La Course 2019: Marianne Vos főnöknek bizonyult a kirobbanó döntőben

Videó: La Course 2019: Marianne Vos főnöknek bizonyult a kirobbanó döntőben

Videó: La Course 2019 | Final Kilometre Highlights + Winner's Interview | Cycling | Eurosport 2024, Április

A holland versenyző későn támad, hogy összetörje Amanda Spratt szívét, és megszerezte a második La Course győzelmet

A holland versenyző, Marianne Vos (CCC-Liv) elrepült Amanda Spratt (Mitchelton-Scott) egyéni lovasa mellett a Rue Molet utolsó rúgásánál, és kétszeres győztes lett a La Course-on.

A 2014-es bajnok kényelmesen legyőzte Leah Kirchmannt (Team Sunweb) és Cecilie Uttrup Ludwigot (Bigla-Pro Cycling) a második, illetve a harmadik helyre, miután Spratt egyéni erőfeszítései során keményen visszaesett, kevesebb mint 1 kilométerrel a vége előtt.

A célban Vos öröméről beszélt, és kijelentette: „Igazán jól akartam csinálni. Sokat jelent nekem. 5 év után, amikor ismét nyertünk egy másik körben, ez nagyon szép.'

A Le Tour de France idei La Course versenyén a versenyzők 121 kilométeres körversenyen küzdöttek meg a délnyugat-franciaországi Pau környékén, néhány órával a férfi egyéni időmérő edzés előtt ugyanazon a pályán.

A Tour de France női változatának alulról építkező kampányát követő 2014-es megalakulása óta a La Course gyorsan a női világtúra-naptár egyik legfontosabb versenyévé nőtte ki magát, és az esemény számos különböző eseményt kapott. formátumok azóta.

A hullámos pálya idén az ütősökhöz nyúlt, mivel a női kerékpározás legnagyobb nevei 5 kört teljesítettek egy 27 km-es körön, amely a Côte des Gelos-t (1,1 km, 7,8%) és a Côte d'Esquillot-t (1 km) tette meg. 7,2%-kal emelkedik.

A verseny kezdetekor 11 versenyző találta magát a kitörésben, és megszerezte az előnyt a pelotonhoz képest, ami 1 perc 15 körül ingadozott.

Miután a különbség rövid időre csökkent, a versenyt vezető versenyzőknek sikerült közel 2 percre növelniük előnyüket, ahogy elérték a félpályát.

A Mitchelton-Scott és a Movistar támadásai megosztották a pelotont, és felzárkóztak a szakadárhoz képest, a regnáló bajnok Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) pedig segített beállítani a nagy iramot, amely felpörgette őket.

A kezdeti szakadár csoport frissen elkapott, öt új versenyző szállt le az élről, de nem tudtak semmit megragadni, mivel Boels-Dolmans gondoskodott arról, hogy szinte mindenki összejöjjön a pálya utolsó körére.

Csak Amanda Spratt (Mitchelton-Scott) maradt kint az ötös szünetből, végül egy nagy üldözőcsapat a vonal előtti utolsó rúgásnál felpörgette, miután megőrizte majdnem 30 másodperces előnyét mindössze 8 km-rel..

Annak ellenére, hogy ma szó szerint megosztjuk az utat a férfi versennyel, az elit női versenynaptár látszólag jelentős eseményének tudósítása rendkívül gyenge volt – ismét rávilágítva arra, hogy a sportágnak még hosszú utat kell megtennie a paritás eléréséig..