Videó: Tom Pidcock most e-bike világbajnok

Videó: Pidcock Goes From Last To First In The Mountain Bike World Cup Cross-Country Short Track | Eurosport 2024, Lehet

A yorkshire-i megszerezte az e-MTB világbajnoki címet, és ez újabb bizonyíték arra, hogy az e-bike nem csal

Fotó: Bartek Wolinski/Red Bull

Az e-bike az időseknek való, az e-bike azoknak való, akik már nem tudnak biciklizni, az e-biciklik csalnak, engem soha nem kapnak el egy e-bike-on… Csak néhány a olyan gyakran elhangzó válaszok, amikor az elektromos kerékpárok világával foglalkozunk a Cyclist oldalon.

Nos, valószínűleg a világ legtehetségesebb kerékpárosa, és minden bizonnyal az Egyesült Királyságban, Tom Pidcock éppen most lett elektromos kerékpáros világbajnok. Még mindig ragaszkodsz az állításokhoz?

Mielőtt 2021-ben jövedelmező lépést tett az Ineos Grenadiers WorldTour birodalmába, Pidcock úgy döntött, hogy még egy utolsót szórakozik, mielőtt komolyra fordulna. A 21 éves játékos még egy húrt adott az íjhoz azzal, hogy megnyerte az e-MTB címet az UCI MTB világbajnokságon.

Mocsárszerű körülmények között az ausztriai Leogang-Salzburgerland pályán a yorkshirei turbó üzemmódba kapcsolt, hogy a francia Jerome Gilloux-t tiszta 35 másodperccel, a dán Simon Andreassent pedig 49 másodperccel megelőzve megszerezze a címet.

Annak ellenére, hogy az első kör után 55 másodperccel maradt le Gilloux-tól, Pidcock klasszisa ragyogott, ahogy a verseny négy leggyorsabb körét rögzítette a hátralévő négy körön, hogy hazavigye a szivárványos mezt, amelynek közepén átszakadt villám..

Szintén részt vett a versenyen a korábbi cyclocross világbajnok és legenda, Sven Nys, aki a 19. helyen végzett, egy másik versenyző, aki biztosan nem idős, csal, vagy nem tud többé lovagolni régi motorján.

Pidcock egyértelműen az elektromos kerékpározás rajongója, győzelme után az Instagramon ezt írta: „Hah, érte élek. E-MTB világbajnok @iamspecialized @srammtb @redbulluk. Köszönöm a lehetőséget @iamspecialized_mtb @trinityracing_ Minden másodpercét élveztem'

A szerdai versenyzés előtt Pidcock egy videót is közzétett magáról, amelyen a pályát körbevágja az e-MTB-n. Ha hagyja, hogy a hátsó kerékben forogjon a motor, megcsússzon a sáros kanyarokban, és csak láthatja, milyen jól szórakozik.

Egyértelmű, hogy a yorkshire-i nagy régi időket élt át az elektromos mountain bike-on, ami egy kis megkönnyebbülés volt a versenyző néhány hete és a 23 éven aluliak pénteki terepfutó versenye után.

A legutóbbi elit férfi országúti világbajnokságon, az olaszországi Imolában, Pidcock a 42. helyen végzett, miután a nap nagy részében a főcsoportban volt. Ezután azonnal MTB-re váltott, és egy hét alatt két 23 éven aluliak világbajnokságot nyert.

Mindegy, Pidcock időt szakított arra, hogy elmenjen és megnyerje az e-MTB szivárványos mezt, jót tett a sportnak, mert segített bebizonyítani, hogy az elektromos kerékpárok nem csalnak, hanem csak szórakoztatóak.

És ha ezek elég jók Pidcocknak, Nysnek, Eddy Merckxnek, Sean Yatesnek és Brian Robinsonnak, akkor azt hiszem, nyugodtan kijelenthetjük, hogy az e-bike nekünk is elég jó.