Nézze meg Thibaut Pinot Lagos de Covadonga Strava KOM-ját

Videó: Nézze meg Thibaut Pinot Lagos de Covadonga Strava KOM-ját

Videó: Inside a PERFECTLY DECORATED 17th CENTURY ENGLISH COUNTRY HOUSE B&B 2024, Április

A francia a 15. szakasz győzelmével a hetedik leggyorsabb versenyző lett a legendás spanyol hegyen

Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) vasárnap az Alpe d'Huez és Asiago versenyeken aratott győzelmei mellett a Lagos de Covadongán aratott győzelmet a legújabb versenyző lett, aki mindhárom Grand Touron szakaszt lépett.

A Vuelta 15. szakaszának megnyerésével Pinot nemcsak a Grand Tour szettet teljesítette, hanem csatlakozott a válogatott versenyzők csapatához, köztük Pedro Delgadohoz, Lucho Herrerához és Robert Millarhoz is, hogy a Covadongát a tenyerei közé helyezhesse.

Nairo Quintanát és a versenyvezető Simon Yates-t kihagyva a francia hőstettei révén új Strava KOM-ot is megszerezhetett, miután a történelem egyik leggyorsabb emelkedőjét teljesítette a Covadonga-n.

Kép
Kép

A Groupama-FDJ embernek a 8%-os átlagos meredekség ellenére 21,6 km/h átlagsebességgel sikerült átlépnie a 12 km-es mászószakaszt.

Ez arra késztette Pinot-ot, hogy 33 perc 22 másodperces Strava-időt állított be, ami teljes 30 másodperccel gyorsabb, mint a legközelebbi versenytárs, Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo), aki az egyetlen másik versenyző volt az alkalmazásban, akinek sikerült egy aluljárót. 34 perc idő.

Bár Pinot adatai csökkentek, így elveszítették a sok jellemzőt, láthatjuk, hogy viszonylag alacsony ütemet ért el a teljes emelkedőn, mindössze 79 fordulat/perc.

Pinot erőfeszítései ahhoz is elég jók voltak, hogy a Vuelta történetének hetedik leggyorsabb versenyzőjévé váljon, aki valaha is megúszta a Covadongát.

A 32 perc 40 másodperces emelkedő „hivatalos idejével” Pinot mindössze 18 másodperccel maradt el Gilberto Simoni 2005-ös, 32 perc 22 másodperces rekordjától, és megható távolságra volt Quintana 2016-os szakaszgyőztes idejétől. - mindössze öt másodperc választotta el a kettőt az emelkedőn.

Egy ilyen gyors mászási idő nemcsak Pinot felfelé tartó képességét bizonyítja, hanem azt is, hogy rossz időjárási körülmények között is teljesít. Köd ült át az emelkedőn, és csökkent a hőmérséklet, de úgy tűnt, ez előnyös volt a franciának, aki folyamatosan kommentálta, hogy a rossz időjárást részesíti előnyben.

A Vuelta ma kezdi utolsó hetét egy 32 km-es egyéni időfutamtal Santillana del Martól Torrelavegáig, ami potenciálisan döntő nap a GC versenyzői számára, hiszen a versenyt vezető Simon Yates karcsú, 26 másodperces előnnyel rendelkezik Alejandro Valverde (Movistar) előtt.) a második helyen.