Mark Cavendish azt reméli, hogy 2021-ben is versenyezhet

Videó: Mark Cavendish azt reméli, hogy 2021-ben is versenyezhet

Videó: Mark Cavendish First Tour de France Win in FIVE YEARS | Sprint PERFECTION 2024, Lehet

A Manxmannek nincs szerződése jövőre, de még nem hajlandó visszavonulni

Mark Cavendish még nem vonul vissza. Valójában, ha a Manxmanen múlik, akkor a 2021-es szezonban végig fog versenyezni.

'Nincs vágyam abbahagyni, nem is akarom abbahagyni. Imádom ezt a sportot, az életemet adom ennek a sportnak, és továbbra is szeretnék motorozni” – mondta az Eurosportnak a szerdai Scheldeprijs előtt.

A 30-szoros Tour de France szakaszgyőztes múlt vasárnap Gent-Wevelgem után érzelmes interjút adott, amelyben azt állította, hogy „ez talán pályafutásom utolsó versenye”.

Miután a napot a szakadárban töltöttük, úgy tűnt, mintha mindannyian szemtanúi lettünk volna Cavendish professzionális kerékpárosként való utolsó kirándulásának. Ez egészen addig tartott, amíg tegnap be nem állt Scheldeprijs-nél.

Kiderült, hogy a 35 éves férfi érzelmi kitörése azután történt, hogy olyan pletykák keringtek, miszerint a belgiumi versenyzés a törlés szélén áll.

'Sok érzelem volt. A futam elején pletykák keringtek, hogy a verseny hátralévő részét törölni fogják” – magyarázta Cavendish az Eurosportnak.

'Nyilvánvalóan Belgium, a kormány hétfőn ülésezett a koronavírussal kapcsolatos korlátozásokról, és ez hirtelen eszembe jutott. A jövő évem még nincs rendezve, és eszembe jutott, hogy ez lehet a szezon utolsó versenye, és talán a pályafutásom is. Mindig is az ujjamon hordom a szívem, és főleg itt, Belgiumban versenyzek.

'Még mindig nincs rendezve a következő évem, és mivel előfordulhat, hogy nem futnak le a versenyek, hirtelen rájöttem, hogy ez lehet az utolsó versenyem.'

A következő szezonra szóló szerződés nélkül Cavendish azon kapta magát, hogy a Scheldeprijs-i szünetért küzd, amelyet háromszor nyert meg – 2007-ben, 2008-ban és 2011-ben.

'Itt a Scheldeprijs-ben ez volt az első győzelmem profiként, és nagyon vártam ezt a versenyt, és élveztem a belgiumi versenyzést - mondta Cavendish a verseny előtt.

'Szeretem a belga embereket, szeretem a belga versenyzést, ez tiszta versenyzés. Olyan, mint amikor újra gyerek voltam.'

Miután Scheldeprijs befejezte a következtetést, Cavendish-t észrevették, amint kitépi a rajtszámát a kerékpárjáról, és a meze zsebébe csúsztatta, ami talán annak a jele, hogy emléktárgyat vesz abból, ami valóban az utolsó versenye lehet.

Azonban mások balszerencséje jó szerencsét jelenthet számára, mivel Cavendish csapattársa, Ivan Cortina a Scheldeprijs-i sprint céljában balesetet szenvedett, és fejcsonttörést szenvedett.

Ha nincs Cortina a vasárnapi Flandriai Touron, ez azt jelenti, hogy a Bahrain-McLarennek van egy szabad helye a névsorában. És melyik versenyzőjük van éppen Belgiumban, és éppen azon van, hogy versenyezzen?