Videó: Geraint Thomas kulcscsonttöréssel lezuhant a 2017-es Tour de France-on

Videó: Geraint Thomas’ insane broken bones 🤢 - BBC 2024, Március

Geraint Thomas nem folytatja a 2017-es Tour de France-t a 9. szakaszon történt súlyos baleset után

Geraint Thomas (Team Sky) kénytelen volt abbahagyni a 2017-es Tour de France-t, miután a 9. szakasz során súlyos balesetet szenvedett.

Élő felvételen az összetettben második helyen ülő versenyző látható az út szélén lévő aszf alton, és az a tény, hogy nem kelt fel, azt jelezte, hogy a baleset súlyos volt.

A szezon elején a walesieknek egy versenymotoros balesetet követően korán el kellett hagyniuk a Giro d'Italiát.

Thomas távozása a 2017-es Tour de France-ról nagy csapás lesz a címvédő Chris Froome-ra, aki hasznot húzott volna csapattársa erejéből a hegyekben – mind később, a 9. szakaszon, mind pedig sokkal később a versenyen.

A baleset idején az AG2R La Mondiale a következő hors kategóriás emelkedő előtti ereszkedésen világította meg a versenyt.

Vezetőjük, Romain Bardet határozottan ment, és erőltette a tempót, mielőtt Michal Kwiatkowski visszarángatta az üldöző sárga trikós csoportot.

Miután a csoportok újra összeálltak, a számbeli előny a Team Sky irányába lendült, de továbbra is az AG2R volt az, aki az élen haladt.

Majdnem 100 km maradt a versenyig a sárga trikós csoport körülbelül egy tucat versenyzőre fogyott, 5:34-cel lemaradva a verseny előtt.