Roglic 100 napig verte Pogacart az első versenyen

Videó: Roglic 100 napig verte Pogacart az első versenyen

Videó: Sydney, Australia Walking Tour - 4K60fps with Captions - Prowalk Tours 2024, Lehet

Primoz Roglic a második helyre lökte Tadej Pogacart a szlovén nemzeti bajnokságon, megnyerve az első futamot 100 nap után

A 2020. március 14-i Párizs-Nizza 7. szakasza óta az első megfelelő országúti versenyen Primoz Roglic (Jumbo-Visma) lett a szlovén országúti versenybajnok, miután legyőzte Tadej Pogacart (Emirátusok, Egyesült Arab Emírségek csapata). – aki korábban ütközött a versenyen – Ambrož pod Krvavcem csúcsán 10 másodperccel.

Matej Mohorič (Bahrein-Mclaren) további 19 másodperccel maradt le a harmadik helyen.

A női versenyben hasonló hátrány volt az első és a második között, Urša Pintar (Alé BTC Ljubljana) 14 másodperccel győzött Špela Kern (Lviv Cycling Team) előtt. Azonban még kilenc perc telt el a dobogóig, amikor Pintar csapattársa, Urška Žigart 9:15-re legurította a győztest.

Szlovéniának nem kellett volna egyedül megtartania nemzeti bajnokságát ezen a hétvégén, de a koronavírus-járvány miatt sok nemzet elhalasztotta vagy lemondta versenyeit. Míg egyesek abban reménykednek, hogy ebben a szezonban mezeket osztanak ki, sokan beletörődtek abba, hogy a nyertesek listáján hézag van.

Roglic elégedett volt a győzelmével és a lehetőségével, hogy újra versenyezhet. „Igazán csodálatos, hogy a helyzet lehetővé teszi számunkra, hogy végre újra versenyezhessünk, és azt tegyük, amit a legjobban tudunk, versenyezni a motorjainkkal” – mondta a Jumbo-Visma csapata sajtóközleményében.

'Ezért nagyon boldog vagyok, hogy megszerezhettem a nemzeti címet a szezon első versenyén - tette hozzá Roglic, kiemelve azt a tényt, hogy lemondott a szezon eleji versenyekről, amelyek a nemzeti zárlatok felfüggesztése előtt zajlottak. a szezon.

'Nehéz verseny volt, nagyon kemény utolsó emelkedővel. A tavaszi eredményeket tekintve Tadej volt a favorit, és bizony nem volt könnyű legyőzni. Az elmúlt napokban jól feltérképeztem az emelkedést, így tudtam, hol kell támadnom.

'Az a tény, hogy a szezon első versenyén itt nyertem, nagyon jó érzés. Még biztosan nem vagyok csúcsformában, de már nagyon várom a következő versenyeket. Ezúton is szeretném megköszönni a csapatnak, hogy erőfeszítéseket tettek, hogy szlovéniában szurkoljanak nekem. Ez nagyon sokat jelent nekem.'

A WorldTour jelenleg a tervek szerint augusztus 1-jén, szombaton Strade Bianche társaságában tér vissza, elindítva a forgószél néhány hónapos versenyzést, miközben az UCI megpróbálja begyűjteni mindhárom Grand Tourt, az öt emlékművet és még rengeteg versenyt.

A szlovén színek valószínűleg a Tour de France-on is láthatóak lesznek, mivel Roglic egy háromoldalú szövetség részét képezi csapattársaival, Tom Dumoulinnal és Steven Kruijswijkkal. A holland duó az elmúlt években mindketten a dobogón álltak. A holland csapat szurkolói abban reménykednek majd, hogy a többvezetős megközelítés jobban beválik számukra, mint a Movistar az elmúlt szezonokban.