Tartalomjegyzék:

Videó: Több mint 1000 versenyző borzalmas időjárással küzd a 25 órás Red Bull Timelaps versenyen

Videó: A game of cat and mouse: Leg 4 Recap with 11th Hour Racing Team 2024, Április

A Vitus Pro Cycling megnyerte az összesített díjat, mivel a heves eső és a szél megmozgatta a versenyzőket

Több mint 1000 versenyző győzte le a tesztelő időjárást és 25 órányi versenyzést, hogy teljesítse a világ leghosszabb kerékpáros versenyét, a Red Bull Timelaps-t.

A brit kontinentális csapat, a Vitus Pro Cycling szerezte meg az összesített díjat, míg a nőknél Bianchi Dama vehette át a díjat, mivel csapatok és egyéni versenyzők heves esővel és széllel küzdöttek a 6,7 km-es pályán a Windsor Great Parkban.

Clapham Chasers szerezte meg a vegyes díjat, míg George Kirkpatrick és Tamala McGee megnyerte az első szólóversenyt.

Az összesített Vitus Pro Cycling győztese – Chris McGlinchey, Mikey Mottram, Frederik Scheske és Timony Torrie profi versenyzőiből – 148 körrel és 894 km-es távval szerezte meg az összesítést, ami nyolc körrel több, mint a legközelebbi rivális, a Paria RT. annak ellenére, hogy a nagy szél és a heves esőzés nagy részben megtépázta a versenyt.

A Team Ineos WorldTour versenyzője, Pavel Sivakov ellenére az 'Ineos 3' csapat csak a hatodik helyet tudta megszerezni a napon, annak ellenére, hogy orosz profik nyolc kört tettek meg a kisebb, 4,5 km-es körből a verseny hajnali 2 óra alatt.

A nőknél Bianchi Dima a második és harmadik helyre verte az InternationEllest és a Specialized UK-t, 126 kört és 768 km-t teljesítve közben.

A verseny után Vitus Mottramja megjegyezte, hogy a verseny sokkal nagyobb kihívásnak bizonyult, mint azt kezdetben hitte.

'Meglepett, hogy milyen kemény volt a verseny. Az egészet 60-90 perces szakaszokkal kezdtük, de aztán vasárnap kora óta elkezdtünk 2 órás műszakokat csinálni, csak azért, mert mindenki meg akarta tenni az utolsó futást és felmelegedni” – mondta Mottram.

'Red Bull Timelaps minden bizonnyal nagyobb kihívást jelent, mint gondolnád, de mindenképpen megéri.'

A verseny leglenyűgözőbb eredményei azonban Kirkpatrick és McGee eredményei voltak, akik a férfi és női egyéni díjat is megszerezték.

McGee teljes 79 kört teljesített a női versenyen, míg Kirkpatrick 101 kört tett meg, köszönhetően annak a kockázatos döntésnek, hogy nem aludt végig a verseny alatt.

'Nyilvánvalóan pokolian hosszú idő a nyeregben ülni. Itt volt a bátyám és az unokatestvérem, és ez egyszerűen nem lett volna lehetséges az ő támogatásuk nélkül. Mindig tápláltak étellel, és teletöltötték az üvegeket.'