Kit nézhet meg a World Champs Men’s Elite Time Trial-en

Videó: Kit nézhet meg a World Champs Men’s Elite Time Trial-en

Videó: Rekortan#29: What to watch at Budapest 2023 EN subs I Melyik napra vegyél jegyet Atlétika vb-re 2. 2024, Lehet

A versenyzők és a hazai kedvencek a mai versenyen az óra ellen

Chloe Dygert tegnapi női futamának domináns versenyét követően ma az elit férfiak kapnak esélyt az idővel szemben. Valószínűleg kevésbé diluviánsnak tűnő körülmények között, mely versenyzők szerepelnek a szivárványmezben?

Mivel az előrejelzés esőt jósolt, de a szél gyenge lesz, az elit férfiaknak könnyebb dolguk lesz, mint a tegnap lovagolt 23 év alatti férfiaknak és elit nőknek. Mivel az első lovas 13:18:30-kor indul, a Northallertontól Harrogate-ig tartó, kissé göröngyös 54 kilométeres pálya körülbelül egy órát vesz igénybe.

Geraint Thomas, Chris Froome és Tom Dumoulin távolléte miatt a verseny esélyes lehet egy kevésbé ismert név elnyerésére. Mégis, mivel a fogadóirodák megosztottak abban, hogy ki a legvalószínűbb a győzelemre, úgy tűnik, négy versenyző áll versenyben.

A kedvencek

Remco Evenepoel – 3/1, off 14:21:30

A tizenkilenc éves belga csodafiú Evenepoel labdarúgóként kezdett, mielőtt átigazolt a kerékpározásra. A mindent meghódító Deceuninck-QuickStep-re lovagolva talán ő a legelterjedtebb kedvenc.

Mivel tavaly megnyerte a junior időmérő és országúti világbajnoki címet, mielőtt egyenesen a profi WorldTourba ugrott volna be, ebben a szezonban az ITT Európa-bajnokságot is megnyerte 19 másodperccel Kasper Asgreen előtt.

A belga médiában N-edikként hangoztatott QuickStep csapata mindent megtett, hogy megvédje a fiatal versenyzőt a kiégéstől. Megtérül?

Primoz Roglic – 11/4, ki 14:39:30-kor

Az idei Vuelta a Espana győztese egy rendkívül erős időfutam, akit nem fognak aggódni a pálya profiljában megjelenő időnkénti zökkenők. Az országúti versenyen is Roglic minden bizonnyal a korábbi egyéni eseményre fog összpontosítani.

Victor Campenaerts – 10/3, off 14:41:00

A jelenlegi Órarekord-tulajdonos, Campenaerts beszélt esélyeiről Yorkshire-ben. Ahelyett, hogy Evenepoelt abszolút kedvencnek tippelné, továbbra is szeretne érmet szerezni magának.

Június óta szabadságot kapott a felkészülésre, így frissen indul a versenyen, és jól illeszkedik a hullámzó pályához, amelynek teljesítése szerencsére körülbelül egy órát vesz igénybe.

Rohan Dennis – 9/4, ki 14:42:30-kor

A verseny rejtélyes embere. Egyes vélemények szerint a rendkívüli kedvenc Dennisnek furcsa éve volt. Miután elhagyta a Tour de France-ot, és a hírek szerint összeveszett Bahrain-Merida csapatával, július óta nem versenyzett.

Miután azóta is alacsony profilú volt, nem valószínű, hogy versenyezne korábbi csapatmotorkerékpárjával. Sokkal nagyobb kérdés azonban az edzettségi szintje. A címvédőnek bőven lesz bizonyítania, plusz az utolsó rajt előnye.

A profi csapatától elszakadva magára váll alta az edzésekért való felelősséget. Nemrég beszélve esélyeiről, úgy gondoljuk, hogy valószínűleg ismét a dobogó első vagy második fokára áll majd.

A britek

Alex Dowsett – 100/1, ki 14:06:30-kor

A brit nemzeti bajnok és egykori órarekord tulajdonosa tekintélyes ötödik helyen végzett az augusztusi kontinens Európa-bajnokságon.

John Archibald – 100/1, off 13:32:00

Az utolsó pillanatban felhívtak Geraint Thomas helyére. Archibald talán csak rövid időre szólt, de már jól nézett ki a vegyes váltóban, ahol bronzérmet szerzett.