Alice Barnes és Alex Dowsett nyert a brit időfutam nemzeti bajnokságon

Tartalomjegyzék:

Videó: Alice Barnes és Alex Dowsett nyert a brit időfutam nemzeti bajnokságon

Videó: WINNING BRITISH TT NATIONALS 2024, Lehet

Páros diadal a technikai norfolki pályán. Fotó: TDW Sport

Alice Barnes és Alex Dowsett országos időfutam bajnokok lettek Sandringhamben, mindketten erős riválisokat – köztük Alice esetében a saját nővérét – legyőzték, hogy elvegyék a mezeket.

Férfi verseny: Dowsett hatodik győzelme

A Sandringham-i királyi birtokon indulva és célba érve a férfi 25,9 mérföldes pálya a tenger felé tartott, Docking közelében. Nem kifejezetten alkalmas a gyors időkre, néhány apró rúgást és rengeteg technikai kanyart tartalmazott, mégis mentes volt a széltől, amire néhányan számítottak.

A tévés közvetítések hiánya ellenére a férfiak rajtlapja egy sor magas rangú profival büszkélkedhetett. Ide tartozott Ian Stannard és Owain Doull (Team Ineos), Jonathan Dibben (Madison Genesis), Steve Cummings (Dimension Data) és John Archibald (Ribble Pro Cycling).

A címvédő Geraint Thomas holtversenyben készült a Tour de France-ra, így Alex Dowsett és Harry Tanfield (Katusha-Alpecin) lettek a legmagasabban védett versenyzők.

Mivel a közzétett időpontok egész délután közel jártak az 50 perc alatti határhoz, Cummings volt az első, aki alá került. A 2017-es kettős bajnokot azonban azonnal kiszorította Archibald, aki közben garantálta magának a legalább dobogós helyezést.

Ezzel csak a csapattársak, Dowsett, majd Tanfield végeztek. Elsőként Dowsett 6,8 másodperccel lopakodott Archibald előtt. Mivel már csak Tanfield van a pályán, Dowsett 49:25-ös ideje jött és ment, és ezzel az essexi férfi egy csodálatos hatodik nemzeti bajnoki győzelmet biztosított.

Mivel Tanfield végül a legjobb 10-en kívül végzett, így az ezüstöt Archibald, a bronzot pedig Cummings kapta.

Női verseny: Barnes nővérek mezt cserélnek

Egy rövidebb, 17 mérföldes pályán a női verseny olyan versenyzőket vonzott, mint Sarah Storey (Storey Racing), Elizabeth Banks (Bigla), Katie Archibald és Neah Evans (Team Huub), Hayley Simmonds (BTC City Ljubljana), Hannah és Alice Barnes (Canyon-Sram) nővérekkel együtt rajthoz álltak.

A férfiak versenyéhez hasonlóan most is két csapattárs indult utoljára. Ebben az esetben testvérek és hasonló kedvencek, Hannah és Alice Barnes.

Ahogy a verseny elérte a csúcspontját, Simmonds ült a forró ülésen, és már csak a Barnes nővérek voltak hátra a célba. Ez azt jelenti, hogy a BTC City Ljubljana versenyzője garantált volt, egy hellyel hátrébb csúszott, mivel Alice Barnes 14,909 másodperccel előzte meg az idejét.

Csak Hannah maradt, hogy befejezze. A bajnoki mezt keresve ebből az alkalomból csak a harmadik leggyorsabb időt tudta megszerezni. Végül 32 másodperccel hátrébb ért a nővére mögött és 15 másodperccel Simmonds mögött.

Alice a nővére által elhagyott bajnoki mez becipzározása utáni utazását magyarázva elmagyarázta: „Kimerültem, hogy két negyedik helyezést értem el ezen a héten az Európa Játékokon. Itt akartam bepótolni.

'Ma reggelig nem láttam a tanfolyamot. Követtem az egyik U23-as fiút, és a versenytempóról képet kaptam róla. Nagyon boldog vagyok… Alig várom, hogy megkapjam a bőrruhámat.’