Videó: Tour de France 2019: Egan Bernal az első kolumbiai, aki sárga trikót nyert; Ewan az utolsó szakaszba lép

Videó: Egan Bernal becomes first Colombian to win the Tour de France in Paris 2024, Április

Bernal beírta Kolumbia történelmét, ahogy Ewan lenyűgöző győzelmet arat a Champs-Elysees-en

Egan Bernal (Team Ineos) biztonságosan áthaladt a Champs-Elysees célvonalán, hogy történelmet írjon, és ő legyen az első kolumbiai, aki megnyerte a Tour de France-t, miközben Caleb Ewan (Lotto-Soudal) mesterhármast végzett a szakaszgyőzelemekkel. Párizs.

A 22 éves játékos megszerezte az első sárga mezt Dél-Amerikának, miután egy domináns bemutatót mutatott be az időjárástól sújtott Alpokban, amikor a 19. szakaszon elkapta a futam éléről Julian Alaphilippe (Deceuninck-QuickStep), mielőtt irányította volna. a célig.

Bernal állt a futam utolsó dobogóra, az Ineos csapattársával és a címvédő Geraint Thomas-szal, valamint a Jumbo-Vismában szereplő Steven Kruiswijkkal, akik a második, illetve a harmadik helyet szerezték meg.

Ami a Champs-Elysees utolsó szakaszát illeti, Ewan hihetetlen sprintet indított egy rendetlen fináléban, Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) és Niccolo Bonifazio (Total Direct Energie) győzelmével.

Az ausztrál az utolsó 100 méteren jelentős rést zárt le Bonifazio előtt, hogy első számú győzelmet aratott a Champs-Elysees-en a 25 éves játékos debütáló Tour de France-án.

Háztartás Párizs előtt

Mivel a Tour de France utolsó napja nagyrészt körmenetről szól, a versenyről szóló beszámoló a futam alakulásáról nagyrészt értelmetlen lenne. Ehelyett itt egy bontásban látható, hogy ki mit nyert az elmúlt három hétben.

Egan Bernal az első kolumbiai, aki megnyerte a Tour de France-t. Inkább az, hogy mikor, nem pedig ha, bitorolja az olyanokat, mint Nairo Quintana és Rigoberto Uran, akik mindketten másodikak lettek a versenyen, hogy ő legyen az első győztes egy olyan nemzetből, amely valóban megszállottja a kerékpározásnak.

A Tour legfiatalabb győztese is egy évszázadon belül, 22 évesen és 195 naposan. Csak Henri Cornet (1904) és Francois Faber (1909) voltak fiatalabbak Bernalnál a győzelemben. 22 éves, csak engedd, hogy elsüllyedjen.

Ez azt is jelenti, hogy Bernal csatlakozik Laurent Fignonhoz, Jan Ullrichhoz, Alberto Contadorhoz és Andy Schleckhez, hogy az összesített győztes sárga mezével és a legjobb fiatal 25 év alatti versenyző fehér mezével hagyja el a Tourt.

Ez egyben nyolc éven belül a hetedik győzelmét jelzi a Team Ineosnak (született Sky) a Touron. A negyedik különböző győztesük és az első nem brit győztesük.

Thomas az elsőt a másodikra cseréli, miközben egy újabb Tour 1-2-t teljesít a Team Ineos számára. Kruijswijk teszi fel a dobogót, a harmadik helyen végzett a holland lenyűgöző, radar alatti teljesítményével.

A zöld mez mindig előre eldöntött dolog volt, mivel a Bora-Hansgrohe-s Peter Sagan nyolc év alatt a hetedik pontmezt szerezte meg. Átvette a mezt a 3. szakaszon, és soha nem tűnt úgy, hogy elveszíti egészen Párizsig.

Romain Bardet kiábrándító dőlést mentett meg az általános osztályozáson azzal, hogy felvette a pöttyös hegyi mezt egy agresszív utolsó hét után az Alpokban.

A versenyzés olyan megközelítése után, amely akár egy késő esti Channel 4-es szituációban is elmúlhatott volna, a Movistar egy újabb csapatbesorolást szerzett. A saját versenyzőit üldözi annak ellenére, hogy hatalmasat lépett előre a GC-n, három versenyzőt a legjobb 10-be irányítva anélkül, hogy a sárga bajt okozná. Soha ne változz, Movistar.

Jumbo-Visma, Mitchelton-Scott és Lotto-Soudal négy szakaszgyőzelmet ért el, míg Deceuninck-Quickstep hármat, Bahrain-Merida kettőt, a Movistar, Groupama-FDJ és Bora-Hansgrohe pedig egyet.

Végül az igazságosság győzött, mivel Alaphilippe lehetőséget kapott Párizsban a dobogóra.

Alaphilippe volt a 2019-es Tour versenyzője, a népbajnok. A lovas, aki meggyújtotta az érintőpapírt a 3. szakaszon Epernayba, és csak a 19. szakaszig hagyta abba az égést Tignes felé.

A Franciaország szívéből származó 27 éves fiatalember arra inspirált egy nemzetet, hogy elhiggye, újra megnyerheti a sárga trikót, és újra megszeresse a kerékpározást.

Ezért Alaphilippe két szakaszgyőzelmet és a versenyző legagresszívebb versenyzőjeként járó díjat, valamint a Champs-Elysees dobogóra állhat, hogy megkapja az idei Tour utolsó ujjongását.