Párizs-Nice útvonalak módosultak az utolsó két szakaszban a Covid-zárlat miatt

Videó: Párizs-Nice útvonalak módosultak az utolsó két szakaszban a Covid-zárlat miatt

Videó: Конец Марша Победы | июль - сентябрь 1942 г. | Вторая мировая война 2024, Április

A szervező kénytelen volt újratervezni a 7. és 8. szakaszt, miután Nizzát a koronavírus miatti zárlat alá helyezték. Fotó: Chris Auld

Párizs-Nizza átszervezett útvonalai az utolsó két szakaszra nyilvánosságra kerültek. A verseny szervezője kénytelen volt újragondolni az idei verseny végét, miután Nizzában bezárták, és a helyi hatóságok nyitva akarták hagyni a Promenade des Anglais-t a helyiek számára, hogy gyakorolhassanak.

Ez a második alkalom, hogy a versenyen változtatni kényszerültek, miután a tavalyi kiadást hét szakaszra kellett lerövidíteni.

A 7. szakasz, március 13-án, szombaton még mindig a Valdeblore la Colmiane-i csúcstal zárul, de a rajtot áthelyezték a Nizzától északra található Le Broc-ba. 119,2 km-re is lerövidült.

Kép
Kép

A 8. szakasz, március 14-én, vasárnap, Nizza környékén kanyarog majd, a Le Plan Du Var-tól kezdve és Levens-ben ér véget. Ez mindössze 92,7 km-t jelent.

Kép
Kép

Primoz Roglic jelenleg vezeti a versenyt, és nem úgy néz ki, mintha elengedné, miután megszerezte második szakaszgyőzelmét a 6. szakaszon, és újabb 10 másodperces bónuszt szerzett.

A Bora-Hansgrohe-s Max Schachmann, a tavalyi győztes 41 másodperccel vezet az átirányított 7. szakaszig, Ion Izaguirre, az Astana-Premier Techtől további kilenc másodperccel hátrébb.