Tom Pidcock nyomatékosan megnyeri a leánykori elit nemzeti cyclocross címet

Videó: Tom Pidcock nyomatékosan megnyeri a leánykori elit nemzeti cyclocross címet

Videó: Tom Pidcock Claims Maiden Win At Tour de France 2022 After Cycling Masterclass! | Eurosport 2024, Lehet

Pidcock uralja a férfi címeket, miközben Brammeier visszaveszi a női mezt

Tom Pidcock ur alta a brit Cyclocross Országos Bajnokságot a hétvégén, és nemcsak a 23 éven aluliak címét szerezte meg, hanem egy leánykori elit mezt is. A nőknél Nikki Brammier (Mudiiita) bizonyult a legerősebbnek a negyedik szenior nemzeti bajnoki címért a Kent Cycloparkban ezen a vasárnapon.

Pidcock, aki a saját elnevezésű TP Racingjéért versenyzett, egy klasszisnak bizonyult a férfiak versenyében: a második körtől átvette a vezetést, mielőtt végül egyedül nyert, egy teljes perccel megelőzve a második Ben Turnert (Corendon Circus).

A harmadik helyen Thomas Mein (Tarteletto-Isorex) végzett, mivel Ian Field 2011 óta először maradt le a dobogóról.

Pidcock tempója ilyen volt az egész versenyórán keresztül, mindössze 12 versenyzőnek sikerült célba érnie. Pidcock messze megelőzve versenytársait a szuperember pozícióban lépte át a határt, mielőtt azt mondta a British Cyclingnek, hogy most már teljes mértékben a 23 éven aluliak világbajnoki címére koncentrál.

'A nemzeti bajnokságok mindig az egyik célja a szezonomnak, és jó tudni, hogy a következő szezonban minden versenyen az elit mezt viselem - mondta Pidcock.

'A világbajnokság (február 2-3.) és a két világbajnokság a következő két hétvégén a fő cél most.'

A női verseny a nap elején egy kétlovas verseny volt a végső győztes Brammeier és a 23 éven aluli Anna Kay között, mígnem utóbbi az utolsó előtti körben mechanikai sérülést szenvedett, így Brammeier tiszta győzelmet aratott. Kaynak sikerült megtartania a második helyet, és bebiztosítania a 23 éven aluliak címét az elit címvédő Helen Wyman előtt.

'Annyira boldog vagyok – nagyon akartam ezt. Tavaly vereséget szenvedtem Helentől egy nagyon jó verseny után, ma pedig nagyon kemény csata volt Annával” – mondta Brammeier a British Cyclingnek.

'Támadtam, amikor megkapta a gépet, szóval szemét volt a számára, de ma olyan erős volt – jó látni, hogy néz ki a jövő.'

A nap elején Ben Tulett világbajnok lenyűgöző győzelmet aratott a junior férfiaknál a junior párizsi-roubaix-győztes Lewis Askey felett, míg Harriet Harnden megvédte junior női címét.

Szombaton egy ismerős név vette át a 16 éven aluli nők bajnoki címét, Zoe Backstedt, a Párizs-Roubaix-győztes Magnus lánya pedig megnyerte a győzelmet.