Videó: Giulio Ciccone Q&A: A versenyző szeretne tanulni Nibalitól, mielőtt átveszi a csapat vezetését

Videó: EU Future Talks: EU competition law vs. sports associations - who wins the battle? 2024, Április

A fiatal olasz támogatni fogja idősebb honfitársát, mielőtt saját vezetői lehetőségeit nézné. Fotók: Joseph Delves

Giulio Ciccone 2019-es szezonja jelentős eredményekkel és nagyon kevés jelentős kudarccal telt. Bár ez nem volt átütő év – Ciccone még 2016-ban, mindössze 21 évesen megnyerte a Giro d'Italia szakaszát –, idén minden bizonnyal sokkal szélesebb közönség figyelmét felkeltette tehetségére, mind a pelotonban, mind a kerékpározás rajongói körében..

A 2019-es teljesítmények listáját két szakaszgyőzelem és a KOM mez vezeti a Giro-n, valamint egy második hely a Tour de France-on, ami elég volt ahhoz, hogy egy napra a sárga trikóba kerüljön.. Ha nem lett volna Julian Alaphilippe hegymászó bohózata, Ciccone még néhány napig megtarthatta volna a mezt, ahelyett, hogy közvetlenül mögötte lebegne a második helyen a GC-n.

A Rouleur Classic színpadi megjelenése után, a Trek-Segafredo Santini által szállított, 2020-as csapatkészletét Lizzie Diegnan mellett elindítva Ciccone beszélt Cyclistnek rövid és hosszú távú ambícióiról.

Giulio Ciccone Q&V

Kerékpáros: Milyen érzés volt a sárga trikót viselni a Touron?

Giulio Ciccone: A sárga trikó minden versenyző számára különleges. Fiatal koromban ez volt az egyetlen álmom. Idén a Touron ott voltam az élményért, így amikor átvettem a sárga trikót, az valami különleges volt.

Cyc: Nyerhetsz egy Grand Tourt?

GC: Úgy gondolom, hogy a fejemben szeretnék megszerezni egy GC-t [győzelmet]. Nem tudom, mikor, de azt hiszem, ez a célom, ez a következő célom, így jövőre nem tudom, hogy a Girót, a Tourt vagy a Vueltát fogom-e megtenni, de Vincenzo Nibalihoz hasonló programot hajtok végre; vele sok tapasztalatot szerezhetek, de meg kell várnom a GC-t.

Cyc: Tehát Nibali lesz a csapat vezetője, te pedig a támogató versenyző?

GC: Igen, azt hiszem, Vincenzo a vezető. Vele leszek, de nem tudom, hogy minek. Úgy gondolom, hogy támogatni fogom őt, de nem vagyok benne biztos, ez a versenytől és a helyzettől függ, mielőtt döntünk [a vezetésről].

Cyc: A Giro előtt tervezel versenyezni valamilyen tavaszi klasszikussal?

GC: Nagyon szeretem Liege-Bastogne-Liege-t. Idén megcsináltam a Liege-t és a Fleche-t [Wallonne-t], szóval azt gondolom, hogy jó, ha a Giro előtt csinálom a Classics-t. De én inkább Liege-t szeretem.

Cyc: Gondolod, hogy megnyerhetsz egy egynapos versenyt?

GC: Nem tudom, hogy lehetséges-e, de az biztos, hogy Liege ma már a GC-lovasok célpontja, és azt hiszem, lehetséges, lehetséges, de így lenne nehéz.

Cyc: Mi a fő célja a következő évre?

GC: A fejemben azt hiszem, a szakaszgyőzelem lesz a célom, és Vincenzo szurkolása is. Szóval ha sikerül egy szakaszt megtennem, és utána szurkolok a csapatvezetőnek, boldog leszek.

Cyc: Egy komplett programot vezet Vincenzóval egész évre?

GC: Azt hiszem, lesz hasonló programom, nem ugyanaz, de sok versenyen leszek vele. Még nem tudom, hogy a Girót, a Tourt vagy a Vueltát fogom-e megtenni, de az biztos, hogy bármelyik Grand Tour-t megteszem vele.

Cyc: Pályafutása során melyik versenyt szeretné legszívesebben megnyerni, mielőtt visszavonulna?

GC: Azt hiszem, a Giro d'Italia számomra különleges, és a fejemben mindig is az álmom; szóval azt gondolom, hogy a Giro a célom, ez a célom.