Tom Pidcock uralja a nemzetieket a cyclocross világbajnokság előtt

Videó: Tom Pidcock uralja a nemzetieket a cyclocross világbajnokság előtt

Videó: Tom Pidcock on running 5km and never having a hangover 2024, Lehet

14 versenyző kivételével Pidcock jó formát mutat a világbajnokság előtt három hét múlva

Tom Pidcock zsinórban második győzelmet aratott a cyclocross Brit Nemzeti Bajnokságon, ezzel lefektette a közelgő világbajnokságot.

A 21 éves versenyző kényelmes győzelmet aratott a Shrewsbury pályán, annak ellenére, hogy az első körben ütközött, és végül 2 perc és 4 másodperces különbséggel verte a legközelebbi riválisát, Ben Tulettet. A Pidcock csapattársa, a Trinty Racing csapattársa, Cameron Mason további 11 másodperccel végzett a dobogón.

A második helyen végzett Tulett teljesítménye elég jó volt ahhoz, hogy megszerezze a jelenlegi junior világbajnok 23 éven aluliak címét. Annak ellenére, hogy nagykorú, Pidcock már nem volt olvasható a címhez, mivel már feljutott az Elit szintre.

Pidcock, aki a rajtvonal közelében nem ütközött, megnehezítette az életét, miután az első körben nekiütközött egy oszlopnak. Miután sikerült felépülnie, nyolc másodperces előnyt szerzett Tulett és Thomas Mein előtt.

Mein végül elhalványult, és Mason megelőzte, míg Pidcock előrehajtott, 14 kivételével a 69 célba ért.

Pidcock domináns teljesítményét előreviszi, és most ezt a formát ölti a svájci Dubendorfban, három hét múlva esedékes világbajnokságra.

Karrierje során először vesz részt az Elite versenyen, a regnáló bajnok Mathieu van der Poellel.

Míg Van der Poel messze az egyértelmű favorit a szivárványos mezben, Pidcock csendesen bízik abban, hogy a legjobb öt közé kerül, és potenciálisan megzavarhatja a dobogót.

'Jó a formám, nem vagyok benne biztos, hogy milyen jó, de az biztos, hogy ma egész jól mentem, és erre biztosan tudok építeni - mondta Pidcock.

'Most itt a szezon üzleti vége. Szeretnék odamenni [Dubendorfhoz], és dobogóra állni, de mindenki a saját játéka csúcsán lesz. Örülnék az első ötnek, de bármi megtörténhet.'

A nőknél ismét az U23-as versenyzők tündököltek. Harriet Harnden megszerezte az elit és az U23-as bajnoki címet is, megelőzve Bethany Cromptont és Anna Kayt.

A junior férfi bajnoki címet Rory McGuire, a junior nőket pedig Millie Couzens szerezte meg.