Kik a 2022-es Flandriai körút kedvencei?

Videó: Kik a 2022-es Flandriai körút kedvencei?

Videó: VLOG - 2023-as tervezőim, Vlogmas tervek | Viszkok Fruzsi 2024, Lehet

Ezek a kulcsfontosságú versenyzők a győzelmet keresik a közelgő Ronde van Vlaanderen versenyen 2022. április 3-án, vasárnap

Alig ül a por Matej Mohorič Milánó-San Remói szólóhősjátékán, a szezon második emlékműve áll előttünk.

A Flandriai túra azonban nagyon más verseny, mint a La Clasicissima, és másfajta versenyzőt részesít előnyben.

Flandria megnyerése azt jelenti, hogy kíméletlen, macskaköves mászásokat kell megtenni a Flamand Ardenneken keresztül, majd az Oude Kwaremont és a Paterberg egy-két ütését követi, mielőtt végre eléri a célt Oudenaarde-ban.

A 2022-es Flandriai Túra férfi és női versenyére egyaránt április 3-án, vasárnap kerül sor. A férfiak versenyeznek először, és 272,5 km-t tesznek meg a flamand vidéken az antwerpeni rajttól kezdve.

A férfiak útvonala csaknem 20 km-rel meghosszabbodott a 2021-es kiadáshoz képest, amelyet Kasper Asgreen (Deceuninck-Quick Step) nyert meg.

A női peloton ugyanazon a napon 158 km-t tesz meg, és a 2022-es útvonalon végre először szerepel a történelmi Koppenberg – ez az emelkedő számtalan férfiverseny sorsát alakította a múltban.

Annemiek van Vleuten megnyerte a tavalyi kiadást a Paterberg elleni védjegyes egyéni támadással, és 2022-ben igyekszik majd bővíteni folyamatosan növekvő palmarès-ét.

Férfi kedvencek

Aert nélkül

Kép
Kép

Jóváírás: A. S. O./Alex Broadway

Frissítés: A Jumbo-Visma azóta Twitteren közölte, hogy Wout van Aert beteg, és nem valószínű, hogy a rajtvonalhoz állna vasárnap.

A belga trikolór akár célpontként is szerepelhet Wout van Aert hátán, a nemzeti bajnok, a Flandriai túra esélyese.

Tavaly azt állította, hogy túl nagy hangsúlyt fektetett a szezon eleji versenyekre, mint például a Tirreno-Adriatico, negatívan befolyásolta Classics szezonját.

A 2022-es szezonja azonban már rengeteg sikert hozott, kulcsszerepet játszott a közelmúltbeli Jumbo-Visma uralmában Párizs-Nizza, és egyéni győzelmet aratott az Omloop Het Nieuwsbladnál.

Van Aert és csapattársa, Christophe Laporte szintén 1-2-re végzett az E3 Saxo Bank Classicon március végén, a Paterbergen egy lábtöréssel elszakadva, amit senki sem tudott követni.

Akár a belga Flandriában lesz a versenyző csoportban, akár egyedül találja magát, miután puszta képességei miatt véletlenül elszakadt a pelotontól, Van Aert követése a dicsőség kulcsa…

Vagy legalább egy dobogóra.

Tadej Pogačar

Kép
Kép

Hitel: A. S. O./Aurélien Vialatte

Annak ellenére, hogy Pogačar debütált a Flandriai Túrán, alapértelmezés szerint a peloton legerősebb versenyzőjét jelölte meg versenyzőnek, és ez a helyes lépés, és csodákat mond a képességeiről.

A szlovén még két emlékművet nyert még fiatal pályafutása során – Liège-Bastogne-Liège és Il Lombardia.

A kétszeres Tour de France-bajnok sikerrel kezdte szezonját az Egyesült Arab Emírségek Touron, majd ezt rögtön követte, hogy megnyerte a Strade Bianche-i utat egy 50 km-es egyéni támadás után.

Ha ez nem lenne elég, megnyert két szakaszt az egyhetes Tirreno-Adriaticón, megemelve az összesített futamgyőztes háromágát, és hazavitte a sprintmezt és a fiatal versenyző mezét is.

