Giro d'Italia 1. szakaszának áramkimaradása: Hogyan aratott győzelmet Dumoulin

Videó: Giro d'Italia 1. szakaszának áramkimaradása: Hogyan aratott győzelmet Dumoulin

Videó: Giro D'Italia 2023 Stage 1 Final Minutes! | Riders Face Tricky Time Trial | Eurosport 2024, Lehet

Egy pillantás a peloton mögötti létfontosságú statisztikákra az egyéni időmérő szakaszon

Tom Dumoulin (Team Sunweb) ott folytatta, ahol abbahagyta az idei Giro d'Italia első maglia rosa versenyét: megnyerte az izraeli Jeruzsálem körüli 9,7 km-es egyéni időmérőt 12.02-vel.

A címvédő két másodperccel a legközelebbi rivális, Rohan Dennis (BMC Racing) előtt szerezte meg a szakaszgyőzelmet, ami a legutoljára dőlt el. Egy ilyen kis rést a leghalványabb margó okozza, és a Velon teljesítményadatainak köszönhetően láthatjuk, hol keletkeztek ezek a rések.

Az utolsó sprintben Dumoulin egyetlen másodpercet tudott kiharcolni a második helyen álló ausztráltól, ami elég volt az összesített győzelmének felére. A holland az utolsó száz métert 18 másodperc alatt tette meg, míg Dennis ugyanezt 19 másodperc alatt.

Ezt a különbséget Dumoulin 41,2 km/h-s magasabb átlagsebessége okozta, mint Dennis 40,2 km/órás. A nagyobb sebesség a magasabb, 880 W-os átlagos teljesítménynek köszönhető, ami 20 W-tal magasabb, mint Dennisnél.

Érdekes módon ebben az utolsó sprintben Dennis nagyobb, 1020 wattos csúcsteljesítményt produkált Dumoulin 980 wattjához képest, ami azt bizonyítja, hogy a későbbi versenyző egyenletesebben osztotta el az erőt a verseny záró szakaszaiban.

A szakasz elején a végső győztes, Dumoulin bebizonyította, miért tartják őt a három hét múlva esedékes Rómában az összetett bajnoki cím favoritjának. A pálya első emelkedőjén átlagos teljesítménye 470 W volt 2 perc 25 másodpercig, magas, 100 ford./perc-fordulatszámmal, ami jó formának bizonyult.

Egy másik versenyző, aki ma büszkén távozhat, Simon Yates (Mitchelton-Scott). A fiatal brit 12.22-es idővel hetedikként ért haza, így a második leggyorsabb időt szerezte a GC kedvencei között.

Teljesítménye meglepetés volt, tekintve, hogy az idővel szemben olyannyira hiányos volt, hogy az első kilométeren majdnem megegyezett Dennissel.

Dennis 1 perc 21 másodperc alatt tette meg a távot, Yates csak egy másodperccel lassabb. Yates ezt követően az utolsó sprinten megmérkőztette Dennissel a távot szintén 19 másodperc alatt teljesítő vonallal.

Yatesnek, egy könnyebb motorosnak kevesebb energiára volt szüksége ugyanazon távolság megtételéhez, átlagosan 740 W-tal, maximum 890 W-on. A Bury ember átlagosan 98 ford./perc fordulatszámot ért el ezen az utolsó vonalon.

A fiatal francia Remi Cavagna (Quick-Step Floors) beállította a nap egyik korai benchmark idejét, és ez a szakasz első 2 km-es statisztikáiból is meglátszik.

A távot 2 perc 33 másodperc alatt tette meg, a második éves profi 78,3 km/órás sebességet ért el 510 wattos átlagos teljesítménnyel. Ebben az időszakban a Cavagna 1 perces csúcsteljesítménye 597 W és maximális teljesítménye 1010 W. Próbáld meg ezt a turbó edzővel párosítani.