Galéria: Van der Poel és Kastelijn nyert a Cyclocross Európa-bajnokságon

Videó: Galéria: Van der Poel és Kastelijn nyert a Cyclocross Európa-bajnokságon

Videó: Van der Poel and Van Aert clash - 2023 Cyclocross World Championships highlights 2024, Lehet

Tom Pidcock nyolcadik az elit kategóriában debütált az olasz versenyen. Fotók: UEC

A holland Mathieu van der Poel sorozatban harmadik bajnoki címét nyerte meg a Cyclocross Európa-bajnokságon régi riválisa, Eli Iserbyt előtt. A belga közel futott neki a sáros olasz pályán, Van der Poel mindössze három másodperccel nyert az utolsó körös leszámolás után.

Mivel korábban megnyerte a 23 éven aluliak és a junior versenyeket, idén brit Tom Pidcock debütált az Elit kategóriában. Végül a nyolcadik helyen végzett, a versenyt követően Pidcock kevésbé lelkesen értékelte eredményét, és kijelentette, hogy a lehető leghamarabb újra a dobogóra állhat.

Jobb hírek érkeztek a brit szurkolók számára a női U23-as versenyen. Anna Kay szerezte meg az ezüstérmet a holland versenyző, Ceylin Del Carmen Alvarado mögött.

Kép
Kép

Az elit női versenyen Yara Kastelijn határozott győzelmet aratott. Annak ellenére, hogy feljutott az U23-as kategóriából, a 22 éves játékos kezdettől fogva vezette a vezetést, és soha nem fenyegetett a feladás veszélye.

Mivel kevés Európán kívüli versenyző fenyeget a közelgő világbajnokságon, amely jövő év február elején, a svájci Dübendorfban kerül megrendezésre, a verseny korai jelzést ad arról, hogy kik lehetnek versenyben a szivárványbandákért.