Videó: Giro d'Italia 2019: Richard Carapaz megnyerte a történelmi Maglia Rosát a veronai 21. szakasz után

Videó: Движение желтых жилетов: когда Франция полыхает 2024, Április

Emlékezetes első Grand Tour Ecuadorban, mivel Chad Haga sokkolta kedvenceit, és megnyerte az utolsó veronai időmérőt

A Movistar játékosa, Richard Carapaz történelmi Giro d'Italia győzelmet aratott, mivel ő lett az első ecuadori, aki Grand Tour-t nyert.

Carapaz biztonságosan átlépte a Veronában zajló 21. szakasz egyéni időmérőjének célvonalát, és legyőzte a hazai kedvenc Vincenzo Nibalit az első rózsaszín trikóig.

Nibali megszerezte a második és a 11. Grand Tour dobogós helyezést, míg Primoz Roglicnak sikerült nyolc másodperccel megelőznie Mikel Landát, és megszerezni a harmadik helyet az általános osztályozásban.

A színpadi kitüntetést egy érzelmes Chad Haga kapta, a Team Sunwebből, akinek a 17 km-es pályára való kiterjedt felkészülés meghozta gyümölcsét. A trükkös pályán 22 perc 7 másodperc alatt navigálva az amerikai négy másodpercet vert a verseny előtti kedvenc Victor Campenaertsre.

A verseny hátralévő mezeiről szintén Shakespeare városában döntöttek.

A legjobb sprinternek járó Maglia Ciclamino díjat a kétszeres szakaszgyőztes Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe) kapta, aki 226 ponttal 213-ra verte Arnaud Demare-t (Groupama-FDJ).

A legjobb fiatal versenyző Maglia Blancóját Miguel Angel Lopez szerezte meg, megelőzve Pavel Sivakovot (Team Ineos) és Hugh Carthyt (Education First). A hegy Maglia Azzurráját Gulio Ciccone (Trek-Segafredo) ur alta, aki duplája volt legközelebbi riválisának, Fausto Masnadának.

Carapaz és Landa gondoskodott arról, hogy a Movistar a szünetben 900 km-re vegye be a csapatok besorolását, ami azt jelentette, hogy Damiano Cima lett a kihagyás, míg a Nippo-Vini Sho Hatsuyama a Maglia Nera lett az utolsó az általános osztályozáson.

A tisztességes Veronában

Ez volt tehát, a 2019-es Giro d'Italia utolsó szakasza, egy 17 km-es időfutam a gyönyörű Veneto város körül, amelyet Shakespeare annyira csodált, hogy A két veronai úriember és a Rómeó és Júlia című filmek díszleteként..

Egy hegyi pofonnal, bumm a közepén, az utolsó nap győztesének össze kell kevernie az időmérő képességet a robusztussággal, miután kiállta a kemény három hét versenyt.

A katasztrófát leszámítva, a Maglia Rosát nem fogadták el. Ez a Movistar játékosa, Richard Carapazé volt, aki 1 perc 54 különbséget tartott Vincenzo Nibali (Bahrein-Merida) előtt a második helyen.

Történelmi pillanat volt, hiszen Carapz lett az első ecuadori, aki valaha Grand Tour-t nyert.

A 17 millió lakosú kis futballőrült nemzetnek új hős volt, aki ujjongott és ünnepelhetett, a nemzet elnöke, Lenin Moreno fizetett azért, hogy az utolsó szakaszt az ingyenes televízió sugározza.

A szakaszgyőztes mellett az időmérő döntene a végső dobogóról is. Mikel Landa a harmadik helyen végzett, de csak 23 másodperccel Primoz Roglics előtt, ami áthidalható a szlovén számára.

A színpad kedvence a közelmúltban az órarekordot megdöntő Victor Campenaerts volt, a Lotto Soudalból. Megtette, amit vártak: a leggyorsabb időt 22.11.

Azonban nem volt elég jó, mivel a fiatal amerikai Chad Haga (Team Sunweb) négy másodperccel gyorsabban ment 22.07-es idő alatt, amit valószínűleg csak Roglic fenyeget.

Roglic gyors volt, de nem elég gyors, 26 másodperccel elmaradt Haga győztes idejétől, de elég ahhoz, hogy megelőzze Landát, és megszerezze a szlovén első Grand Tour dobogós helyezését.