Videó: Vuelta a Espana 2019: Szlovénia ünnepel, amikor Pogacar szakaszt nyer, Roglic pedig megszerezte az összesített címet

Videó: Roglic & Pogaçar ending together - Stage 13 | La Vuelta 19 2024, Április

Nagyszerű egyéni teljesítmény: a 20 éves szlovén harmadik szakaszgyőzelem, fehér fiatal lovas mez és utolsó dobogós hely

A Jumbo-Visma Primoz Roglic első számú Grand Tour győzelmét aratja a 2019-es Vuelta a Espanán, miután a futam utolsó előtti szakaszán sikeresen megvédte a piros trikót. Eközben a 20 éves honfitárs, Tadej Pogacar egy lenyűgöző egyéni utazás után megszerezte a futam harmadik szakaszgyőzelmét és a dobogós helyet.

Roglicot nem zavarta meg a Plataforma de Gredos felé vezető nehéz utolsó hegyi szakasz, ahol a rivális Alejandro Valverde mellett végzett, de az összesített győzelmet nem sikerült megszerezni.

A holnapi, madridi felvonulási útvonal Roglic ünnepnapja lesz, mivel megerősíti, hogy a világ egyik legjobb Grand Tour versenyzője. Majdnem három perc előnnyel veszi át a címet a Movistar játékosától, Alejandro Valverdétől, aki pályafutása hetedik Vuelta dobogóra áll.

A szakaszt Pogacar, a verseny legfiatalabb versenyzője nyerte, aki a verseny utolsó előtti, kategorizált emelkedőjén támadott, mielőtt visszatartott egy jól elfáradt pelotont.

Olyan versenyző volt, aki nemcsak Pogacart látta a színpadon, hanem az asztanai Miguel Angel Lopezt is bitorolta a fehér fiatal versenyző mezéért vívott csatában, valamint a Movistar Nairo Quintanáját is a dobogóra ugrott fel

Az év elején Szlovénia nem csak az első Grand Tour-t koronázta meg Rogliciban, hanem két versenyzővel a dobogón fejezi be a Vueltát, ezzel megerősítve a kerékpársport legújabb szuperhatalmát.

Az igazi verseny utolsó napja

A verseny első órája fergeteges volt, amikor Lopez Astanája megpróbálta megosztani a versenyt a Puerto de Pedro Bernardon. A Movistar is segített nekik, bizonyítva, hogy a tegnapi vita után javultak a kapcsolatok, amikor megpróbálták elszigetelni Roglicot.

A Jumbo-Visma azonban továbbra is erős maradt, Roglic háziasszonyai kiváló munkát végeztek az első 100 km-en, miközben a pelotont egyben tartották, miközben a második egymást követő napon átküzdötték a rossz időjárást.

Valójában az időjárás volt az egyetlen figyelemreméltó dolog a szakasz második negyedének nagy részében. Egy törésnek sikerült létrehoznia és lefaragnia az előnyt, és úgy tűnt, hogy a peloton jobban érdekelte, hogy egyenesben maradjon, mintsem keményen versenyezzen.

Teljes gázzal versenyzett az idei Vuelta utolsó jelentős emelkedőjén, a Puerto de Pena Negra-n, 14 km-en 5%-kal.

Az Astana ismét magához ragadta a kezdeményezést, és egy teljes hegyi vonatot állított ki a mászás tövéből Lopez felé. Egyenként húzták végig, amíg a csokor kellőképpen ki nem húzódott, és csak a legjobb hegymászók számára nem sikerült.

A kolumbiai támadott először, bár nem tudott rést kihúzni. A tempó lelassult, és Pogacar ekkor élt a lehetőséggel. A 20 éves versenyző 4 km-rel az emelkedőtől hátrafelé haladt előre, és hamarosan egy percnyi vezetést szerzett, ami elég volt ahhoz, hogy gyakorlatilag közelebb vigye a fiatal versenyző mezét és az élt a dobogóra.

A fiatal szlovén volt az első, aki elérte az emelkedő címerét, 90 másodperces különbséggel a lejtőn, további hét másodperccel meghosszabbítva, miközben elérte a verseny utolsó 20 kilométerét.

Pogacar különbsége egyre nőtt, miközben saját út menti rajongói klubja szurkolt neki. Megerősítette tehetségét, és ismertté tette nevét a szélesebb kerékpáros világ előtt.