Tom Pidcock aranyérmet nyer az olimpiai mountain bike versenyen

Videó: Tom Pidcock aranyérmet nyer az olimpiai mountain bike versenyen

Videó: burn PRESENTS: We Ride - The Story of Snowboarding (Full Movie) 2024, Lehet

A 21 éves játékos megszerezte a Team GB első mountain bike-aranyját, miközben Mathieu van der Poel kiesett

Tom Pidcock megnyerte a Team GB első kerékpáros aranyérmét a 2020-as tokiói olimpián a férfi sífutó mountain bike versenyszámban.

A yorkshire-i versenyző a svájci versenyzőt, Mathias Flückigert verte meg, Mathieu van der Poel pedig a verseny előtti futam előtti súlyos ütközés után feladni kényszerült. A címvédő Nino Schurter csak a negyedik helyet tudta megszerezni, a spanyol David Valero pedig bronzérmet szerzett.

Pidcock győzelmével ő lett az első brit versenyző, aki érmet nyert a hegyikerékpározásban az 1996-os atlantai játékokon történt bemutatkozása óta.

A 21 éves játékos végül viszonylag könnyedén szerezte meg az aranyat, 20 másodpercet verve Flückigert a technikás Izu mountain bike-pályán. Pidcocknak sikerült két körrel a vége előtt egyedül kilöknie, miután túl erősnek bizonyult a 4 km-es pálya különböző meredek emelkedőin. A Pidcock által kifejtett nyomás hatására Flückiger letette a lábát, és két kör maradt hátra, csakhogy megszerezte az aranyat Nagy-Britanniának.

Elegendő ideje volt az ünneplésre, és Pidcock megragadta a brit zászlót, miközben a célvonalon cirkált.

Pidcocknak is volt része a szerencséből a verseny során, mivel kis híján elkerülte Van der Poel látványos balesetét a verseny elején. Van der Poel tovább küzdött, de végül két körrel feladta, mivel a sérülései megviselték a hatását.

Az Ineos Grenadier „irreálisnak” nevezte olimpiai sikerét, miután kijelentette, hogy nem volt jó versenye, amióta június elején eltört a kulcscsontja.