Esedékes a mezverseny?

Videó: Esedékes a mezverseny?

Videó: Ma esedékes a Netflix részvények felaprózása 2024, Lehet

A második szintű verseny megtagadta tőlünk a szükséges izgalmakat a Tour de France-on

A „négy nagy” hatalmas leszámolásának hírverése ellenére a 2015-ös Tour de France GC-t nagyjából az első csúcspontnál helyezték el. Chris Froome támadott, és mindenki mást harcolni hagyott a dobogó fennmaradó helyeiért, de egy percre felejtsük el a sárga trikót. Ehelyett koncentráljunk a másik három mezversenyre: a pöttyösre, a zöldre és a fehérre.

A zöld trikó

Peter Sagan a zöld trikóban

Peter Sagan most négy zöld mezt nyert a lepattanáson, ami óriási bravúr, különösen figyelembe véve, hogy az ASO megváltoztatta a szabályokat, hogy megpróbálja megállítani. Ennek ellenére lehetetlen elnézni a tény mellett, hogy 53 szakaszt ment meg egyetlen győzelem nélkül. Andre Greipel négy szakaszt nyert meg az idei Touron, amelyek közül az egyiket 68 km/h-val teljesítették, de még csak be sem nézett.

Könnyű elfelejteni, hogy Erik Zabel hat zöld mezt nyert (1996–2001), és ezek közül kettőben nem nyert szakaszt. Zabel ereje nem a sprintben volt, hanem abban, hogy képes volt mászni és lógni a köteggel. Zabel és Sagan ebben a tekintetben hasonlóak – inkább rouleurok, mint sprinterek.

Szóval újabb szabálymódosítás esedékes? Valószínűleg nem. Idén a sprintereknek csak egy szakaszuk volt, amikor a Tour a hegyeket érte el, így eléggé nyilvánvaló volt, hogy Sagan ismét megszerezheti a mezt. Jövőre, ha lesz még néhány lapos sprint etap, Greipel megszégyeníti Sagant – bár tegnap elég jól megszégyenítette magát…

A pöttyös mez

Nairo Quintana megtámadja Chris Froome-ot a Pra Loup felé vezető úton

Egy kis izgalomtól eltekintve, amikor Daniel Teklehaimanot korán átvette a pöttyös mezt, úgy tűnt, hogy a hegymászók versenye soha nem indul el igazán. Kicsit csalódás volt, és a versenyt időnként nem lehetett megkülönböztetni a fő GC-csatától, amire az is rávilágított, hogy Chris Froome nyerte meg a sárga trikó megnyerésével.

Szóval változtatásra van szükség? Talán. Az idei túra különösen hegyvidéki volt, és sok időpróba nélkül az egyetlen hely, ahol a GC-csata valóban lezajlott, a hegyekben volt, így elkerülhetetlen volt, hogy a végső győztes is elvigye a pöttyöst. Talán a dupla pontok eltávolítása a hegycsúcsért kiegyenlítené a dolgokat, és megakadályozná, hogy az utolsó 5 km-es GC-töltés felszívja az összes pontot.

A fehér trikó

Miután a turné a hegyekbe ütött, a fehér trikónak csak egy nyertese volt, és az mindig Nairo Quintana volt. A sárga trikós versenyzők egyre fiatalabbak, és Quintana 22 éves kora óta az élen versenyzett, bár ez az utolsó év, amikor jogosult lesz a fehér mezre.

Megéri változtatni? Nehéz belátni, hogyan lehetne ezen változtatni, azon kívül, hogy elfogadjuk, hogy a Tour versenyzői fiatalabbak, és csökkentjük a korhatárt. Talán új versenyzőkre lehetne cserélni, tehát azokra, akik az első két évüket profiként töltik, ne csak 25 év alattiak.