Joaquim 'Purito' Rodríguez a Cape Epic mountain bike versenyen

Videó: Joaquim 'Purito' Rodríguez a Cape Epic mountain bike versenyen

Videó: Etapa 4 Cape Epic con Purito y Hermida 2024, Lehet

A Bahrain-Merida színeiben versenyző korábbi versenyző

Joaquim Rodriguez jelenleg a legendás Cape Epic mountain bike versenyen vesz részt munkaadója, a Bahrain-Merida profi csapat színeiben.

Rodriguez, aki tavaly hónapokig sok spekuláció tárgya volt, amikor eldöntötte, hogy folytatja-e versenyzői pályafutását vagy sem, végül csatlakozott a Bahrain-Merida csapatához a Katushától, és jelenleg a csapat tagjaként dolgozik. a technikai és mentori személyzet. Lovas pályafutása során öt GC dobogós helyezést ért el a Grand Tours-on, és megnyerte a La Fleche Wallonne-t és az Il Lombardiát is.

A verseny egy páros mountain bike verseny, amely március 19. és 26. között zajlik Dél-Afrikában, és Rodriguez partnere a másik spanyol Jose Hermidával, aki a 2004-es athéni olimpián ezüstérmet szerzett hegyikerékpározásban.

'Fantasztikusan kezdtem a munkát a Bahrain Merida Pro Cycling Team csapatával, és alig várom, hogy részt vehessek a világ egyik legnagyobb mountain bike eseményén - mondta Rodriguez a rajt előtt. „Nagyon motivált vagyok, és nagyra értékelem a lehetőséget, hogy összefoghatok, és tanulhatok Josétól, a világ egyik legjobb mountain bike versenyzőjétől. Célunk az, hogy a lehető legmagasabb szinten teljesítsünk, és a mostani fizikai formánk nagyon versenyképes pozícióba hoz bennünket. De mindenekelőtt jól érezzük magunkat és élvezzük ezt az új kalandot.'

A páros a 45. volt a prológon, majdnem 15 perccel lemaradva a győztesekkel szemben, de az első szakasz után - 101 km-es erőfeszítés 2300 méteres emelkedéssel - összesítésben a 30. helyre lépett fel.