Videó: Chris Froome nyerte a 2017-es Tour de France-t, míg Dylan Groenewegen sprintet nyer a 21. szakaszon

Videó: Chris Froome: Ahead of the 2017 Tour de France 2024, Lehet

A 2017-es Tour utolsó szakasza a Groenewegen sprintgyőzelmével zárul

A LottoNL-Jumbós Dylan Groenewegen a Lotto-Soudal versenyzője, Andre Greipel előtt szorított egy selejtes sprintben, és megnyerte a 2017-es Tour de France utolsó szakaszát a párizsi Champs-Elysees-n. A harmadik helyen Edvald Boassen Hagen, a Dimension Data végzett.

A fő mezt viselők mindegyike biztonságosan átjutott a célvonalon, hogy megbizonyosodjon arról, hogy az összesített GC-ben nem történt változás, megerősítve ezzel Chris Froome negyedik győzelmét a Tour de France-on.

A Tour utolsó szakasza nagyrészt ceremoniális, és a peloton együtt érkezett Párizsba, de miután elindultak a Párizs központja körüli körökön, a támadások sűrűn és gyorsan jöttek, hogy igazi verseny legyen.

Egy kilencfős csoport, köztük Daryl Impey (Orica-Scott) és Sylvain Chavanel (Direct Energie) végül elszakadt, és több körön keresztül sikerült megtartania 20 másodperc közötti előnyét.

A versenyből kieső néhány legnagyobb névvel – köztük Marcel Kittel, Mark Cavendish, Arnaud Demare és Peter Sagan – több csapat is esélyesnek tartotta a szakaszgyőzelmet, így a szünetet soha nem engedték messzire. elég előre ahhoz, hogy megakadályozzuk a sprintet.

Az utolsó néhány kilométeren olyan nagy volt a tempó, hogy a csapatok nehezen találták ki a sprint vonatokat, de végül Groenewegennek sikerült a tökéletes pozícióba kerülnie, és a nap legerősebb emberének bizonyult.

Ami a verseny hátralévő részét illeti, ez a szokásos lassú felvonulás volt Párizs felé, a hagyományos hátracsapkodással, pezsgőkortyolással és kamerák nyüzsgésével. A győztes Team Sky új mezekben pompázott, hátul egy sárga csíkkal, ami a szokásos kéket váltotta fel, Froome pedig udvariasan intett a francia közönségnek, akik pozitívan reagáltak, nem bömböltek annyit, mint máskor.

3, 540 kilométeres verseny után Froome 54 másodperccel a második helyen végzett Rigoberto Uran (Cannondale-Drapac) és 2 perc 20 másodperccel a francia Romain Bardet (AG2R La Mondial) előtt ért haza, aki kapaszkodott. a harmadik hely egy másodperccel a Team Sky játékosától, Mikel Landától.

A Team Sunweb játékosa, Michael Matthews vette át a zöld mezt – méltó győztes volt Marcel Kittel (Quick-Step Floors) feladása ellenére, aki öt gyorsasági szakaszt nyert, és úgy nézett ki, mint a pontgyőzelem halottja, mielőtt kiesett. a 17. színpadon.

A legjobb fiatal versenyzőnek járó fehér mezt a brit Simon Yates (Orica-Scott) kapta, aki az 5. szakasztól kapta meg. Ez két fehér mezt jelent a Yates-háztartás számára, miután ikertestvére, Adam nyerte meg a tavalyi Tour de France.

A hegymászók pöttyös mezét a francia Warren Barguil (Team Sunweb) nyerte, aki ellentmondásosan elnyerte a harci díjat is, a Lotto-Soudal játékosának, Thomas De Gendtnek nagy csalódására, aki arról panaszkodott, hogy megtámadta a szakadárokat. sokkal több, mint bármely más lovas.

A csapat besorolását természetesen a Team Sky kapta, aki az elejétől a végéig irányította a versenyt, és csak két napra adta le a sárga trikót, amikor is az asztanai Fabio Aru megtartotta a 12. és 13. szakaszon. A Sky egyik csalódása az volt, hogy Geraint Thomas, aki négy szakaszon át sárgát viselt a futam elején, nem volt a csapatnál, hogy megünnepelje végső győzelmét. Gyors ereszkedés közben zuhant ki a 9. szakaszon, és eltörte a kulcscsontját.

Az idei Tour nagy vesztesei közé tartozik a BMC is, akinek nem sikerült szakaszt nyernie, és amelynek csapatvezetője, Richie Porte súlyosan bukott a 9. szakaszon. A Movistarnak ugyanilyen katasztrofális volt a körútja, Alejandro Valverde pedig a ponton kizuhant. az első szakasz, és a csapat vezetője, Nairo Quintana nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, nyilvánvalóan kimerült a Giro d'Italia után.

Most már csak azt kell látni, hogy Froome ellenállóbbnak tud-e bizonyulni Quintanánál azzal, hogy megpróbálja megnyerni a saját dupláját a Vuelta Espanán.

Tour de France 2017: 21. szakasz, Montgeron – Paris Champs-Élysées (103 km), eredmény