Videó: Geraint Thomas a nyolcadik brit sárga trikó lett a Tour de France 2017 1. szakaszának győzelmével

Videó: Voici Comment le Major Gerald va me Transformer 2024, Április

A Team Sky a legerősebb, mivel megnyeri a szakaszt, és Froome-ot helyezi parancsnoki pozícióba

A Team Sky csapata, Geraint Thomas megnyerte a 2017-es Tour de France nyitó szakaszát, amely egy esős 14 km-es időmérő edzés a németországi Düsseldorfban.

A Team Sky úgy döntött, hogy a GC-n négy versenyző került a legjobb tízbe, Chris Froome pedig a GC-beli riválisaira szánt időt.

A színpad után Thomas azt mondta: „Elképesztő érzés, nem gondoltam volna, hogy ez meg fog történni. Azt hittem, Tony Martin meg fog verni.’

A nap favoritja, a német Tony Martin (Katusha-Alpecin) csak a negyedik helyet tudta megszerezni, nyolc másodperccel Thomas mögött, míg a másik favorit, a LottoNL-Jumbós Primoz Roglic egy nedves kanyarban esett el.

Kép
Kép

Hogyan sikerült a 2017-es Tour de France 1. szakasza

A 14 km-es időmérő pálya a Rajna mellett, a németországi Düsseldorf városában futott, és az egyetlen emelkedő az volt, amikor a versenyzők egy hídon át keltek át a folyón.

A körülményeket nehezítette a heves esőzés, ami csúszóssá tette az utakat, különösen a szűkebb kanyarokban.

A Team Sunweb játékosa, Nikias Arndt 16 perc 20 másodperces idővel beállította a korai etalont. A Team Sky korábbi világbajnoka, Vasil Kiryienka ezt később 16 négyzetméteresre csökkentette. Körülbelül egy órán keresztül tartotta a felső helyet, mígnem csapattársa, Geraint Thomas meglepte 16 perc 04 másodperccel.

Az időfutam jelenlegi világbajnokaként és német nemzeti bajnokként Martin mindig is egyértelmű favorit volt a német közönség előtt zajló szakaszon.

Munkáját némileg megkönnyítette, hogy távol volt a BMC Racing ausztrál TT-specialistája, Rohan Dennis, aki öt másodperccel verte Martint hasonló távolságon a 2015-ös Tour de France nyitószakaszának időmérőjén.

Az eső azonban megnehezítette a kanyarodást a pályán, és Martin nehezen tudott megbirkózni a körülményekkel.

A Movistar versenyzője, Alejandro Valverde nagyot bukott a nedvesben, és nehezen tudott felállni. Végül kórházba szállították, és kiesett a versenyből.

A nagy nevek közül Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) 16 négyzetméteres gyors időt tudott elérni, szem előtt tartva, hogy a következő szakaszokban átvegye a sárga trikót.

A fő GC-versenyzők közül a leggyorsabb Froome volt 16 méter 16 másodperccel, amivel összesítésben a hatodik lett. Richie Porte (BMC Racing) 16 óra 51 másodperccel, Fabio Aru (Astana) 16 óra 57 perccel, Alberto Contador (Trek-Segafredo) 16 óra 57 perccel és Nairo Quintana (Movistar) 16 óra 52 perccel

A Quick-Step Floors játékosa, Marcel Kittel lenyűgöző, 16 négyzetméteres időt futott be, ami jó esélyt ad neki, hogy megszerezze a sárga trikót a következő gyorsasági szakaszokon.

A Team Sky nagyon szeretné, hogy Thomas sárgában maradjon, ameddig csak lehet, de a dolga lesz, hogy lépést tartson a vezetőkkel a 3. szakasz göröngyös pályáján, de ha túljut ezen, megtarthatja a sárga trikót az 5. szakaszba, amely egy meredek, 1. kategóriájú emelkedéssel végződik a La Planche des Belles Filles-ig.

A GC versenyzői itt mutatják meg először a kezüket.

A peloton hátralévő részében az első 14 km megvan, és már csak 3507 km van hátra.

Tour de France 2017: 1. szakasz Düsseldorf–Düsseldorf (14 km ITT) eredménye

1. Geraint Thomas (GBr) Team Sky, 16:04

2. Stefan Küng (Sui) BMC Racing, 0:05

3. Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky, 0:07

4. Tony Martin (német) Katusha-Alpecin, 0:08

5. Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors, 0:10

6. Christopher Froome (GBr), Team Sky, 0:13

7. Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky, 0:15