Tartalomjegyzék:

Videó: Giro d'Italia 2019: Az összesített favorit Primoz Roglic megnyerte az 1. szakasz TT-jét, és megszerezheti az első rózsaszín mezt

Videó: Giro d’Italia 2019 | Stage 1 Highlights | Cycling | Eurosport 2024, Április

Hozzuk a hírt, amiről órákkal ezelőtt lehetett volna beszámolni: Primoz Roglic rózsaszínben, miután megnyerte a 2019-es Giro d'Italia 1. szakaszát

Primoz Roglic (Jumbo-Visma) megnyerte a 2019-es Giro d'Italia 1. szakaszának időmérőjét, és ezzel megszerezte a verseny első rózsaszín trikóját. A szlovén sokkal hosszabb időt töltött a dobogó mögötti forró ülésen, mint amennyit ténylegesen a versenyen, köszönhetően a korai rajtidőnek, a gyors időmérőnek és az elhúzódó 176 versenyzőnek, aki egyénileg indult.

A verseny előtt már az egyik kedvenc Roglic versenye olyan domináns volt, hogy néhány versenyző, aki három hét múlva esélyes lehet az összesített győzelemre – például Tom Dumoulin (Team Sunweb), Mikel Landa (Movistar) és mások – máris a verseny élmezőnyében találják magukat.

A verseny előtti másik favorit, Simon Yates (Mitchelton-Scott) a harmadik helyen végzett, miután az összes többi fő versenyző kiesett a nap folyamán. Miután Roglic körbe ült, mióta befejezte saját útját, idegesen nézte, ahogy Yates megtámadja az emelkedőt.

Annak ellenére, hogy Alberto Contador sok időt töltött a nyeregből, Yates félénk volt a színpadi győzelemhez szükséges időtől, de teljesítménye elég volt a másodiknak a napon, és máris megnyitja a rést a verseny előtt. többi riválisa.

Idén eddig domináns volt az egyhetes szakaszversenyeken, és a tavalyi Tour de France negyedik helye után Roglic a teljes három hetet rózsaszínben töltheti. A hegyekben bármikor kapitulálhatott Yates-stílusban. Hosszú az út Veronáig, szóval ki tudja.

Dumoulin nem hasonlított arra a versenyzőre, aki megnyerte a 2017-es Girót, vagy arra a versenyzőre, aki a tavalyi Girón és Touron egymás után szerzett második helyezést. Rogliccsal és Yates-szel szembeni hátránya kétségtelenül nagyobb lesz, mint amit ő vagy csapata szeretett volna, de ez biztosan nem végzetes.

A legjobb 10-ben szereplő és az élvonal közelében lévő versenyzők számára a következő hét nagyjából kevésbé lesz megterhelő, mint Jumbo-Visma és vezetőjük, Roglic számára, amikor megvédik a Maglia Rosát.. Ennek ellenére dönthetnek úgy, hogy átengedik egy nem fenyegető, szakadár versenyzőnek, hogy egy kis szünetet adjanak maguknak.

Giro d'Italia 2019 1. szakasz: egy rövid út a csúcsig

Az 1. szakasz időmérője a 102. Giro d'Italia rajtjához talán csak 8,2 km volt, de ez még mindig két, bár egyenlőtlen félidőből állt. Az első fele, amely 6 km-t tett meg, egy teljes erőkifejtés volt, a versenyzők maximális sebességgel száguldoztak.

A második meglátta az utat, majd megfordult egy szoros hajtűn, ahol a lejtő azonnal felfelé emelkedett. Annak ellenére, hogy mindenki tudta, hogy ez a helyzet, aggasztóan sok versenyző ért neki a meredek lejtőnek a nagy körgyűrűn, és nehezen váltott le, és újra elindulhat.

Az általános besorolású versenyzők többnyire ragaszkodtak TT motorjaikhoz, de a sprinter Arnaud Demare korán indult, és úgy döntött, hogy TT-ről kerékpárt vált az országúti beállításra. A GC-közel ember Bauke Mollema (Trek-Segafredo) ugyanezt tette a nap folyamán.

A Madonna di San Luca-szentélynél, a város felett csaknem 300 méterrel található bazilikatemplomnál a célig vezető 2 km-es mászást 2,1 km-es hegymenetben érte el, átlagosan 10%-kal.

A legtöbb GC-kedvenc a szakasz első órájában teljesítette az útját, így láthattuk, kik a fő nyertesek és kik a vesztesek, mindössze 8,2-vel a 3518 km-ből. Azonban Yates, a tavalyi több szakasz győztese és versenyvezetője mindaddig, amíg a 19. szakaszban minden rosszul sült el, úgy döntött, hogy az utolsó előtti harmadik helyen áll ki.

Vannak előnyei és hátrányai ennek a megközelítésnek – nézze meg, mit csinált mindenki, vagy üljön órákon át, miközben riválisai pihennek például a szakasz után –, de Sir Bradley Wiggins szerint egy olyan ember, aki tud valamit vagy kettő a Grand Tour időmérőről, az Eurosport stúdióban a késői kezdés csak rossz lehet.

A 2019-es Giro d'Italia holnap, május 12-én, vasárnap folytatódik egy 200 km-es gördülő országúti etappal Bolognától Fucecchióig.