Mert ne feledd: ez a férfi még mindig csak 23 éves. Pogačar olyan tehetsége, hogy a Flandriai körút első próbálkozásán aratott győzelme aligha számít meglepetésnek.

Kasper Asgreen

Kép
Kép

Hitel: A. S. O./Henning Angerer

A Tour of Flanders címvédő győztese, Kasper Asgreen a szokatlanul csendes évkezdés után szeretné elindítani a QuickStep Alpha Vinyl Classics szezonját.

Miután 2021-ben zsinórban tizedik éve a világ legsikeresebb kerékpáros csapatává választották, 2022-ben eddigi egyetlen Classics győzelmük Fabio Jakobsen Kuurne-Brussels-Kuurne-i sikere volt.

Asgreen azonban a közelmúltban a dobogón végzett a Strade Bianche-ban, megmentve tisztességes eredményét a csapatnak egy balesetes, szeles verseny után, amely a világbajnok csapattársát, Julian Alaphilippe-t kivette a versenyből, és a 32. helyen végzett Gent-Wevelgemben.

Az idei idei formájuktól függetlenül a QuickStep mindig egy csapat, akit figyelni kell, és minden bizonnyal Flandriában fenyegetően jelen lesz, a háttérben megbújva, mint egy várakozó ragadozó, aki készen áll, hogy lecsapjon zsákmányára.

Végül is úgy tűnik, hogy a közelmúltban a Jumbo-Visma-ra váltott a nyomás, hogy irányítsa a versenyeket, szemben a kék-fehér férfiakkal, ami az előnyükre válhat.

Amint a győzelmek újra gurulni kezdenek – ami meg is lesz –, valószínűleg sűrűn és gyorsan jönnek.

Mads Pedersen

Kép
Kép

A korábbi világbajnok Mads Pedersen stabil kampányt épít magának 2022-ben, többek között a 6. helyen végzett debütáló Milan-San Remo-n és a 7. helyen Gent-Wevelgemben.

A Paris-Nizza versenyen elért szakaszgyőzelme egy ütős befutó gyorsasága volt, és meghagyta neki az idő luxusát, hogy ünnepeljen, miközben kényelmesen legyőzte Wout van Aert a Trek-Segafredo első WorldTour győzelmével a 2021-es Tour óta. de France.

A dán elismerte, hogy a közelmúltbeli E3 Saxo Bank nem a tervek szerint alakult, de az Etoile de Bessèges-ben elért sikere arra utal, hogy ez egyszeri volt.

„Tudja, hogy előbb-utóbb [bejön]” – hangzik a csapata szava.

Lásd még:

Mathieu van der Poel

A holland „elvárások nélkül” versenyzett Milánó-San Remo versenyen, mégis óriási erőfeszítést tett, hogy a harmadik helyen végezzen a szezon első versenynapján, miután visszatért hátsérüléséből. Ezután megnyerte a Dwars door Vlaanderen-t Tiesj Benoot előtt.

Női kedvencek

Annemiek van Vleuten

Kép
Kép

Kiadó: Luis Ángel Gómez/Photo Gomez Sport

Nem lenne kedvenc cikk anélkül, hogy a címvédő neve alá lenne húzva, kiemelve és a tábla közepén ragadva minden más csapat stratégiai lebontásához.

Van Vleuten nem vesztegette az időt azzal, hogy visszatért tavalyi, szezont záró töréséből, miután a Paris-Roubaix Femmes alatt összeomlott.

Vissza, mintha el sem ment volna (hogy az igazat megvalljuk, távolléte egybeesett a szezonon kívüli időszakkal), Van Vleuten győztesen uralkodott a Setmana Ciclista Valencianában februárban.

Természetesen nyert az Omloop Het Nieuwsblad sprintben Demi Vollering ellen. A Strade Bianche-ban azonban megfordultak az asztalok, mivel a Team Movistar versenyzőjét lehagyta Lotte Kopecky, és taktikailag legyőzte.

