Öt ok, amiért érdemes megnézni a Volta ao Algarve-t

Videó: Öt ok, amiért érdemes megnézni a Volta ao Algarve-t

Videó: МАЛЬДИВЫ, которые в самое сердце. Большой выпуск. 4K 2024, Április

Egy hihetetlenül erős peloton ötnapos versenyzést vív Portugália déli partja körül

A Volta ao Algarve ma indul, és valószínűleg ez nem lesz hihetetlenül izgalmas hír számodra. Lehet, hogy ezt az ötnapos utazást Portugália turisztikai központjain keresztül csak egy újabb olyan visszafogott szezonkezdő szakasznak tekintheti, amelyen nincs sok kiabálnivaló.

Idén azonban ez több okból is nagyon más.

Persze, a versenyek nagyrészt a sok algarvei városon való átkelésnél maradnak, amelyek tele vannak brit és holland expatákkal, akik megtöltik a nyaralóit és az all-inclusive szállodákat, de a versenyzést végző peloton teljesen tele van tehetségekkel.

Valójában valószínűleg ez a legerősebb peloton, amit ebben a szezonban eddig láttunk. És ezt szem előtt tartva, összegyűjtöttünk öt okot, amiért érdemes megnézned a Volta ao Algarve-t ezen a héten.

Mathieu van der Poel 2020-as országúti debütálása

Kép
Kép

Csak egy szezont versenyzett rendesen közúton, és még mindig csak 25 éves, de már azon kaptam magam, hogy kifogytam a szuperlatívuszokból Mathieu van der Poel leírásához.

A hónap elején olyan teljesítményt nyújtott a cyclocross világbajnokságon, amelyre mindannyian számítottunk, mégis sokkolt. A második körtől az egész mezőnyt ledobta, ledolgozott egy 80 másodperces különbséget, majd lényegében a címig cirkált.

Most ez a holland jelenség visszatér az utakra Portugáliában, a fogai között, és eltökélt szándéka, hogy javítson azon a tavaszon, amely során győzelmet aratott az Amstel Gold és a Dwars door Vlaanderenben.

A logika azt diktálja, hogy az Alpecin-Fenix versenyzőjének ne legyen esélye az általános sikerre Algarve-ban, de a logika nem igazán érvényes erre a versenyzőre, szokása dacolni vele.

Tartsa a szemét a 4. szakaszon, 169,7 km-re Albefueirától Malhaóig. A nap a 2,6 km hosszú Alto do Malhao-n ér véget, amely átlagosan 9,4%-os tankönyvterületet jelent egy Van der Poel mesterkurzus számára.

Geraint Thomas megkezdi évét

Kép
Kép

A 2018-as Tour de France-győztes Geraint Thomas Algarve-ban nyitja szezonját, és azt állítja, hogy jobb formában van, mint tavaly. Sőt, nemrégiben elárulta, hogy bár nem versenysúlyban, de könnyebb, mint 2019-ben, és a számai is magasabbak.

A tavalyi év elég kemény volt Thomas számára. Természetesen második lett a Touron, de úgy érzi, rájött, hogy a végső győztes és csapattárs, Egan Bernal a csapat legerősebb Grand Tour versenyzőjeként tette le a jelzőt a továbbiakban.

33 évesen Thomas számára fogy az idő, és azon tűnődsz, vajon ez lehet-e az egyik utolsó szezonja a csúcson.

Thomas szeret Algarve-ban versenyezni, hiszen kétszer nyerte meg az összesített besorolást, 2015-ben és 2016-ban, miközben csapattársa, Michal Kwiatkowski mögött a második helyen végzett a Tour-győztes 2018-as szezonjában.

A gördülő utak szokásos keveréke, a Monchique-hegyen elért csúcs és egy kiadós időmérő megfelel a walesieknek. És talán az összes út menti otthoni támogatás is segít.

Az Ineos csapatának erőssége a mélységben

Kép
Kép

A Team Ineos esetében azonban valószínű, hogy ezen a héten a változás kedvéért nem Thomason lesz a hangsúly.

Kwiatkowski versenyezni fog, egy másik kettős bajnok is nyert 2014-ben. A lengyelnek átlag alatti szezonja volt 2019-ben, de tagadhatatlanul klasszis, és valószínűleg minden jó hangot eltalál a Spring Classics előtt.

A folyamatosan fejlődő Dylan van Baarle is jelen lesz, és a kedvencek között is. Klasszikusként csatlakozott a Team Ineoshoz, és elkerülhetetlenül a Grand Tours sokoldalú mamutjává változott.

De az 1-es számú férfi a hátán Rohan Dennis ausztrál időmérő király. A csapat számára kijelölt versenyvezető, az utolsó napon a 20,3 km-es időmérő valóban berakja a zsetonokat a kanyarjába, amíg a 2. szakasz foiai csúcsán gurul az ütésekkel.

Az is jó lesz látni, hogy Dennis egy korai időmérőn versenyzik Stefan Kung, az U23 év alattiak világbajnoka, Mikkel Bjerg és Remco Evenepoel ellen.

Minden szem Remco Evenepoelen

Ha már a Remcóról beszélünk, a 20 éves Deceuninck-QuickStep versenyzője a Vuelta a San Juan összesített bajnoki címének megnyerése után a legkedveltebb versenyhétre érkezik.

Ez az öt versenynap Evenepoelre szabottnak tűnik. A végén egy hosszú időfutam következik, egy 10 km alatti csúcs a 2. szakaszon és egy ütős cél a 4. szakaszon; minden terepen, amelyen a belga bebizonyította, hogy virágzik rövid karrierje során.

Végül nagyon izgatottnak kell lennünk, amikor látjuk Evenepoelt Thomas, Dennis, Vincenzo Nibali, Dan Martin és mások ellen egy teljes versenyhéten keresztül, mert ők valóban a legjobb profi versenyzők. az elmúlt évtizedben.

És ha kijön az egész másik végéről, miután számot csinált rajtuk, az csak tovább erősíti azt a hitet, hogy nem a jövő, hanem a most a Remco.

A többi közül a legjobb

Kép
Kép

Vicces, hogy a peloton legjobban kitüntetett versenyzője nincs is a kedvencek között. A négyszeres Grand Tour és a háromszoros Monument bajnok Vincenzo Nibali Portugáliában debütál a Trek-Segafredóban, és csak egy bolond lenne elég naiv ahhoz, hogy kizárja a versenyből.

Tim Wellens megkezdi szezonját egy erős Lotto-Soudal csapattal, amelyben Philippe Gilbert és Jonathan Dibben is vannak. Mindig jól megy a korai hónapokban, ezért elvárjuk, hogy nyomást gyakoroljon a nagy kedvencekre.

Az Astana is a szokásos módon repülve kezdte a szezont, és eljárást indított Miguel Angel Lopezzel és Luis Leon Sanchezel. Míg az utolsó napi időmérő valószínűleg kizárja őket az általános versengésből, a két csúcsbefutó kettős lesz.

Az UAE Team Emirates játékosa, Rui Costa rendkívül lenyűgöző volt a közelmúltban a Saudi Touron, és motivált lesz, hogy jól menjen a hazai versenyen. Emellett tartsa szemmel a Bora-Hansgrohe Max Schachmannját, aki az egyhetes szakaszversenyek specialistája.

Van még egy érdekes mellékszál Elia Viviani sprinterről, aki első győzelmét keresi a Cofidisnél, és egykori Deceuninck-QuickStep csapattársával és Fabio Jakobsen sprinttanoncával, egy versenyzővel, aki saját számlát nyitott a Volta a la versenyen. Communitat Valenciana múlt héten.