A cyclocross lehet az előrevezető út több nő bevonására a kerékpárversenyzésbe

Videó: A cyclocross lehet az előrevezető út több nő bevonására a kerékpárversenyzésbe

Videó: Cyclocross - Remount Like A Pro - How To Carry Your Cyclocross Bike And Get Back On 2024, Április

Miután a Velobants & Wyman rekordszámokat vonzott egy női cyclocross versenyre, a versenyzők hangsúlyozzák a „cross” előnyeit az induláskor

„Figyeljetek hölgyeim” – mondja a komisszár. „Üdvözöljük a Central Cyclocross Liga Velobants fordulójában. A rácsozás eltart egy ideig. Valójában 20 percbe telt, mire 165 nőt sikerült sorrendbe állítani, mielőtt lefújták volna a legutóbbi Velobants CX in the City 2 cyclocross versenyének rajtsípját.

Igen, jól olvastad – 165 nő a rajtvonalon. Ez Fran Whyte, Jeni Sanderson, Rachel Connell, Kevan Findlay, Nathan Thomas és mások, a Velobants Cycling Club több hónapos felkészülésének gyümölcse.

'A CX in the City 1 sikere után, amelyben 87 női versenyen vettünk részt, csak arra gondoltunk, hogy 100 nő rajthoz állása egy fantasztikus cél lenne, amiért dolgoznunk kell - mondta Whyte. „Nem változtattunk a pályán, de hogy még jobbá tegyük, Stefan Wymannal folytatott megbeszélések után lépésenként hozzáadtuk, amit a Park Trust épített nekünk.

'Helen Wyman is a fedélzeten volt. Mivel 2019-ben elindította a Helen 100-at a Nationals számára, úgy gondoltuk, hogy kiváló lenne, ha segítené a projektet. Kiváló volt, ő és Stef is hihetetlenül lelkesek és támogattak.

'2019 februárjában forgattunk Helennel a pályán, és egész augusztusban kiadtunk egy "Wyman Wednesday" rövid videót, amely néhány tippet vagy készségeket tartalmaz a cyclocrosshoz.'

Helen néhány cyclocross klinikát is vezetett, és a pályát három előzetesre nyitották meg a verseny előtti héten.

Kép
Kép

Társadalmi hírverés és szájhagyomány

Ezen túlmenően a Twitteren, az Instagramon és a Facebookon keresztül zajló közösségi médiakampány, beleértve a 3500 fős Velovixen Facebook-csoportot is, segítette az esemény népszerűsítését. A női Velobants tagok szájról szájra is hirdették az eseményt.

Egy héttel a verseny napja előtt 67 nő jelentkezett a versenyre. A jelentkezések számának hirtelen megugrása az utolsó hét napban azonban 165-re duzzadt, és a nők egészen a Man-szigetig és Yorkshire-ig utaztak.

'A sok különböző nő megjelenése hihetetlenül érzelmes nap volt az egész Velobants csapat számára, hiszen 10 hónapig keményen dolgoztunk érte” – emlékszik vissza Whyte.

Valójában a nők, akik megjelentek a napon, a tapaszt alt versenyzőktől, mint például Katie Scott (Garden Shed UK-Scott-Verge Sport) és Caroline Reuter, az olyan debütálókig, mint a Liv kerékpáros nagykövet, Elle Linton. Miután tavaly kipróbált néhány versenyt egy kölcsönkért mountain bike-on, Linton szívesen eljött erre a versenyre, amikor meghallotta.

'Nagyszerű dolgokat hallottam erről az eseményről és a tanfolyamról, és tudtam, hogy a Velobants magas szintű bevonása érdekében azt jelenti, hogy sokkal több barátságos arc lesz körülöttem - magyarázta Linton.

'Nagyon élveztem a tanfolyamot. Kihívó volt, és a technikailag megfelelő egyensúlyban volt, és elég nagy volt ahhoz, hogy ne érezze magát zsúfoltnak még 160+ nővel sem. A közönség támogatása fenomenális volt, és mosolyogtam a pályán töltött 50 perc alatt.

'Utána kimerült voltam, de boldog voltam, hogy részt vehettem a napon. Túlléptem az eseményre kitűzött célomat, és ez valójában a hangulaton, a közönség támogatásán és a többi versenyzőn múlott.'

Kép
Kép

Versenyzési képességek széles választéka

A képességskála másik végén Caroline Reuter, aki jelenleg előkelő helyen áll a National Cyclocross ranglistán, Dél-Londonból Milton Keynesbe utazott.

'Amikor a verseny előtti napon láttam, hogy sok nő jelentkezett, azt kell mondanom, hogy kissé megijedtem - mondta a Dulwich Paragon versenyzője. „Aggódtam a rajt miatt, különösen amiatt, hogy egy nagy csomóban ragadtam és összeomlik. Ez a verseny sokkal nehezebb volt, mint a többi, amit csináltam, mert nagyobb volt a verseny, ami nagyszerű volt.

'Bármi is a sebességed, azt hiszem, mindenkinek volt kivel versenyeznie az egész versenyen. A szokásosnál sokkal több volt a közönség, ami több biztatást jelentett a pálya során, és ez különösen jó volt. Ez volt az egyik legjobb verseny, amin valaha részt vettem.'

A versenyek nyilvánossága jó méretű női mezőket hozhat, amint az a Women's Team Series országúti versenyeken és más helyi országúti és pályabajnokságokon is látható, amelyek akár 50 versenyzőt vonzanak. De miért jelent meg 165 nő egy cyclocross versenyen a Campbell Parkban, kihívásokkal teli terepen?

