Videó: Giro d'Italia 2017: Bob Jungels megelőzte Nairo Quintanát, és megnyerte a bergamói 15. szakaszt

Videó: Giro d'Italia 2017 | Stage 15 Highlights | inCycle 2024, Április

A nyaktörő sebességgel futott szakaszon a Jungels diadalmaskodik a kiválasztott csoportból, Quintana pedig a második a korábbi baleset után

A luxemburgi Bob Jungels izgalmasan diadalmaskodott a Giro d'Italia 15. szakaszában, megelőzve a kolumbiai Nairo Quintanát, aki lenyűgöző második helyen végzett, miután korábban ütközött a 199 km-es, Valdengótól Bergamóig tartó szakaszon.

Az FDJ-s Thibaut Pinot a harmadik helyen végzett, az Orica-Scott-os Adam Yates pedig a negyedik helyen végzett. Az összetettben vezető Tom Dumoulin azon néhány versenyző között volt, aki a szakaszgyőztesekkel együtt ért célba egy válogatott csoportban, amely egy nehéz célba ért Bergamo kövezett utcáin.

A Quick-Step versenyzője, Jungels megszilárdította előnyét a fiatal versenyzők versenyében a szakaszgyőzelemért kapott 10 másodperces bónusznak köszönhetően, Quintana pedig hat másodpercet nyert vissza Dumoulinnál a második helyével.

Összességében elmondható, hogy a szakasz hihetetlen, 46 km/h átlagsebességgel száguldott.

Egyet a szünetre?

Papíron a 100. th 15. szakasza a Giro d'Italia mindig is valószínű volt, hogy a kiszakadás egyike volt. Közvetlenül a harmadik, egyben utolsó pihenőnap előtt, és csak hegyek következtek a milánói időmérő utolsó napi versenye előtt, ez volt az utolsó lehetőség a nem GC-csapatok és versenyzők számára, hogy lenyomják a névjegyüket.

Az első 150 km-es gördülő terepen egy pár megtévesztően kemény emelkedés következett, majd egy utolsó 1,5 km-es teszt Bergamo utcáin, mielőtt az utolsó kilométeren lefelé futott volna a vonalig, egyértelműen cél volt. sokaknak tetszett a kinézete.

Valójában az utolsó 50 km a 2016-os Giro di Lombardia céljának tükre volt. Ezt a futamot az Orica-Scott Esteban Chaves nyerte meg az astanai Diego Rosa – most Team Sky versenyző – előtt a színpadra vadászva. most nyer, hogy a GC reménye, Geraint Thomas hazament.

A szakasz nagy részében azonban úgy tűnt, hogy a peloton nem tudja teljesen eldönteni, hogy milyen szünetet szeretne boldogan elengedni.

Egy kicsit szürreális látványt nyújtott: egy hétfős szünet száguldott át a takarmányzónán, egy teljes 92 km-t a szakaszig, majd egy teljesen kifeszített peloton alig 15 másodperccel később.

A szakasz első 100 km-ét hihetetlen, 52 km/h feletti átlagsebességgel tette meg.

Közvetlenül ezután azonban egy 10 fős csoport összejött, és végül a peloton megenyhülni látszott. A szünet legfigyelemreméltóbb neve a Quick-Step négyszeres szakaszgyőztese, Fernando Gaviria volt. A csoportban ott volt még Silvan Dillier, a 6. szakasz győztese, és a Team Sky játékosa, Philip Deignan.

A különbség gyorsan 2 perc 30 mp-re nőtt, de a szakasz több mint fele már lejárt, ez akkora volt, mint amilyen volt, Orica-Scott pedig csatlakozott a versenyt vezető Dumoulin csapatához, a Team Sunwebhez, és elkezdte visszafordítani a vezetőket..

Mire a verseny megérkezett a Miragolo san Salvatore második kategóriás emelkedőjéhez, amely 8,4 km hosszú, valamivel több mint 7%-kal, a különbség egy perc alá csökkent.

Hamarosan csak három versenyzőre csökkent a kitörés, Deignan még mindig benne volt, míg a Cannondale-Drapac-os Pierre Rolland a pelotonról támadott, és megpróbált áthidalni.

A dél-afrikai Jacques Janse van Rensburg vezetett a Miragolo san Salvatore tetején, mögötte Rudy Molard (FdJ) és Deignan, majd 40 másodperccel később Rolland és egy perccel a rózsaszín trikós csoport.

Lefelé menet drámai helyzetbe került Nairo Quintana, aki egy éles visszakapcsoláson esett át. Szerencsére nem volt súlyos baleset, és gyorsan visszaült a motorra, a rózsaszín trikós Dumoulin pedig sportszerűen leállította a peloton tempóját, amíg a kolumbiai újra nem csatlakozik a csoporthoz.

Ez adott egy kis felüdülést az élen haladó versenyzőknek, és a harmadik kategória legvégére, a 6,9 km hosszú Selvino 5,4%-ával a versenyzők kvartettje állt össze fél perccel lemaradva a három vezető mögött, köztük Rolland és Luis-Leon Sanchez az asztanai.

Hamarosan az utóbbi páros csatlakozott az első háromhoz, Sanchez pedig egyenesen az élre ment, hogy felgyorsítsa a tempót, tudatában annak, hogy a maglia rosa csoport gyorsan gurul, kevesebb mint egy perccel lemaradva. Csupán 37 másodperccel értek fel a csúcsra, de a technikai ereszkedés 19 hajtűvel együtt közel sem lenne egyszerű.

A tempó végig magas maradt, és kellemetlen látványban volt részünk, hogy több versenyző is leesett, köztük a Sky-s Kenny Elissonde, a Cannondale-s Davide Formolo és az asztanai Tanel Kangert, aki összetettben a hetedik, de a sebesség továbbra sem csökkent..

Az öt vezető egészen a Bergamo Alta utolsó emelkedőjéig tartotta magát Bergamo macskaköves utcáin, de végül nem tudta visszatartani a gyorsulást, ahogy a főmezőny gyors emberei a dicsőségért igyekeztek..

Vincenzo Nibali először ment az élre, majd a fehér trikós Jungels nagyot lépett elől. Ezután Pozzovivo és Nibali all-in ment annak érdekében, hogy végül megszerezzék Olaszország első szakaszgyőzelmét. Nibali és Jungels tovább nyomultak az emelkedő címerén, és egy körülbelül 10 fős csoport néhány másodperccel a többiektől távolabb érkezett a vörös zászlóhoz, beleértve az összes fő versenyzőt.

Bauike Mollema korán ment, majd Pozzovivo követte, de mivel Yates jól nézett ki Orica-Scott korábbi kemény munkájához, Jungels a közepén áttört, és nyert, Quintana pedig a volánját követve hat értékes másodpercet nyert az időben. bónuszok.