Tom Pidcockot választották az év kerékpárosának Nagy-Britanniában

Videó: Tom Pidcockot választották az év kerékpárosának Nagy-Britanniában

Videó: Томас Хизервик: Строительство Собора Семян 2024, Április

A siker éve Tom Pidcock lett a Great Britain Cycling Team 2017-es év versenyzője

A több szakágban elért világbajnoki sikernek köszönhetően Tom Pidcockot választották a 2017-es Nagy-Britannia kerékpáros csapatának. Pidcock a pálya világbajnokát, Katie Archibaldot és a junior férfi lesiklás világbajnokát, Matt Walkert a második helyre, illetve a harmadik helyre zárta. a közönségszavazat több mint egynegyede.

A 18 éves fiú 2017-ben országúti és cyclocross-versenyzés közben is sikereket ért el, januárban megszerezte a junior cyclocross világbajnoki címét, majd megnyerte a második szivárványos mezt, ezúttal a bergeni junior világbajnokság időfutamán., Norvégia.

Ezeken a címeken túl Pidcock a nemzeti és az európai cyclocross junior győzelmeket is megszerezte, és Geraint Thomas és Andy Fenn után a harmadik brit versenyző lett, aki megnyerte a Paris-Roubaix Juniors versenyt.

A szavazás második helyén Katie Archibald végzett. A skót világ- és európai duplát szerzett az Omniumban, miközben megszerezte az európai egyéni üldözési címet is.

Ezeket a címeket hozzáadták az év elején szerzett négy nemzeti bajnoki címhez, a pályás világbajnokság során aratott többszöri győzelem mellett.

Pidcock aranyán túl egy csalódást keltő országúti világbajnokságon Nagy-Britannia elit országúti versenyzői kimaradtak a szűkített listáról.

A férfi és a női országúti csapat egyik országúti versenyen sem tudott érmet szerezni, Chris Froome (Team Sky) pedig bronzérmet szerzett az egyéni időmérőn.