Videó: Giro d'Italia 2019: Roglic megnyeri a 9. szakaszt esőben, Yates pedig 3 percet veszít

Videó: Giro d'Italia: Roglic megállíthatatlan 2024, Lehet

A Jumbo-Visma versenyzője a 2. helyre összetettben Conti mögött, de Simon Yates csalódást okozott a változékony időjárás miatt

Primoz Roglic (Jumbo-Visma) változékony időben ur alta a dombos, 34,8 km-es egyéni időmérő pályát San Marinóba, hogy megnyerje a 2019-es Giro d'Italia 9. szakaszát, és hatalmas lépést tegyen az összesített győzelem felé.

Roglic, aki 51 perc 50 mp-es idővel ért célba, volt az egyetlen a későbbi indulók közül, aki megverte az 52:01-es határt, amelyet az új világóra-rekorder, Victor Campanaerts (Lotto-Soudal) állított fel. töprengett azon, mi lehetett azután, hogy az utolsó emelkedő előtti bolyhos kerékpárcsere elveszítette a másodpercek kuplungját, aminek következtében a különbség az első és a második a sorban.

Csalódása azonban nem volt olyan, mint az összesített versenyző Simon Yates (Mitchelton-Scott), akinek időmérője és általános formája a közelmúltban elég jó volt ahhoz, hogy potenciális szakaszgyőztesként tekintsenek rá.

A végén Yates csúnyán elhalványult a célba való mászásban, több mint 3 percet veszített Rogliccsal, és több mint 2 percet a GC riválisával, Vincenzo Nibalival (Bahrein-Merida) szemben, aki a negyedik helyen végzett. napon, közvetlenül Bauke Mollema (Trek-Segafredo) mögött.

Valerio Conti (Emirátus-Emirátusok csapata) eleget tett azért, hogy megtartsa a versenyvezető összesített rózsaszín trikóját.

Hogyan telt a nap

A 2019-es Giro 9. szakasza szépen lefogl alta a verseny nyitó szakaszát a holnapi első pihenőnap előtt, egy 34,8 km-es teszt az idővel szemben nyolc nappal a verseny után indult egy 8,2 km-es TT-vel Bolognában.

A közelmúltban mérve ez idáig kissé furcsa Giro volt, laposabb és nagyobb napi távolságokat tett meg, mint a közelmúlt trendjei, és a vártnál nagyobb hézagokat teremtett az általános besorolásban, annak ellenére, hogy a versenyzők között kismértékű határozott lépések történtek. kedvencek vagy magas hegyek, hogy tesztelje őket.

A közelmúltban minden Grand Tournál csapadékosabb volt, és az eső itt is jelentős tényező volt a nap nagy részében, és éppen akkor enyhült, amikor a fő GC-esek kimentek a pályára, hogy ismét megerősítsék a döntőt. versenyzők, köztük az összetettben vezető Conti, közeledtek a célhoz.

Campanaerts még azelőtt állította be az idejét, hogy bármelyikük is elindult volna a pályán, mivel váll alta a kerékpárcsere kockázatát az utolsó emelkedőnél, de a csapat szerelőjének ügyetlen váltása miatt nem tudta beszámítani.

Az etap előtt a három versenyző osztozott a dobogón Bolognában, akikről a legtöbben úgy éreztük, ma ismét a színpadi kitüntetésekért küzdenek majd, és Nibali lépett először a pályára, 16 th a végétől, Yates 15th és Roglic 12th

Nibali jól kezdte a dolgokat, aztán Yates átesett az első időellenőrzésen, miután elvesztett egy tucat másodpercet. De innentől minden rosszul sült el az angol számára. Kis híján elveszítette a motor hátsó végét egy jobbkezes ellen, de a legtöbb időt a célba való mászás során veszítette el, éppen azon a terepen, amelyről mindannyian úgy gondoltuk, hogy ő fogja megtenni a legjelentősebb betörést.

Nibali ezzel szemben egyre jobban ment, de így is teljes 65 másodperccel lassabb lett, mint a rendkívül lenyűgöző Roglic.

Valójában olyan volt a szlovén lovaglása, hogy komoly veszélynek tűnt, hogy a napot az összetett éllovas rózsaszín trikójában fejezi be, mivel a versenyzők a másik után érkeztek be az előtte tartáshoz szükséges időn kívül, mivel a körülmények későn romlottak. a nap.

Maga a maglia rosa, Valerio Conti dolga volt, hogy elég gyors időt produkáljon ahhoz, hogy a Jumbo-Visma versenyzőjét távol tartsa, és rózsaszínben maradjon a pihenőnapon. De Roglic mai utazása után ez csak idő kérdése lehet.