Talán a cyclocross kerékpáros szakágának a természete az, ami vonzza a versenyzőket. Sok nő korábban nem hallott erről a tudományágról, de amikor elmagyarázták nekik a koncepciót, szerettek volna kipróbálni. A kerékpárosra nehezedő nyomás hiánya, hogy ragaszkodjon a pelotonhoz, és több kört lovagoljon, a cyclocrosst is vonzóvá teszi.

Amint Linton elmagyarázza: „Bár versenyről van szó, a cyclocross a leginkluzívabb esemény. A körökből álló kialakításnak köszönhetően soha nem vagy egyedül, és soha nem érzed magad utolsónak, még akkor sem, ha az vagy! Ez is egy szórakoztató dolog, amit az egész család megtehet. Csak egy kerékpárra van szükséged, és arra, hogy igent mondj, hogy kipróbáld.'

A Reuter által versenyzett öt év alatt időmérőn, kritériumversenyen, pályán, országúton és cyclocrossban is részt vett, és úgy véli, hogy az utóbbi a legjobb a versenysportban való induláshoz szükséges szakágak közül.

'Először is biztonságos, mert nincs forgalom, és füvön vagy ösvényen gyakorolják, így ütközés esetén a leszállás általában lágy. Nagyon ritkán fordul elő olyan súlyos baleset, amely orvosi ellátást igényel” – mondta a Reuter.

'Másodszor, a cyclocross egy nagyon befogadó és szociális sport. Ugyanazon a napon hat-hét futam lesz U10-től Vet60-ig, így az egész család részt vehet, és hétről hétre megismerhetik egymást.

'Végül, a cyclocross segít a kerékpárkezelési készség fejlesztésében, ami nagyon hasznos lehet az úton, és fenntartja az erőnlétet a téli hónapokban.

'Idén a Kinesis London & South East Cyclocross League két fordulót rendez, hogy több nőt vonzzon, külön női versennyel. Az elsőre a londoni Herne Hill Velodrome-on került sor ezen a hétvégén, míg a második a brightoni Preston Parkban lesz, október 27-én, vasárnap.

'A következő szezonra előretekintve, a liga esélyes, hogy egy külön női versenyt is beiktat a menetrendbe, szóval figyeld ezt a helyet!'

További részletek a londonxleague.co.uk weboldalon és a Facebookon találhatók.

Kép
Kép

A Cyclocross az országúti versenyzőknek is jó

A Cyclocrosst a legjobb országúti versenyzők és hegyikerékpárosok is kedvelik. Abby Mae Parkinson az országúti szezont a UCI női csapatának, a Dropsnak versenyezve töltötte. Most a cyclocrossban debütál a Boom Super Prestige versenyen Tom Pidcock és Cameron Mason mellett, akik a Trinity Racingért versenyeznek.

Parkinson, aki visszatér egy olyan tevékenységhez, amelyet kezdetben junior korában végzett, a „cross-t nagyon hasznosnak fogja találni az országúti versenyeihez”.

'A cyclocrosst szórakoztatónak találtam, amikor először kipróbáltam. Annyira megszerettem, hogy folytattam, és az év végére Junior Országos Bajnok lettem! emlékezett vissza.

'Határozottan fitten tartott a télen, és segített abban a rövid, éles sebességben, amit a női országúti versenyeken kell teljesítened. Biciklikezelésre is jó, és ez a készség segít az úton abban az esetben, ha akadályokat kell megkerülnie vagy ütközésbe kell kerülnie, vagy kerékpárcsere közben le kell szállnia és fel kell szállnia.

'Határozottan ajánlom a cyclocrosst, mert könnyen bele lehet szállni egy mountain bike segítségével.'

A hegyi motoros, Tracy Moseley is belekeveredett a sáros szórakozásba most, hogy a National Trophy-győztes Harriet Harndent edzi.

'A Cyclocross minden bizonnyal azon események közé tartozik, amelyek akkoriban fájdalmasak, és minden pillanatát utálod, de amint megtörténik, azon kapod magad, hogy jelentkezel egy másikra - magyarázza a négyszeres downhill és enduro világbajnok..

'Számomra a cyclocrossnak nagyon jó családja van, alulról építkező érzés, és befogadó szakág. Olyan pályán zajlik, amely nem lesz túl ijesztő, és bárki, aki bármilyen képességgel és tapasztalattal rendelkezik, belevághat. Ha le kell szállnod, és a kerékpároddal kell futnod, senki sem fogja azt hinni, hogy nem tudsz lovagolni, hiszen a kerékpárral való futás a sport része.'

Vissza a Velobants eseményre, és Helen Wyman, aki részt vett a versenyen annak ellenére, hogy több mint három hónapos terhes volt, így foglalja össze gondolatait a cyclocrossszal kapcsolatban: „Egy fiatal nővel beszélgettem a rajtvonalon, aki kölcsönkérte a nagynénjétől a biciklit a versenyen, és azért indult el a cyclocross-ban, mert új kihívásra vágyott az egyetem elvégzése után.

'Számomra azok az emberek, akik az alapoktól kezdve fejlesztik a sportot. Soha nem tudhatod, kit inspirálnak ezek a dolgok, 16 évtől 90 évig.

'A Cyclocross messze a legbarátságosabb és legbiztonságosabb környezet a kerékpározáshoz. Olyan készségekre és technikákra tanít, amelyeket útközben nehéz elsajátítani, és ez egy nagyszerű családi nap.

'Mindenki versenyezhet ugyanazon a napon, és utána csak egy hamburgert és chipset fogyaszthat. Abszolút úgy gondolom, hogy a „cross a világ legjobb sportja, és mindenkinek ki kell próbálnia életében legalább egyszer!”