Nézd meg Ed Laverack hihetetlen National Hill Climb győzelmét a Straván

Videó: Nézd meg Ed Laverack hihetetlen National Hill Climb győzelmét a Straván

Videó: Что находится на крышах самых известных небоскребов Нью-Йорка? - ЭТО ИСТОРИЯ 2024, Lehet

A fiatal walesi férfi hatalmas 7,25 w/kg-ot tartott az 5,5 km-es Haytor-mászáson

A fiatal walesi Ed Laverack megszerezte első brit hegymászó nemzeti bajnoki címét múlt vasárnap a devoni Haytoron. A 25 éves profi versenyző páratlan, 11 perc 37 másodperces időt ért el az 5,5 km-es emelkedőn, és 9 másodperccel kényelmesen látta Paul Double-t, a Velo Club Ventában. Az AreoCoach versenyzője, Richard Bussell, aki harmadik lett, 29 másodperccel maradt le.

Laverack, aki a kontinentális szintű SwiftCarbon Pro Cycling csapatban versenyez, hideg, de száraz körülmények között lenyűgözte, hogy megszerezze a bajnoki címet, és meg is javítsa a 2018-ban felállított pályarekordját.

Laverack 12 perc 24 másodperces idővel megdöntötte a 39 éves Haytor Hill Climb rekordot 2018-ban. A hétvégén a walesi további 47 másodperccel meghaladta ezt az előző legjobb időt.

Rekordok dőlésének napja volt, Hayley Simmonds a női pálya rekordját is megdöntötte 45 másodperccel, amelyet már tartott is, és 14 perc 17 másodperc alatt ért célba.

Csúcs szintű teljesítmény volt a Llanelli születésű Laveracktől, aki azóta a Straván osztozik.

Kép
Kép

A Hill Climb Nationalsnál megszokottnál hosszabb emelkedés, Laverack fárasztó 428 wattot tudott kitartani az 5,5 km-es, 6 százalékos emelkedőn 26,5 km/h átlagsebességgel. 59 kg-os állítólagos súlyával ez azt jelentette, hogy a teljes utazás során 7,25 w/kg-ot tartott.

Mért teljesítmény mellett Laverack ellenállt a kísértésnek, hogy túl keményen menjen, wattja 450 W körül maradt az emelkedés nagy részében, mielőtt 500 W-ra emelkedett az utolsó 500 méteren.

Laverack üteme is viszonylag alacsony volt egy ilyen hosszú emelkedéshez, átlagosan 93 fordulat/perc.

Az emelkedőn belüli lejtős szakaszokkal Laverack még az is ritkaság volt, hogy átlépte az 50 kmh-t menet közben, ami minden bizonnyal segített a 26 kmh-s átlagsebesség torzításában.

Nem meglepő módon a pályarekorddal jött a Strava KOM (az igazi nyeremény), mivel Laverack 11 perc 27 másodperces időt állított be a „Haytor official HC” szegmensen.

Egyike volt annak a 20 koronának, amelyet a fiatal kék, fehér és piros csíkos trikója mellett szerzett a napon, és szerényen győzött: „Végrehajtotta a tervet. Jó lábai voltak. Nagyszerű támogatás a tömegtől és az interneten. Örülök, hogy befejezhettem a munkát.'