Kik a Criterium du Dauphine kedvencei?

Videó: Kik a Criterium du Dauphine kedvencei?

Videó: A Controversial Finish For The Sprinters! | Critérium Du Dauphiné 2023 Highlights - Stage 3 2024, Április

A Tour de France függönyemelés ezen a vasárnapon kezdődik, és itt vannak a versenyzők, akiket meg kell nézni

A Criterium du Dauphine, semmi köze a kritikusokhoz és semmi köze a krémes burgonyaételekhez, de minden, ami a Tour de France-hoz kapcsolódik.

Egy hónappal a nagy verseny előtt ez a nyolc napos versenyzés Franciaország egy régiójában minden számít, ha a következő Maillot Jaune-nak képzeli magát.

Mióta Andy Schleck 2010-ben utólag megkapta a sárgát, nem volt jelen a Tour de France győztese egy hónappal korábban a Dauphine-on. Egyre inkább úgy tűnik, hogy a Tour megnyeréséhez versenyezni kell a Dauphine-nal, és jól kell versenyeznie.

Bradley Wiggins, Chris Froome és Geraint Thomas mind megcsinálta a Dauphine-Tour dupláját az elmúlt évtizedben.

Ezért kell aggódniuk a Thomas-rajongóknak – helyette a Tour de Suisse-n van, a Froome-rajongóknak pedig izgatottnak kell lenniük –, ő vezeti a Team Ineos csapatát a Dauphine-ban.

A Tour 2019-es győztese ezen a vasárnapon a rajtvonalra áll Aurillacban, fogadjuk rá a legalacsonyabb dollárunkat. Csak az a kérdés, hogy ki.

Az alábbiakban áttekintjük a Criterium du Dauphine éllovasait, és azt, hogy miért (vagy miért nem) vehették át a címet.

Criterium du Dauphine: A kedvencek

Nem számít, hogy több mint egy éve nem nyert versenyt, vagy hogy több mint egy hónapja nem versenyzett, Chris Froome (Team Ineos) messze a favorit az összesített győzelemre a Criterium du Dauphine-on.

A legutóbbi nyolc Dauphine-ból hatot az Ineos – majd a Sky Team – kapott el, és Froome hármat ezek közül a címek közül maga szerezte meg (2013, 2015, 2016).

Froome mögött félelmetes mennyiségű tűzerő is van Wout Poels, Michal Kwiatkowski és Egan Bernal alakjában, mindannyian olyan versenyzők, akik más körülmények között is képesek a győzelemre.

A fentiekhez hasonló gregarival tökéletesen kivitelezhető lenne, ha az utolsó nyolc versenyzőt négy Ineos-emberből álló csúcstalálkozón láthatnánk. Úgy értem, nem ez a helyzet minden júliusban a Tour de France-on.

A 4. szakasz 26 km-es időmérője is tökéletesen Froome kezére játszik, lehetőséget adva arra, hogy perceket töltsön le gyengébb képességű riválisai számára.

Számomra Froome legnagyobb fenyegetése Jakob Fuglsang (Astana).

Kép
Kép

Micsoda tavaszi klasszikusok voltak a nagy dánnak. A harmadik az Amstel Goldnál, a második a Fleche Wallonne-nál, majd az első a Liege-Bastogne-Liege-nél. Nem az eredmények, hanem az, ahogyan üzleti tevékenységét folytatta, nyűgözött le a legjobban.

Liege-ben a nyakánál fogva vette a versenyt. Támadt távolról, kapott egy rést és tartotta. Klassz lovaglás, amely 2019-ben a koszorúslányból végül menyasszonyt csinált.

Egy kicsit ebből és egy kicsit abból, a hegymászás, az időmérő és az agresszív versenytaktika keverésére való képessége is azt eredményezte, hogy az egyhetes versenyeken is boldogult. Végül is ő egy korábbi Dauphine-győztes (2017).

Érted, hogy Fuglsang meg van békülve azzal, hogy valószínűtlen, hogy megnyerné a Tourt, és egy újabb Dauphine cím teljesen elegendő lenne.

Azt is érdemes megjegyezni, hogy az Izagirre fivérek és Luis Leon Sanchez valószínû jelenléte Fuglsangot a hegyekben is tûzerõvel látja el, és hogy Astanának idén már kilenc hetes szakaszversenye van.

Kép
Kép

A francia divatot Julian Alaphilippe fogja megnyerni, aki egy hatalmas Deceuninck-Quickstep csapatot vezet.

A Pipay 7. szakasza valószínűleg bebizonyítja, hogy a 26 éves játékos nem képes megnyerni az összesített GC-t, de úgy tűnik, hogy az 1., 5., 6. és 8. szakasz ütős terepe mind megfelel 'Lou Lou' képességeinek.

Bármi, ami egy szakaszgyőzelemnél kevesebb, valószínűleg kudarcnak tekinthető, ilyen Alaphilippe jelenlegi helyzete a profi pelotonban.

A GC csatát zavaró hazai kedvenc inkább Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) és Romain Bardet (AG2R La Mondiale) számára lesz fenntartva..

A 26 km-es TT valószínűleg több mint egy évtized után minden esélyt megfejt az első francia Dauphine-győztesre, de a dobogó mindkét versenyző számára elérhető.

De ha nem is dobogós, nézze meg e titokzatos rajongói kedvencek egyikét, akik a Pipay színpadán lépnek fel.

Dan Martin (UAE-Team Emirates) mindig jól mutat a Dauphine-on, de a franciákhoz hasonlóan valószínűleg kivérzik az időmérőn, mint Steven Kruijswijk (Jumbo Visma), aki valószínűleg a dobogóra készül.

Kép
Kép

Mindketten, mint a Michael Woods (Education First), valószínűleg jobban járnak, ha szakaszgyőzelmet hajszolnak, és a versenyhét során néhány jelentős csúcson tesztelik a Tour lábát.

Nairo Quintana (Movistar) 2012 óta először tér vissza a Dauphine-hoz, és lehetőséget írt a történelemre.

Táss fel egy dobogóra, és ő lesz az első versenyző, aki az első három helyen végzett a Dauphine, Paris-Nice, Tirreno-Adriatico, Volta a Cataluyna, Itzulia Baszkföld, Tour de Romandie és Tour de Suisse versenyeken. Ez még Eddy Merckxnek sem sikerült.

Második a tavalyi versenyen, és arra gondolok, hogy Adam Yates (Mitchelton-Scott) idén is teljesen készen áll a kihívásra.

Inkább "kiváró", mintsem "kikapó". Yates gyakran kritizálható, amiért megvárja, hogy mások tegyenek egy lépést, mielőtt ő maga lépne, de ez okos taktikának bizonyulhat, ha beülhet a Team Ineos hegyi vonat kerekeibe.

A pletykák szerint Tom Dumoulin (Team Sunweb) és Primoz Roglic (Jumbo-Visma) is versenyezhet a Dauphine-nal, és miközben nincs megerősítve, jelenlétük jelentheti a legnagyobb problémát Froome-nak a negyedik cím megszerzésével.

Bárki is nyer, reméljük, hogy a Dauphine izgalmas versenyhetet kínál, amely egy látványos Tour de France-ra késztet minket idén júliusban.