Videó: Megjegyzés: Ineos „gyenge” formája brailsfordi csel, és így is elfoglalhatják a Tour dobogójának mindhárom fokát

Videó: Liège–Bastogne–Liège 2023 Preview Show - Will it be Tadej Pogacar vs Remco Evenepoel? 2024, Április

A Dauphine nem feltétlenül jósolja meg a Tourt a profi kerékpározás furcsa évében

Amint a kedvencek csoportja átgurult a Col de Peyresourde csúcsán, 15,5 km-es, többnyire lejtmenet választotta el őket a célvon altól a 2016-os Tour de France 8. szakaszán. Greg Van Avermaet sárga trikója nagyon régen volt, ami azt jelenti, hogy ebből a csoportból egy új versenyvezető érkezik.

A legjobb helyezést Adam Yates szerezte meg, 1 és 18 másodperc közötti előnnyel a legjobb 20 maradékához képest. Minden valószínűség szerint a GC csoport egyként lépi át a határt, és addig, amíg a buryi fiú lesz. az első háromban sárgába öltözne.

Azonban Chris Froome – hét másodperccel hátrébb Yates előtt a nap elején – más eredményre gondolt. A tetején továbbhaladt, és tovább nyomult előre a lejtőn.

Froome nevetséges pozíciót alkalmazva a felső csőben ült, és folytatta a pedálozást, amit később Chris Boardman és szélcsatornája aerodinamikai ostobaságnak mutatott be, Froome 13 másodperccel átlépte a határt, és a sárga trikóba szállt. 16 másodperces különbség a célvonal bónuszának köszönhetően.

Sárgában maradt Párizsig, hogy megszerezze harmadik Tour-győzelmét.

Merész támadás egy ereszkedés és a sárga trikó elfogása ellen: azt hinné az ember, hogy Froome lenne a legelégedettebb önmagával azon az estén, de Sir Dave Brailsford fülig érő vigyora azt sugallta, hogy még többet vállal öröm az eredményben.

A csapatmenedzser még soha nem tűnt boldogabbnak, mint amikor a szakasz után a támadásról – és az ereszkedési technikáról – kérdezték. Gyönyörködött abban, ahogy mások meglepték a Team Sky-t (ahogy akkoriban voltak), amikor szólóban nyert egy lejtmeneten, nem pedig metronómiai formációban lovagolt a csúcsig.

'Nem láttad, hogy ez jön, ugye?'

Képzeld el, milyen boldog lenne Brailsford, a marginális növekedések és a szürke területek mögött álló agy, ha három csapatvezetője elfoglalná a dobogó mindhárom fokát a közelgő Tour de France végén. Valószínűtlennek, sőt lehetetlennek tűnik, de akkor talán ez is a terv része.

A 2020-as Criterium du Dauphine végén így járt a Team Ineos három vezetője: Geraint Thomas – 37., 53:38 a győztes mögött; Chris Froome – 71., 1:27:42; Egan Bernal – DNF, hátsérülés.

A Bernalnak dolgozó Froome és Thomas körüli fenntartásokkal érdemes megjegyezni, hogy a Jumbo-Visma-s Tom Dumoulin (7., 2:07) és Sepp Kuss (10., 2:55) Primoz Roglicnak dolgozott az első négy szakaszon. az ötnapos versenyről.

Ahelyett, hogy arról beszélnénk, hogy melyik versenyző vezeti majd az Ineos csapatot (a Bernál valószínűleg, ha rendbe van a háta), inkább arra vagyunk kíváncsiak, mi történik a kerékpársport eddigi szupercsapatával.

A kedvenc státusz és a vele járó nyomás átkerült a Jumbo-Vismába. Ez a csapat már csúcsformában van (bár néhányan csodálkoznak, ha túl korai), és a Dauphine öt szakaszából hármat megnyert. Valószínűleg lepecsételték volna az overált, ha Roglic elővigyázatosságból a Tour előtt nem vesz részt és nem vonul vissza.

Augusztus 29-én, szombaton Nizzában a rajtvonalra állva a Jumbo-Visma úgy tűnik, hogy két Grand Tour-győztes, egy másik Grand Tour dobogós, egy emlékmű-győztes élete és otthoni kalibere közelében Froome Sir Bradley Wigginsért lovagolt.

Az Ineos csapat ezzel szemben kevés győzelmet arat, kérdőjelek vannak a formával kapcsolatban, nagyobb kérdésekkel, hogy bizonyos versenyzők a csapattársakért dolgoznak-e, és sokan kíváncsiak, hogy kipukkadt-e a buborék.

De az egész mögött továbbra is ugyanaz a csapatfőnök áll majd, akit kinevettek, amiért a csapat megalakulását követő öt éven belül megjósolta a brit Tour de France-győztest, de azóta 10 Grand Tours győzelmével válaszolt ezekre a gúnyokra, köztük hétre. az elmúlt nyolc Tours de France-ból, és ebben az évben talán csak élvezi az újdonságot, hogy esélytelenebb.

Remélem, hogy az Ineos Team főnöke sokkal jobban örül a győzelemnek, miután leírták, mint ahányszor a versenyzői nyertek, amikor elvárták tőlük.

Emlékszel Froome származására és színpadi győzelmére? Brailsford jobban élvezte mindenki meglepetését, mint ahogy látszott, hogy élvezte, hogy Froome sárgára vált. A verseny favoritja és címvédője várhatóan megvédi a sárgát, de a legtöbben a csúcsot vagy az időmérőt választották volna a csúcsra való feljutáshoz.

Várd meg, mi történik, amikor egy lassú építkezés a Dauphine-ban, miután hónapokig nem versenyzett, és kevés betekintést nyert abba, mire is képesek a versenyzői, olyan mértékű uralomhoz vezet, amelyet azóta nem látott. máskor a Team Sky/Ineos több versenyzőt helyezett Grand Tour dobogóra.