Amit a kolumbiai Oro y Paz tanított nekünk

Videó: Amit a kolumbiai Oro y Paz tanított nekünk

Videó: Inside with Brett Hawke: Chris Fydler 2024, Lehet

Ez az első kolumbiai szakaszverseny olyan látványt hozott, amelyben a hazai versenyzők domináltak

A kolumbiai Oro y Paz több volt, mint a szokásos szakaszverseny. Tömegek hemzsegnek rejtélyes nézőktől, kerékpáros hőseik éneklésétől, vadul izgalmas versenyzéstől.

A végén a fiatal Egan Bernal (Team Sky) szerezte meg az összesített győzelmet a sokkal tapaszt altabb Nairo Quintana (Movistar) és Rigoberto Uran (EF-Drapac) ellen.

Senki sem tudta felmérni Fernando Gaviria (Quick-Step Floors) erejét a sprintekben, és Nairo öccse, Dayer végre megosztotta a rivaldafényt.

A verseny sokat segített abban is, hogy sokat megtudjunk a kerékpársport jelenlegi helyzetéről Kolumbiában, mely versenyzők jelenthetik sportágunk jövőjét, és milyen hatással lehet a fanatikus hazai közönség előtti lovaglás.

Amint az várható volt, a kolumbiai szurkolók ugyanolyan fanatikusak otthon

A kolumbiai szurkolók képei a Mitchelton-Scott vagy a Movistar csapat buszairól a Grand Tours-ban, hogy megpillanthassák szeretett Esteban Chaves-t vagy Nairo Quintanát.

Nem meglepő tehát, hogy ez a bulihangulat 11-re fokozódik, amikor a versenyzők hazai pályán versenyeznek.

Ahányszor egy kolumbiai versenyzőt bemutattak a színpadon a hét folyamán, a tömeg a nevüket skandálva kitört, jelezve, hogy elismerésük nem ismer határokat.

Térj fel az utakra, és minden alkalommal, amikor a peloton felkapaszkodott egy enyhe dombra vagy lefelé egy főúton, rajongók tölcsérével találkoztak, akik rajongtak a legnagyobb és legjobb versenyzőik látványától.

A 10 mély tömeg az út mindkét oldalán csak a Giro d'Italia vagy a Tour de France nagy hegyi napjaihoz volt hasonlítható.

A férfi, aki ezt a legtöbbnél jobban érezte, Nairo Quintana volt. Bármikor, amikor a csapatbuszról utazott, hogy bejelentkezzen a verseny kezdetére, csaknem 20 rendőrből álló gyűjtemény kísérte el, hogy megtisztítsa az utat a megszállott rajongók között.

A kolumbiai kerékpározás hamarosan dominálhat

Amíg az 1980-as évek óta járnak ott vagy annak környékén, sok jelentős verseny van – köztük a Tour de France, a Paris-Roubaix és az elit UCI országúti világbajnokság –, amelyeket még meg kell nyernie egy kolumbiainak.

Ez hamarosan megváltozhat két versenyzőnek köszönhetően, akik a kolumbiai Oro y Paz versenyen ragyogtak, Gaviria Bernal.

Annak ellenére, hogy még csak 21 éves, Bernalnak sikerült elküldenie riválisát, Quintanát és Urant az utolsó szakasz utolsó emelkedőjén, hogy nyolc másodperccel megszerezze az összetett bajnoki címet.

Ez nem lep meg azokat, akik nyomon követték a fiatal kolumbiai éles felemelkedését. Ha 2017-ben a Tour de l'Avenir megnyerése nem volt elég, az elit 13., illetve 16. helyen végzett Il Lombardiában, illetve Milano-Torinóban.

Nairo Quintana jelenleg Kolumbia legjobb esélyese maradhat a Tour de France megnyerésére, de úgy tűnik, nem sokára elbitorolja Bernal.

Kép
Kép

Továbbra is Gaviriára, és még kevesebb okunk van vitatkozni. Igen, az ellenzék minősége nem volt a legmagasabb az Oro y Pazban, de az a mód, ahogyan három egymást követő szakaszgyőzelmével dominált, fenséges volt.

A félelmetes az, hogy a 23 éves játékos ugyanezt tette a tavalyi Giro-n, sokkal keményebb verseny mellett, és nem lesz meglepő, ha ezt júliusban a Touron tette meg.

A versenyzők motiváltak, amikor otthon versenyeznek

Az eredmények magukért beszélnek. Az összetett győztes kolumbiai, valamint az ifjúsági, pont- és hegyi mezek győztese.

A hat szakaszból ötöt a kolumbiaiak nyertek, csak Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) tette tönkre a bulit. A végső besorolás szerint nyolc kolumbiai volt a legjobb 10-ben, és 16 a legjobb 20-ban.

Kép
Kép

A hazai versenyzők még tovább domináltak, amikor az út felfelé haladt. Az utolsó két szakasz Salentóba és Manizalesbe a csúcson volt, és mindkét alkalommal kolumbiai versenyzők teljesítették az első ötöt minden szakaszon.

Ez a tekintélyes teljesítmény nem is a külföldi verseny hiányának tudható be. Alaphilippe és Hugh Carthy (EF-Drapac) sztártehetségek az emelkedőn, a ravasz, 41 éves Oscar Sevilla pedig olyan jó, mint bárki a WorldTour-n kívül.

Mégis kimerítő képességeik ellenére bebizonyosodott, hogy a hazai pályán motorozó kolumbiai versenyzőket fanatikus hazai szurkolóik buzdítják.