Videó: Giro d'Italia 2017: Tom Dumoulin legyőzte Quintanát az utolsó TT-ben, és 31 másodperccel megnyerte a Giro d'Italia-t

Videó: How Tom Dumoulin Won His First Grand Tour | Giro d'Italia 2017 | inCycle 2024, Április

A Team Sunweb versenyzője lett a Giro első holland győztese

A 100.th Giro d'Italia körmönfont utolsó szakaszában Tom Dumoulin (Team Sunweb) élete időmérőjét produkálta, hogy elkapja a versenyt Nairo Quintana (Movistar). A 29,3 km-es időmérőn szinte az első pedálfordulattól kezdve Dumoulin elhúzódott riválisától, hogy visszahúzza az előző néhány szakaszon elvesztett időt.

53 másodpercet kellett pótolnia, és végül 1 méter 24 másodperccel megelőzte Quintanát, akinek sikerült megragadnia a második helyen, az olasz Vincenzo Nibali (Bahrein-Merida) pedig harmadik lett.

Tökéletes befejezésnek bizonyult egy olyan versenyen, amely három hete drámai, hősies és vita tárgyát képezte.

A mindössze 31 másodperces végső győzelmi különbség bizonyítja, hogy milyen szoros volt a csata, és kevesen fogják úgy érezni, hogy Dumoulin győzelme nem volt teljesen megérdemelt.

Hogyan sikerült a Giro d'Italia 21. szakasza

Az utolsó szakasz előestéjén a 2017-es Giro d'Italia szervezői biztosan dörzsölték a kezüket, hogy milyen jól fejlődött a verseny, ami ebben az izgalmas végkifejletben tetőzött.

Amint a versenyzők felsorakoztak a rajtrámpán, még mindig nem lehetett tudni, hogyan fog alakulni az idei Giro.

Csak néhány nappal korábban a Team Sunweb Dumoulinja biztos győztesnek tűnt.

A 15. szakasz után 2 méter 51-es párnát kapott legközelebbi riválisa fölött, és csak a hegyekben a fő versenyzők közelében kellett maradnia, és nem veszíthet túl sok időt, és az utolsó időben könnyű győzelmet aratott. -próba – egy 29,3 km-es lefelé menet Monzától Milánóig.

A verseny utolsó néhány szakaszában azonban néhány költséges hiba azt jelentette, hogy elvesztette a rózsaszín trikót, és a negyedik helyen indult az időmérőn a GC-n, 53 másodperccel hátrébb, mint az új versenyt vezető Quintana.

Szintén megelőzte Nibali, aki 39 másodperccel maradt el Quintanától, és az FDJ Thibaut Pinotja 43 másodperccel.

Dumoulin a szakaszgyőzelem favoritjai között volt, köszönhetően riválisaihoz képest kiváló időmérő képességeinek, de bizonytalan volt, hogy képes-e visszakapaszkodni 53 másodpercet elég rövid távon, különösen úgy, ahogy kinézett. fizikailag kimerülten az előző néhány szakaszban.

A 21.st szakasz rajtja előtt nehéz volt megjósolni, hogy a végén ki és milyen helyen áll majd a dobogóra.

Ugyanígy, a fiatal versenyzők versenyében Adam Yates (Orica-Scott) 28 másodperccel vezetett az időmérőn, de a nyomában Bob Jungels (Quick-Step Floors) állt. a peloton legjobb időmérői közül, így a fehér trikó végső győztese ugyanolyan bizonytalan volt, mint a rózsaszín.

A szakasz elején a legjobb időt a holland Jos van Emden (LottoNL-Jumbo) érte el 33 perc 08 másodperccel. Amikor a kedvencek elindultak, Dumoulin gyorsan bebizonyította, hogy a legjobb ember az idővel szemben.

Az első ellenőrzőpontig már jelentős időt visszakapott mindhárom előtte a GC-n.

Eközben Jungels 34 perc 2 másodperc alatt ért haza, teljes 94 másodperccel Yates előtt, és levette a fehér mezt a brit versenyző hátáról.

Dumoulin nem tudta megnyerni a színpadot. 33 négyzetméteres ideje elegendő volt ahhoz, hogy második helyen álljon Van Emden mögött, de ami még fontosabb, hogy 1 méter 27 másodperccel Pinot, 54 másodperccel Nibali és 1 méter 24 másodperccel Quintana előtt.

A közelmúlt egyik legizgalmasabb Giro-ja végén Dumoulin mindössze 31 másodperces előnnyel nyerte meg a 100th versenyt, és ő lett az egyetlen A holland nyeri meg Olaszország legnagyobb versenyét.

Quintanának sikerült megragadnia a dobogó második helyén, Nibalival a harmadik helyen.

Szintén az utolsó dobogón a Team Sky játékosa, Mikel Landa vehette át a hegyek királya mezt, a Quick-Step Floors játékosa, Fernando Gaviria pedig a pontszerző mezt, míg a Quick-Step Floors a csapat díjat is átvette.