorsabb időt a selejtező során, mindössze három tizeddel végzett saját világrekordján kívül. Sir Bradley Wiggins, Ed Clancy, Owain Doull és Steven Burke 3:51.943-as időt ért el, majdnem három és fél másodperccel megelőzve Dániát, aki a második helyen végzett. Most Új-Zélanddal versenyeznek a pénteki elődöntőben.

Úti verseny - 2016.08.08

A veszélyes ereszkedések miatt feldúlt útvonalon a hétvégi riói országúti versenyek akkora vitát váltottak ki, hogy az UCI kénytelen volt védekezni.

A 237,5 km-es útvonal nagy hatással volt a Team GB-ra a férfi versenyben. Várható volt, hogy Thomas támogatni fogja Froome-ot, de miután túl későn hagyta el a támadást, Geraint Thomas tört előre az éremért. Sajnos balesetet szenvedett a Vista Chinesa meredek lejtőjén, és hiába állt fel és fejezte be a versenyt, a Team GB nem kapott érmet. Thomas a 11. helyen végzett, majd Froome a 12. helyen végzett. Yates a 15. helyen végzett. Ian Stannard és Steve Cummings nem fejezte be a versenyt, miután mindketten bátor kanyarokat hajtottak végre elöl, hogy a korai szakaszban lefojtsák a pelotont.

Mivel csak három Team GB kerékpáros indult a női versenyben, a hangsúly egyértelműen Armitsteaden volt, mint a csapatvezetőn. Egy 10 km-nél történt defektes gumiabroncs korai dráma után, ami kerékpárcseréhez vezetett, felzárkózott a peloton fejéhez.

Emma Pooley vezette a pelotont felfelé, és az 58. helyen végzett – egy hellyel csapattársa, Nikki Harris mögött. Armitstead az ötödik helyen végzett, mivel az emelkedő második felében kiesett, így csalódottan fejezte be hetes zűrzavarát. Azt várták tőle, hogy visszahozzon egy olimpiai érmet, és a vasárnapi versenyen a dobogó favoritja volt. Ő maga azt állítja, hogy a brit doppingellenes eltiltás nem befolyásolta gondolkodásmódját a verseny alatt, és „egyszerűen nem tudott elég gyorsan mászni”.