Az a tény, hogy Van Vleuten semmi jelét nem mutatja annak, hogy a sérülése után elvesztette volna a sebességét, és továbbra is a fiatalabb generációval versenyez (és legyőzi) csak jót ígér a Flandriai körútra és azon túl. Mondjuk a Tour de France Femmes-re…

Lotte Kopecky

Kép
Kép

A Kopecky témájában a tehetséges SD Worx versenyző egy csapatban tündököl.

A Van Vleuten elleni Strade Bianche-siker pályafutása eddigi legnagyobb győzelmét jelentette, a belga játékos pedig a közelgő Flandriai Touron szeretné kamatoztatni formáját.

Taktikailag tökéletes volt a Strade-en, miután versenytársa feljebb lépett a Santa Catarina emelkedő 16%-os lejtőin, majd elzárta Van Vleuten vonalát az utolsó kanyarban, hogy előtte maradjon.

Már azt mondta, hogy a Flandriai körút a kedvenc pályája, ezért mindenképpen érdemes odafigyelni rá.

Elisa Balsamo

Kép
Kép

Jóváírás: SprintCycling a Trek-Segafredón keresztül

Az úgynevezett „szivárványmez átok” hagyományát egymaga megsemmisítve, a formális Elisa Balsamo volt a Trek-Segafredo szezon eddigi szerzője.

Utolsó győzelme közúton nem mást, mint Marianne Vost verte meg. A Gent-Wevelgemnél a szivárványos trikó bejutott a versenyző csoportba, ahol Vost, Lotte Kopeckyt és Marta Bastianellit verte a sorba.

Nagyon kezdi ismerkedni a dobogó legfelső fokával.

Az olaszt döntő sprintje kulcsfontosságú versenyzőként jelölte meg a távolsági próbálkozásokban, ugyanakkor egy erős Trek-Segafredo csapat, amely Audrey Cordon-Ragotból (aki a Covidból lábadozik, és nem lesz Flandriában), Ellen van Dijk és Elisa Longo Borghini képesek bármilyen támadást leállítani.

Marianne Vos

Kép
Kép

Hitel: A. S. O./Gautier Demouveaux

Szerencsésnek kell tartanunk magunkat, hogy minden idők egyik legnagyobb kerékpárosának lehetünk tanúi Marianne Vosban.

Annak ellenére, hogy 2022-ben nem érte el ugyanazt a sikert az úton, mint amit eddig megszokhattunk, Elisa Balsamo a második helyen végzett a Gent-Wevelgemnél a legjobb eredményét egy olyan kampányban, amelyre hatással volt. betegsége miatt Vos rekord nyolcadik cyclocross világbajnoki címet szerzett januárban.

A cyclocross terén mutatott domináns erőfeszítései egész télen megmutatkoztak: Waterlooban és Iowa Cityben (USA) és Rucphenben (Hollandia) nyert a világbajnokságon.

E hónapban Vos felfigyelt arra, hogy izgatottan tér vissza az útra. A Flandriai körút, a Párizs-Roubaix és a Tour de France Femmes előtti magassági edzést tartalmazó menetrend alapján egyértelmű, hogy Vos több mint felkészült néhány macskakövezetre.

Lásd még:

Marjolein van't Geloof

Annyira következetes versenyző, a 6. helyen áll a Le Samyn des Dames-ben és az 5. helyen Danilith Nokere Koerse-ben. Ha a Tour of Flanders rajtvonalán áll, akkor biztosan a legjobb 10-be kerülhet csapata számára, miközben a Paris-Roubaix Femmes-nél tölti be vezető szerepét.

A Le Col-Wahoo egy nagy győzelem érdekében kopogtat az ajtón, és minden bizonnyal megvan hozzá a tehetségük, hogy hamarosan megtörténjen a 2023-as World Tour-ra kitűzött ambíciókkal.

Grace Brown

Brownt nemrégiben látták támadni a Gent-Wevelgem fináléja felé, és egy pillanatra úgy tűnt, hogy el tudja távolítani a pelotont a győzelemért, de nem így volt.

Brown a szezon elején elmondta a Cyclistnak, hogy alig várja, hogy jól érezze magát a csapattal a versenyek végén.

A Flandriai körútra 2022. április 3-án, vasárnap kerül sor.