Brabantse Pijl 2017: Sonny Colbrelli nyert a szakításból

Videó: Brabantse Pijl 2017: Sonny Colbrelli nyert a szakításból

Videó: Brabantse Pijl 2017 | Full Race Highlights | inCycle 2024, Lehet

Bahrain-Merida versenyzője egy győztes kitörési lépésből sprintel a győzelemig. A címvédő Petr Vakoc a második

Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida) megnyerte a 2017-es Brabantse Pijl-t ma egy 40 km-es hátralévővel összeálló szakadár csoportból. A címvédő Petr Vakoc (Quickstep Floors) a második, míg Tiesj Benoot (Lotto-Soudal) végzett a dobogón.

A második helyezett Vakoc a futam haldokló szakaszában áthid alta az éllovasok közé, mielőtt az utolsó emelkedőn megtámadta őket, de a 8 fős csoport az erőfeszítései ellenére többnyire érintetlen maradt. Vakoc csapattársa, Dries Devenyns ezután mintegy 250 méterrel a vége előtt vezette a sprintet, de a Bahrain-Merida Colbrelli volt az, aki dacolt Quickstep erejével – a sprinter mindenkit megkerülve könnyedén megnyerte a győzelmet.

Ez az olasz második győzelme a szezonban, miután a múlt hónapban megnyerte a Párizs-Nizza 2. szakaszát.

A Brabantse Pijl a Párizs-Roubaix és az Amstel Gold Race közötti szerdát foglalja el, és mint ilyen, átmeneti verseny a Cobbled Classics és az Ardennes Classics között. A tavalyi győztes Petr Vakoc csapattársával, Philippe Gilberttel, a legutóbbi Tour of Flanders-győztessel, aki Brabantse Pijl-t is nyert 2011-ben és 2014-ben, valamint a verseny előtti favorit Michael Matthews, aki 2015-ben és 2016-ban is második volt, ott volt a rajtvonalban..

A verseny Leuvenben kezdődött, és a flamand Brabant régió felé haladva 5 versenyző tört ki a 26 emelkedő közül az első előtt: Reinardt Van Rensburg (Dimension Data), Adam Blythe (AquaBlue Sport), Lorenzo Rota (Bardiani-CSF), Zak Dempster (Israel Cycling Academy) és Christophe Masson (WB Veranclassic Aqua Protect).

Mivel a Quickstep Floors és a Team Sunweb korán visszalépett a pelotonban, a verseny átjutott a brabanti emelkedőkön, és a kifutó két óra után több mint 4 perccel vezetett.

Miután elérte Halle városát, mielőtt ugyanazokon az utakon visszafordult volna, a verseny végül elérte a célköröket, amelyek Overijse városa és a Schavei hegymászó körül összpontosulnak, amelyen a cél található; Egy köztudottan agresszív verseny, a finálé thrillernek készült.

Mire a peloton áthaladt a célvonalon, hogy megkezdje a három célkör közül az elsőt, a befutó előnye egészen 55 másodpercre csökkent. Azonban a pelotonból egy csoport alakult ki a második átjáróban a célvonalon, hogy csatlakozzon az élen állókhoz, és így 13 versenyzőből álló vezető csoport alakult ki, amelyben a Lotto-Soudal-féle Tiesj Benoot, a Verandas Willems-féle Stijn Devolder és a végső győztes Colbrelli szerepelt.

A verseny utolsó szakaszához érve a csoport szétesni kezdett és megtámadta magát, de a mögötte lévő peloton nem tudta 20 másodperc alá csökkenteni a különbséget.

4 km-re a vége előtt Vakoc és Tim Wellens (Lotto Soudal) kiszállt a pelotonból, hogy áthidalják a vezető csoportot, amely ekkorra már 8 versenyzőre csökkent, és elkapta őket a bázison. az utolsó emelkedőről.

Vakoc egyértelműen erős volt, egyenesen a csoport élén támadott, de nem tudta kiszabadítani magát, ez egy olyan lépés volt, amely végül eltompította a lábát az utolsó sprint előtt.

Vakoc csapattársa, Dries Devenyns vezette a sprintet, de Colbrelli könnyedén megúszta a győzelmet.

A Classics szezon ezen a hétvégén folytatódik az Ardennes Classics első részével; Az Amstel Gold Race.