Tour de France: Ewan lefotózza Groenewegent a 11. szakaszon

Videó: Tour de France: Ewan lefotózza Groenewegent a 11. szakaszon

Videó: Украина: в сердце пороховой бочки 2024, Április

Az ausztrál sprinter szorosan veszi Gronewegen ellen Toulouse-ba

Caleb Ewan (Lotto-Soudal) felvillanyozó sprintet produkált Toulouse-ba, hogy legyőzze Dylan Groenewegent (Jumbo-Visma) egy fényképes célban, és megnyerje a 2019-es Tour de France 11. szakaszát.

Az ausztrál a Groenewegen volánjában ülve tartotta idegeit, mielőtt a hollandot a második helyre emelte a sorban, és ezzel megszerezte pályafutása első Tour szakaszgyőzelmét.

Elia Vivianinak (Deceuninck-QuickStep) sikerült a harmadik helyre begurulnia, de soha nem vette be igazán a küzdelmet a szakaszért, amelyet Ewan puszta akarata és ereje révén nyert meg, aki láthatóan elragadtatott a célban.

Lenyűgöző győzelmet aratott a 24 éves játékos, aki az utolsó 8 km-en vissza kellett üldöznie a verseny élére, miután kisebb balesetben elkapta. Egy készséges csapattársa szállította vissza a frontra.

Ami a verseny élmezőnyét illeti, Julian Alaphilippe a kerekek között úszott a célba, miután az utolsó 3 km-re vezette a pelotont, és a sárga trikót a Pireneusi hegyekbe vitte, amelyek holnap kezdődnek.

Geraint Thomas (Team Ineos) is beszállt a csapatba, hogy megvédje a második helyét a GC-n.

Sok nyernivaló, sok Toulouse

Mindig is egy nap volt a sprinterek számára a 11. szakaszon Toulouse felé. Már csak két sima nap volt hátra, hogy a gyors férfiak bármit is kihozzanak a versenyből a párizsi utolsó nap előtt.

A 167 km-es táv Albitól Toulouse-ig mindössze két kategorizált emelkedőt tartalmazott a verseny első felében, és egy nagyrészt nyugodt második felét a sorba.

Szél sem fújt, ellentétben hétfőn, amikor az oldalszél eltörölte a versenyt, és Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), Richie Porte (Trek-Segafredo) és Rigoberto Uran (Education First) vérzéses idejét láthatta. általános általános besorolás.

A nyugodtabb időjárás nyugodtabb légkört teremtett a versenyzéshez Aime De Gendt (Wanty-Gobert), Lilian Calmejane (Total Direct Energie), Stephane Rossetto (Cofidis) és a helyi fiú Anthony Perez (Cofidis) négyes szünetével.) mindenki megragadja az alkalmat, hogy létfontosságú műsoridőt biztosítson csapatának.

Jól dolgoztak a nap nagy részében, mivel valószínűleg tisztában voltak a napi feladat teljes lehetetlenségével. A rés a nap nagy részében két perc körül apadt és áradt, mivel olyanok, mint a Jumbo-Visma és a Deceuninck-QuickStep ütési távolságban tartották őket.

A peloton nyugodt, de gyors maradt, szisztematikusan felpörgött a szünetben, és olyanok voltak, mint Tony Martin (Jumbo-Visma) és Kasper Asgreen (Deceuninck-QuickStep), akik oroszlánrészt váll altak az üldözésből.

Az idegek a záró szakaszban elkezdtek zörögni, mivel a Direct Energie-s Niki Terpstra balesete az elmúlt 30 km-en, amikor olyanok, mint Nairo Quintana (Movistar) és Porte eltávolodtak a csapattól, és nemkívánatos harcot folytattak a megegyezésért. a vezetőkkel.

Szerencsére visszaértek, bár Terpstra kénytelen volt feladni a versenyt kulcscsonttöréssel.

A törés az utolsó 10 km-en megtört, a hátulról érkező nyomás hatására összecsuklott, miközben De Gendt a másik hármat megpöccintette, hogy egyedül futhasson a vonalért. A belga keményen küzdött a távolmaradásért, és még 20 másodperces előnyt is vitt az utolsó 5 km-re. 4,6 km-re De Gendt hatalmas erőfeszítésbe került.

A Jumbo-Visma ezután átvette az eljárást, hogy a toulouse-i célba vezesse a versenyt, ami egy fergeteges sprint volt a győzelemért.