Giro d'Italia erőstatisztikái: Dennis tönkreteszi a mezőnyt

Videó: Giro d'Italia erőstatisztikái: Dennis tönkreteszi a mezőnyt

Videó: Crashes, Tough Conditions & Drama | Stage 5 Of Giro d'Italia Had It All! | Eurosport 2024, Lehet

Az ausztrál uralja az időmérőt, és itt vannak az ehhez szükséges wattok

Simon Yates (Mitchelton-Scott) fenomenális teljesítményt nyújtott a 16. szakasz időmérőjén Rovereto ellen, és 1 perc 15 másodpercre korlátozta veszteségét Tom Dumoulintól (Team Sunweb). Négy igazi szakasz van hátra – a 21. szakasz egy körmeneti szakasz Rómába –, úgy tűnik, Yates parancsnoki pozícióban van, hogy megszerezze a Giro d'Italia leányzóját.

Jól ítélte meg erőfeszítéseit, biztosítva, hogy egyenlő időt veszítsen a pályán, ahelyett, hogy túl keményen menne a rajtnál, majd az utolsó szakaszokban elhalványulna. A másik oldalon Dumoulin csalódott lesz a Yates-en nyert idő hiányában, amit a legnagyobb esélyének tartott volna a győzelemre.

A sérülések sértése érdekében Dumoulin a második időmérő szakaszgyőzelmet is kihagyta a versenyen. A harmadik helyen befutó holland 22 másodpercet engedett a futamgyőztes Rohan Dennisnek (BMC Racing), aki látványos teljesítménnyel zárta a szakaszt.

A napon Dennis verhetetlen volt, és a Velonnak köszönhetően egy kis betekintést nyerhetünk a számokba, amelyek szükségesek egy ilyen dominanciájú motorozáshoz.

Az ausztrál mindig irányítottnak tűnt, mindhárom időrésben a leggyorsabb időt érte el, átlagosan 51,3 km/h-val a 34,2 km-es szakaszon, 0,3 km-rel gyorsabb, mint a második helyezett Tony Martin (Katusha-Alpecin).

Az utolsó 5 km alatt Dennis néhány nagy számot produkált, hogy megőrizze sebességét. A BMC embere összesen 6 perc és 2 másodperc alatt 400 W-os átlagot teljesített, hogy 50 km/h-s átlagsebességet tartson. Ezzel Dennis 5,6 W/kg-ot termelt a végsőkig.

Ez lenyűgöző, figyelembe véve Dennis korábbi erőfeszítéseit a tárgyalás során. Az első köztes sprint előtti utolsó 2 km-en Dennis átlagosan 440 W-ot teljesített 2 perc 34 másodpercig, ami körülbelül 6,1 W/kg.

Dennis hihetetlenül aerodinamikus helyzetéhez hozzáadva ezt az erőt egyértelműen elég hatékonyan használták fel ahhoz, hogy a világ legjobb időfutamainak távolságát lehessen tartani.

Az összehasonlítás érdekében Domenico Pozzovivo (Bahrein-Merida) hegymászó 19 másodpercet engedett ugyanazon az utolsó 5 km-en. Ez azt jelenti, hogy bár átlagosan 40 W-tal kevesebb volt, a watt/kg értéke valójában magasabb volt, 6,4 W/kg.

Ez egyértelmű bizonyítéka annak, hogy milyen fontos szerepet játszik az aerodinamika az idővel szembeni tesztben, és milyen előnyök származnak a szakembereknek az ilyen betárcsázott pozícióból.

Az éllovasok mögött mások is nagy erőfeszítéseket tettek annak ellenére, hogy a verseny még három hegyi szakaszt tartalmaz.

Annak ellenére, hogy az előttünk álló napokban segíteni kellett Chris Froome-nak, a Team Sky játékosa, Vasil Kiryienka egyértelműen a győzelemért küzdött ma. Bár 1 perc 4 másodperccel lejjebb ért, a fehérorosz az első emelkedőn 410 W-ot, a másodikon 430 W-ot, a harmadikon pedig 410 W-ot produkált.

Chad Haga (Team Sunweb), egy másik hazai csapat, amely nagy hét előtt áll, szintén sokat hagyott az úton. Az utolsó 5 km-en az amerikai 400 W-ot tartott fenn, és 8 másodperccel gyorsabban tette meg a távot, mint Dennis.