Giglia, Cox és Cundy aranyat nyert a parakerékpáros pálya világbajnokságon

Tartalomjegyzék:

Videó: Giglia, Cox és Cundy aranyat nyert a parakerékpáros pálya világbajnokságon

Videó: Great Britain Take GOLD in Women's Team Pursuit at European Championships! | Eurosport 2024, Április

Megan Giglia, Kadeena Cox és Jody Cundy aranyérmet nyert a parakerékpáros pályás világbajnokság nyitónapján

A Nagy-Britannia csapata győztesen kezdett tegnap az olaszországi parakerékpáros pályás világbajnokságon, Megan Giglia, Kadeena Cox és Jody Cundy aranyérmet szerzett.

Giglia a délelőtti C3 egyéni üldözési rekordot döntő lovaglása után a német Denise Schindlerrel küzdött meg a döntőben, több mint hat másodpercet legyőzve őt (bár nem egyezik saját rekordjával), hogy megszerezze őt. első szivárványos trikó. „Azt hiszem, nagyon el vagyok ragadtatva” – mondta a 30 éves fiatalember, aki csak 2013-ban kapott agyvérzést követően a parakerékpározáshoz.'Szerintem még nem süllyedt el.

'Ez az első esemény, és még van néhány eseményem hátra, ezért igyekszem minden eseményre koncentrálni, ahogy jönnek. Aztán utána valószínűleg sok időm lesz ezen gondolkodni – mit csináltam jól, és min kell dolgoznom, hogy még gyorsabb legyek a következő alkalomra.'

Kép
Kép

Eközben Kadeena Cox, akit tegnap átminősítettek a C2-ből a C4-es kategóriába – ami gyakorlatilag a kevésbé mozgássérült versenyzőkkel szembesítette – ennek ellenére 37.456-os idejével megdöntötte a világcsúcsot az 500 méteres időfutamban. A győzelemmel a tavalyi atlétikai világbajnokságon megnyert T37 100 méteres versenyszám után két különböző sportágban lett világbajnok.

'A nap végén csak annyit tehetek, hogy letekerem a két kört, és ez az, amit tettem - mondta. 'Ez hozta meg nekem a győzelmet. Ezért jöttem ide, így nem igazán panaszkodhatok.'

A férfi kilométeres időfutamot versenyző Jody Cundy 1:04:654-es idővel megszerezte a nap utolsó aranyérmét. „Nagyon elégedett vagyok a teljesített idővel, ami jó formát biztosít számunkra Rió előtt. Sok kemény munkám van még hátra, de nagyon várom a folyamat következő részét.'