Videó: Nézze meg: Az olasz junior Tiberi megnyerte a világbajnokság időmérőjét annak ellenére, hogy a rajtvonal mechanikus

Videó: National Championships Italy Individual Time Trial 2023 2024, Lehet

Az olasz kivívott néhány rajongót azzal, hogy higgadt reakciót váltott ki minden korai mechanikai hatásra

Az olasz Antonio Tiberi megragadta a kerékpáros közönség fantáziáját, miután megnyerte a junior férfi egyéni időfutamot annak ellenére, hogy az első 100 méteren motort kellett cserélnie.

A 18 éves fiatalember alig érte el a rajtrámpa alját, és észrevette, hogy már mechanikai sérülést szenvedett.

A mellette futó emberrel Tiberi hűvös ügyfélnek bizonyult, aki nyugodtan beállt csapatautója mellé, és óvatosan oldalra helyezte törött kerékpárját, mielőtt felpattant volna a váltójára, és elindult a verseny.

Bár ez lehetett volna a szivárványmez-ajánlatának vége is, végül lényegtelennek bizonyult, mivel a kudarc ellenére az olasznak sikerült megszereznie a győzelmet 38 perc 28 másodperces idővel a 28 km-es harrogate-i pályán.

Tiberi nyolc másodperccel megelőzte a holland Enzo Leijnsét és 13 másodperccel a német Marco Brennert, így megszerezte a bajnoki címet, és sok rajongót szerzett neki.

A Team Sunweb tagja, Chad Haga a Twitteren méltatta Tiberi higgadtságát: „Complimenti, Antonio Tiberi! Nyugodtnak maradni a mechanika után a rajtvonalon, és kerékpárcsere után a verseny élmezőnyébe kerülni rendkívül lenyűgöző!'

Tiberi győzelme sem volt az egyetlen esélytelenül elért győzelme. Az orosz Aigul Gareeva megnyerte a junior női időmérőt annak ellenére, hogy rossz kanyart vett be a pálya záró szakaszában.

Az utolsó 300 méteren a fiatal orosz véletlenül követte a versenyjárművek kitérését, nem pedig a célegyenesbe fordult.

Gareeva gyorsan rájött a hibájára, megfordult, egyenesen behajtott a célba, és átlépte a vonalat, kis híján megszerezve a címet a holland Shirin van Anrooij előtt, aki négy másodperccel hátrébb végzett.

A nap harmadik helyezettje a brit Elynor Backstedt, a korábbi svéd profi és a Párizs-Roubaix-győztes Magnus Backstedt lánya.