Miért volt ennyire elsöprő a 2018-as Omloop Het Nieuwsblad

Videó: Miért volt ennyire elsöprő a 2018-as Omloop Het Nieuwsblad

Videó: Ранчо Скинуокеров - Интервью с Эриком Бардом в 4 сезоне 2024, Lehet

Volt néhány egyértelmű oka annak, hogy az év első macskaköves Classicja miért nem volt olyan izgalmas

Ez a hétvége sokak számára elindította a kerékpáros szezon igazi kezdetét szombaton az Omloop Het Nieuwsbladdal. Ez a macskaköves egynapos klasszikus rendszerint elektromos versenyzést eredményez, és kézzelfogható szintre emeli a közelgő Flandriai körútra való várakozást.

Azonban bár Michael Valgren (Astana) agyafúrt támadása lenyűgöző egyéni győzelemhez vezetett, nem tehettem róla, hogy egy kicsit elégedetlen vagyok az idei versennyel.

Az elmúlt évek trendjét meghátrálva a 2018-as Omloop nem produkálta a tűzijátékot a sokak által kedvelt macskaköves emelkedőkön a szokásos bűnösök között, amelyeket megszoktunk.

Az alábbiakban egy kis áttekintést olvashat arról, hogy miért hagyott minket mindannyian alul ez az általában kínzó verseny.

Ha nem tönkrement, ne javítsd meg

Kép
Kép

Papíron az Omloop Het Nieuwsblad megváltoztatta a célba vezető útvonalát, hogy megismételje a 2011-es és korábbi Flandriai Tour útvonalát, izgalmas versenyeket kellett volna produkálnia. A Muur van Geraardsbergen és Bosberg macskaköves mászóduója általában megtizedeli a pelotont.

Idén azonban kissé üressé vált. Forduljon Cillian Kelly statisztikai szakértőhöz és kerékpáros újságíróhoz, aki érdekes adatokat közölt a hétvégi versenyről.

Két évtizeden belül csak másodszor ért célba a legjobb 50 a versenyen a futamgyőztes, jelen esetben Valgren után.

Továbbá 56 versenyzőnek sikerült átlépnie a vonalat 15 másodpercen belül azt követően, hogy az asztanai férfi megtörte azt a tendenciát, hogy csak egy maroknyian értek célba a végső győztes közelében.

Úgy tűnik, hogy a macskaköves Wolvenbreg és Leberg előző befutója a macskaköves Molenberggel zárt egy érdekesebb befejezést, ami több támadást jelentett, és több versenyzőt csábított el a várakozó játéktól.

Nem tudod megváltoztatni az időjárást

Kép
Kép

Sep Vanmarcke (EF-Drapac) minden erejével azon volt, hogy a Kappelmuur tornyos emelkedőjével világosabbá tegye a versenyt. Sikerült egy kis időt szánnia a ütők üldözésére, köztük a címvédő Greg Van Avermaet-re (BMC Racing) és a cyclocross háromszoros világbajnokára, Wout van Aert-re (Verandas Willems-Crelan).

Vanmarcke, akihez egy lendületes Zdenek Stybar (Quick-Step Floors) csatlakozott, minden tőle telhetőt megtett, hogy valami történjen a döntő előtt, de a keserű ellenszél semmissé tette a támadást, amelyet néhány versenyző kitartott.

A verseny után Stybar elkerülte a szelet, és nagy szerepet játszott a verseny konzervatív jellegében. Van Avermaet, Philippe Gilbert (Quick-Step Floors), Tim Wellens és Tiesj Benoot (Lotto-Soudal) mind egyéni támadásokkal próbálkoztak, de lehetett látni, hogy a szél túl erős volt az egyéni dicsőség napjához.

Valgrennek végül sikerült egyedül megszöknie, de ez csak 2 km alatti futással jött, csak éppen sikerült megelőznie egy tomboló pelotont.

A szombati Omloop Het Nieuwsblad tökéletes példának bizonyult arra, hogy egy versenyt az időjárás semlegesíthet.

Nincs Péter, nincs buli

Peter Sagan kereket húz a 101. Flandriai körút bemutatóján

Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) döntése, hogy kihagyja a macskaköves versenyek nyitóhétvégéjét, minden bizonnyal befolyásolta a verseny izgalmasságát.

A háromszoros világbajnok soha nem nyerte meg ezt a nyitó klasszikust, de főszereplője volt az előző két kiadásban, második helyen végzett Van Avermaet mögött 2016-ban és 2017-ben.

A szlovák körül elkerülhetetlenül az a légkör van, ami a versenystílusát illeti, hogy a döntő előtt támadni fog, függetlenül attól, hogy ez a helyes döntés-e.

A türelem hiánya minden versenyen izgalmassá teszi Sagan indulását, ezért a kerékpározás legnagyobb szupersztárja. Így az a döntése, hogy 2015 óta először hagyta ki az Omloopot, azt jelentette, hogy a versenyből hiányzott az a karakter, amely általában fellobbantja az izgalmat a „kerékpáros szezon igazi kezdetekor”.

Nincs élő közvetítés a női versenyről

Kép
Kép

Hogy ez a szervezők, a Flanders Classics vagy a Sporza és az Eurosport televíziós műsorszolgáltatók hibája, nem vagyok biztos benne.

Az egyik ok, amiért ez az általában izgalmas macskaköves Classic nem hozott eredményt, a párhuzamos női verseny nem létező televíziós közvetítése volt.

Christina Siggaard meglepetésszerű győzelmét csak a versenyrádió és az újságírók optimista élő tweetei közvetítették a kerékpáros világgal a versenyen.

Különös csalódás, tekintve, hogy mennyi televíziós médiát jelenít meg a férfi versenyről.

Ez a téma túlságosan is ismerős a kerékpáros rajongók számára, mivel úgy tűnik, hogy a női versenyek élő versenyei nem értek el a szükséges szintet.

A női verseny véget ért, miközben a férfiak versenye még 50 km-re volt a céltól, és nem sok izgalmas verseny történt.

Bizonyára ésszerű lett volna a női versenyen bemutatni a körömharapós célt, miközben a férfiak versenye még messze volt a befejezéstől, de nyilvánvalóan nem.