Mark Cavendish, hogy versenyezzen nemzeti versenyzőkkel a Tour de France előtt

Videó: Mark Cavendish, hogy versenyezzen nemzeti versenyzőkkel a Tour de France előtt

Videó: How Mark Cavendish got BOXED IN on Champs-Élysées | Tour de France Stage 21 2021 2024, Április

Cummings megvédi a címeket, miközben Dowsett, Storey és Pidcock is megerősítette, hogy versenyez

Mark Cavendish (Dimension Data) úgy fejezi be felkészülését az idei nyári Tour de France-ra, hogy július 1-én, vasárnap versenyez a brit országúti versenybajnokságon, erősítette meg a British Cycling. Csapattársa és a jelenlegi bajnok Steve Cummings csatlakozik hozzá Northumberlandben.

A Tour kezdete előtt hat nappal Cavendish megcélozza a második országos cím megszerzését, miután 2013-ban győzelmet aratott, miközben a három hetes szakaszverseny előtt is próbál formát építeni.

Ez a szezon eddig a 33 éves játékos számára felejthetetlen volt. Az Abu Dhabi Tour, Tirreno-Adriatico és Milánó-San Remo egymást követő balesetei hosszabb távollétre kényszerítették, mielőtt visszatért a májusi Tour de Yorkshire-re.

Ez arra késztette a sprintert, hogy csak egy győzelmet aratott ebben a szezonban, a Dubai Tour 3. szakaszában még februárban.

A Manxman jelenleg a Tour of Slovenia versenyen versenyez, amely ezen a hétvégén fejeződik be, és június 20-án indul az első Adriatica Ionica Race-re Olaszországban, majd visszatér az Egyesült Királyságba, hogy részt vegyen a nemzeti versenyen. készülj fel a túrára.

A nemzeti országúti verseny rajtvonalán csatlakozik a címvédő Steve Cummings, aki szintén küzdött ebben a szezonban. A veterán versenyző nem tudta befejezni a legutóbbi Criterium du Dauphine-t, és allergiaproblémák miatt az áprilisi Tour of Romandie versenyről is visszalépett.

A férfi elit országúti verseny befutója előtt 30 km-rel lapos síkság azt jelenti, hogy a parcour minden bizonnyal Cavendish-t részesíti előnyben Cummings-szel szemben, de valószínű, hogy az utóbbi aktív lesz a verseny során, mivel a Dimension Data-ban harcol a helyért. turné csapata.

Cavendish már egyszer volt országos bajnok, 2013-ban megszerezte a címet, míg 2015-ben és 2016-ban a második helyen végzett Peter Kennaugh és Adam Blythe mögött.

Az elit férfi országúti verseny pályája 185 km-t tesz meg, két körből álló, 22 km-es és 35,4 km-es körökben. A peloton utolsó tesztje Ryal megmászása lesz, de ez 30 km-re esik a céltól.

A northumberlandi Dimension Data duóhoz Dame Sarah Storey és Katie Archibald, valamint a Team Wiggins fiatal versenyzője, Tom Pidcock csatlakozik.

Alex Dowsett szintén a hazaiak felé indul, hogy visszaszerezze országos időfutam bajnokát, amelyet 2017-ben Cummings nyert meg. Ha Dowsettnek sikerül megszereznie a címet, ez lesz a hatodik győzelme nyolc éven belül.

A férfi országúti verseny élő közvetítését az ITV fogja látni, a nők versenyét azonban csak egy kiemelt műsorban közvetítik.