Amstel Gold 2017: Philippe Gilbert ismét megcsinálja

Videó: Amstel Gold 2017: Philippe Gilbert ismét megcsinálja

Videó: Amstel Gold Race -2017 | Race Highlights | inCycle 2024, Április

Gilbert megelőzi a Sky-s Michal Kwiatkowskit negyedik Amstel Gold sikeréért

A belga bajnok Philippe Gilbert folytatta 2017-es szenzációs kezdetét azzal, hogy megnyerte az Amstel Gold 52. kiadását, ami negyedik győzelme volt ezen az eseményen.

Gilbert, aki a Quick-Step Floors-on lovagolt, megelőzte a Team Sky játékosát, Michal Kwiatkowskit, miután a páros kicsúszott a versenyzők egy kis csoportja elől a nap utolsó emelkedőjén, a Bemelerbergen.

A svájci Michael Albasini (Orica-Scott) 10 másodperccel később a harmadik helyen végzett, megelőzve a Dimension Data-tól az ausztrál Nathan Haast és a spanyol bajnokot, Jose Rojast (Movistar).

Folytatja Gilbert 2017-es gazdag formai vénáját, amelynek eredményeként már megnyerte a Tour of Flanders és a Three Days of De Panne versenyeket, valamint a második helyen végzett az E3 Harelbeke és Omloop Het Nieuwsblad versenyeken.

A BMC-s Greg van Avermaet, az előfutamok favoritja és Párizs-Roubaix győztese, nem tudta végrehajtani a verseny kulcsmozdulatait korábban a Kruisbergen és Keutenbergen, és a főútból hátramaradt helyen végzett. mező alig több mint egy perccel lejjebb.

A versenyszervezők felrázták a 2017-es Amstel Gold útvonalat, és a cél már nem közvetlenül a Cauberg utolsó emelkedője után érkezett.

Az ötlet az volt, hogy a verseny utolsó órájában nyíltabb versenyzésre ösztönözzünk ahelyett, hogy a főbb szereplők mindent kézben tartanának a döntőre.

Bizonyára működött.

12 fős szünet

A kezdeti akciót egy 12 fős szünet ur alta, ami az első fél órában összejött, és a 200 km körüli határig tiszta maradt.

A csoportban volt Lars Boom (LottoNL-Jumbo), Stijn Vandenbergh (AG2R-La Mondiale), Mads Wurtz Schmidt (Katusha-Alpecin), Tim Ariesen (Roompot), Nikita Stalnov (Astana), Michal Paluta (CCC Sprandi Polkowice, Brendan Canty (Cannondale-Drapac), Johann Van Zyl (Méretadatok), Kenneth Van Rooy (Sport Vlaanderen-Baloise), Pieter Van Speybrouck (Wanty-Groupe Gobert), Vincenzo Albanese (Bardiani-CSF), Fabien Grellier (Direct Energie).

Körülbelül nyolc percre nőtt a különbség, mielőtt Van Avermaet BMC-csapata kézbe vette a dolgokat, és újra elkezdte volna a betörést.

Mivel a különbség kevesebb mint egy percre csökkent, Grellier egyéni ajánlatot tett a dicsőségért, és egyedül maradt túl a Gulperberg tetején 44 km-rel a vége előtt.

Ez összehozta a mezőnyt a kemény emelkedők kvartettje előtt, amelyek el akarták választani a versenyzőket a szintén futóktól: Kruisbergtől, Eyserboswegtől, Frombergtől és Keutenbergtől.

Tiesj Benoot volt az első, aki próbára tette szerencséjét, a Lotto Soudal versenyzője tisztán haladt, ahogy a Kruisberg meredekebb lejtői beálltak.

Sokatmondóan Gilbert ült fel először a kormányra, őt követte a Sky játékosa, Sergio Henao, de Van Avermaet kihagyta a lépést.

Mivel az Eyserbosweg és a Fromberg emelkedői gyorsan egymás után következtek, nehéz volt bármilyen szervezett üldözést elindítani.

Gilbert és társai még mindig körülbelül 15 másodperces előnnyel érkeztek meg a brutálisan meredek Keutenberghez, és ez elég közel volt ahhoz, hogy Van Avermaet, Michal Kwiatkowski (Sky) és Alejandro Valverde (Movistar) megpróbáljon átjutni.

Team Sky dupla

Kép
Kép

De Kwiatkowski volt az egyetlen, aki fel tudta venni a kapcsolatot, csatlakozva csapattársához, Henaóhoz, és két versenyzőt juttatott a Team Sky csapatához a vezető csoportban.

A csoport többi tagja Gilbert, Michael Albasini (Orica-Scott), Nathan Haas (Dimension Data), Jose Rojas (Movistar) és Jon Izaguerre (Bahrain Merida).

Miközben a por leülepedett a Caubergbe vezető utolsó út előtt, 17 km-rel a vége előtt, a hétfős vezetőcsoport 20 másodperces különbséggel védekezett egy hasonló méretű üldözési csoporttal szemben, amelyben Van Avermaet és Valverde szerepelt.

De mivel a csoportban több utas sem volt hajlandó az első csoportban lévő csapattársakkal szemben dolgozni, a különbség a Cauberg alján 30 másodpercre, a tetején pedig 40 másodpercre nőtt.

A nap utolsó emelkedőjén, a Bemelerbergen azonnal tűzijátékot látott Kwiatkowski, aki nagy lökést hajtott végre, amit Gilbert gyorsan fedezett.

Aztán maga Gilbert volt az, aki olyan lépést tett, amely tiszta napfényt látott a pár és egykori társai között.

Onnantól kezdve egyszerűen az volt a kérdés, hogy ezek közül a korábbi győztesek, egykori világbajnokok és a 2017-es emlékmű-győztesek közül melyik győz.

Kwiatkowski volt az első, aki elindult a sprintben, megkerülve Gilbertet, és megnyitotta azt, ami versenygyőzelemnek tűnt.

De mivel az emelkedőn is tömbös ellenszél volt, Gilbert újra tudott jönni, és végül kényelmesen nyert.